studia

Dokąd wybrać się na studia? Jakie kierunki wybrać? Czy warto inwestować w edukację po studiach? Jakie kursy i szkolenia wybrać? To temat poświęcony edukacji i rozwojowi osobistemu. Zapraszamy coachów do udziału w dyskusji.
Awatar użytkownika
shushan
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2019, 13:03

studia

Post autor: shushan »

Czy są tu osoby studiujące na WSB? Myślę o zapisaniu się do nich na studia zaoczne, wiem że to już ostatni dzwonek, co myślicie o informatyce niestacjonarnj u nich?
Awatar użytkownika
mała mi
Posty: 127
Rejestracja: 10 wrz 2019, 21:58

Re: studia

Post autor: mała mi »

Faktycznie, to już prawie ostatni dzwonek. Jaki kierunek dokładnie Cię interesuje? Ja wybrałam zarządzanie na WWSB https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/zarzadzanie/ i jestem zadowolona. To przyszłościowy kierunek. Zdecydowałam się na tą uczelnię, ponieważ zajęcia są w małych grupach i jest duże nastawienie na praktykę. Czego państwowym uczelniom brakuje. Można się u nich starać także o stypendium.
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: studia

Post autor: Celina »

Ja postawiłam na Wyższą Szkołę Bankową (oddział w Chorzowie). Po pierwsze, mieli kierunek, o którym od dawna myślałam, po drugie szkoła renomowana, z bardzo dobrą opinią. No i jestem s tanie pogodzić naukę z pracą :)
Awatar użytkownika
Aurelia33
Posty: 162
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:20

Re: studia

Post autor: Aurelia33 »

Czasy studenckie zawsze będą mi się dobrze kojarzyły i chętnie bym do nich wróciła. Ale tym razem zamiast na stancji wolałabym zamieszkać w akademiku (np. akademik Kraków). W akademikach jednak żyje się całkiem inaczej, można poznać wiele fajnych osób i nie kosztują dużo. A do tego znajdują się w dogodnych lokalizacjach.
:)
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: studia

Post autor: pikiriki »

W Warszawie jest bardzo dobra uczelnia dla osób, które są zainteresowane studiowaniem kierunków ścisłych http://www.wseiz.pl/en/ . Zarówno na wydziale ekologii, jak i zarządzania można znaleźć bardzo ciekawe kierunku, co ważniejsze uczyć można się w dwóch trybach, zarówno zaocznym jak i dziennym
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 8
Rejestracja: 31 paź 2019, 9:34

Re: studia

Post autor: malutka_alutka »

Na WSB? Ogólnie bardzo polecam tam studia radom warszawa i okolice - super keirunki i podejscie do studentów
Awatar użytkownika
Damian43433
Posty: 77
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:48

Re: studia

Post autor: Damian43433 »

Studia to ciężki czas ale ja wyniosłem nie tylko wiedzę ze swoich studiów ale również hobby poniewaz po uch skończeniu zacząłem zbierac naklejki na legitymacje studencką i doszedłem do tego że moje 2 poprzednie legitymacje mam juz całe wypełnione. Jestem bardzo dumny ze swojej kolekcji. Polecam
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 187
Rejestracja: 03 sty 2020, 14:22

Re: studia

Post autor: maksik »

Na https://studiawanglii.pl/ jest dostępna oferta biura, które pomaga podjąć naukę w Anglii na różnych uczelniach. Wiele osób już zdecydowało się na naukę w Londynie i opinie są bardzo pozytywne. Może podejmując decyzje o wyborze uczelni warto brać pod uwagę również studia za granica?
Awatar użytkownika
error
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 21:35

Re: studia

Post autor: error »

[quote=Celina post_id=7065 time=1571770746 user_id=587]
Ja postawiłam na Wyższą Szkołę Bankową

Na uczelniach ekonomicznych można studiować m.in. zarządzanie zasobami ludzkimi Jest również wiele innych specjalizacji od księgowości po marketing.
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 8
Rejestracja: 31 paź 2019, 9:34

Re: studia

Post autor: malutka_alutka »

Zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem, że taki wybór jest do przemyślenia parę razy. Ja postanowiłam, że psychologia studia jednolite magisterskie będą super pomysłem na dalszy rozwój. I faktycznie :D too jest to
Awatar użytkownika
Ahoj
Posty: 100
Rejestracja: 22 sie 2019, 13:10

Re: studia

Post autor: Ahoj »

Wybór kierunku studiów to bardzo wazna decyzja. Musisz ją bardzo dokładnie przemyśleć zanim na coś się zdecydujesz. Czytałam, że ten kierunek https://www.wszop.edu.pl/studia-podyplo ... ,107,11202 , jest bardzo opłacalny. Trzeba popatrzeć na to jakich pracowników szukają i wtedy sie decydować.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 85
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:19

Re: studia

Post autor: AbiUbu »

A ktoś orientuje się, ile wynoszą stypendia rektora na poszczególnych uczelniach? Przyznam, że dla mnie jest to istotny element jeśli chodzi o wybór danego ośrodka akademickiego.
Awatar użytkownika
mila87
Posty: 405
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:40

Re: studia

Post autor: mila87 »

Wybór studiów nie powinien być przypadkowy czy kierowany tylko i wyłącznie tym co "obecnie" jest najpopularniejsze ale naszą pasją i umiejętnościami, które posiadamy. To ważny i niezwykle istotny aspekt, który pozwoli nam w przyszłości uniknąć wypalenia zawodowego. Jeśli więc czujesz, że studia pedagogika Warszawa to jest to, zajrzyj na https://wsp.edu.pl/ i przekonaj się, że możesz spełniać się w zawodzie pedagoga/nauczyciela wspaniale!
Awatar użytkownika
Karolinka22
Posty: 482
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:50

Re: studia

Post autor: Karolinka22 »

Właśnie piszę pracę na zaleczenie na studiach i moim tematem jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Myślicie, że mogłabym wziąć prawie wszystkie informacje ze strony https://polonika.pl/programy/programy-s ... ne/ochrona, za to będzie uznane za plagiat? Ale z drugiej strony to skąd miałabym je wziąć jak nie z internetu? Dajcie znać co myślicie ;)
Awatar użytkownika
Kinga_Nowacka19
Posty: 35
Rejestracja: 21 cze 2020, 16:01

Re: studia

Post autor: Kinga_Nowacka19 »

Kierunek studiów warto dobrze przemyśleć. To sporo lat nauki, które pójdą na marne jak się nie wybierze odpowiedniego kierunku. Ja chyba postawię na studia logistyka. Warszawa dziennie albo zaoczne, to zależy czy znajdę pracę. O tutaj chcę iść https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/logistyka/ Ktoś tu studiuje?
Awatar użytkownika
Tanii999
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:45

Re: studia

Post autor: Tanii999 »

shushan pisze: ↑15 paź 2019, 12:27 Czy są tu osoby studiujące na WSB? Myślę o zapisaniu się do nich na studia zaoczne, wiem że to już ostatni dzwonek, co myślicie o informatyce niestacjonarnj u nich?
Jaki kierunek?

nominał obligacji
Awatar użytkownika
julka
Posty: 224
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:06

Re: studia

Post autor: julka »

Jeśli interesuje cię informatyka to polecam studia na tej uczelni http://www.wseiz.pl/pl/2013-02-08-13-01 ... nformatyka Oferta jest bardzo rozbudowana i myślę, że warto się z nią zapoznać. Poza tym informatyka to bardzo przyszłościowy kierunek.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:32

Re: studia

Post autor: zenka »

W dzisiejszych czasach studia wyższe zawsze są szansą na lepsza pracę. Bardzo bym chciała, aby moi chłopcy pokończyli politechnikę, wtedy świat stoi przed nimi otworem.
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 261
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:01

Re: studia

Post autor: Eliza111 »

Chciałbym Wam polecić studia informatyczne, dzięki którym macie możliwość rozwoju w najszybciej rozwijającej sie branzy na swiecie. Uczelnia ma podpisane wiele umów, które mają na celu pomóc studentom w znalezieniu pracy w zawodzie .
Renata33

Re: studia

Post autor: Renata33 »

Wybór studiów to jedna z ważniejszych decyzji i należy ją przemyśleć bo w końcu trwają one kilka lat. Kierunek studia administracja publiczna powinien spełnić oczekiwania co do zarobków i możliwości szybkiego znalezienia pracy. Jest to tylko jedna z wielu możliwości ale na pewno się sprawdzi.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 187
Rejestracja: 03 sty 2020, 14:22

Re: studia

Post autor: maksik »

Kierunek musi być zgodny z naszymi zainteresowaniami, bo wtedy nauka będzie naszą pasją. I na pewno będzie łatwiej. Dodatkowo uczelnie tworzą nowe kierunki, bardziej kierunkowe jak np. studia podyplomowe osteopatia, więc wydaje mi się, że najlepiej będzie kiedy po prostu sprawdzimy do uczelnie nam oferują.
Julita_22

Re: studia

Post autor: Julita_22 »

Mnie interesuje pedagogika, Warszawa, prywatnie oczywiście, bo chcę pójść weekendowo, a w tygodniu normalnie do pracy. Mam kilka uczelni na oku, ale najbardziej skłaniam się ku tej https://wsp.edu.pl co myślicie? Ktoś z Was tam chodzi albo ma kogoś w tej szkole?
Tereśka

Re: studia

Post autor: Tereśka »

Podczas studiów żeby osiągać coraz lepsze wyniki w nauce i wybijać się na tle innych trzeba nie tylko uczyć się tego co jest wymagane, ale sięgać po dodatkowe pomoce naukowe (np. czasopisma medyczne - https://pzwl.pl/czasopisma). W ten sposób Wasza wiedza będzie się systematycznie powiększała i przede wszystkim będzie aktualna. Takie postępowanie z pewnością korzystnie wpłynie na wyniki w nauce oraz późniejsze życie zawodowe.
Madźka

Re: studia

Post autor: Madźka »

Renata33 pisze: ↑23 wrz 2020, 22:40 Wybór studiów to jedna z ważniejszych decyzji i należy ją przemyśleć bo w końcu trwają one kilka lat. Kierunek studia administracja publiczna powinien spełnić oczekiwania co do zarobków i możliwości szybkiego znalezienia pracy. Jest to tylko jedna z wielu możliwości ale na pewno się sprawdzi.
Jeśli chodzi o szybkość znalezienia pracy to rzeczywiście ja studiowałam administrację na AEH w Warszawie i problemów ze znalezieniem pracy nie miałam. Na pewno to jest kierunek który daje pracę
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 439
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:06
Kontakt:

Re: studia

Post autor: Kamilla36 »

Najważniejsze to znaleźć dobrą uczelnię, która oferuje wysoki poziom nauczania. Kierunek też jest nie bez znaczenia, bo to on może zapewnić Ci znalezienie dobrej pracy. Kierunek dostępny na tej stronie jest moim zdaniem warty uwagi. Na pewno zapewni Ci ciekawe możliwości pracy i dużą satysfakcję. Dodatkowo jest to oferta naprawdę dobrej uczelni.
miłaa

Re: studia

Post autor: miłaa »

W dzisiejszych czas studia są bardzo potrzebne. Dzięki nim mamy szansę na to, aby zdobyć lepszą pracę. Ja już planuje
zapisać się na kraków studia podyplomowe do uczelni https://www.wszib.edu.pl/podyplomowe-kursy/podyplomowe/ . W końcu trzeba poziom edukacji podnosić ;) .
Marysieńka

Re: studia

Post autor: Marysieńka »

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z ofertą Centrum Usług Dydaktycznych " CUD RZESZÓW" bo maja bardzo szeroki wybór kierunków zarówno na studia podyplomowe jak i kursy czy szkolenia. Wszystko bardzo dobrze opisane jest na stronie internetowej wiec polecam wejść jeżeli jeszcze ktoś sie nie zdecydował.
luśka

Re: studia

Post autor: luśka »

Moim zdaniem warto studiować. Ja skończyłam studia jakieś pięć lat temu, ale ostatnio strasznie kusi mnie kierunek administracja. Chyba się zapiszę w przyszłym roku i zobaczę czy mi się spodoba. Czuję, że jeśli nie spróbuję to będę żałować.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: studia

Post autor: pikiriki »

Administracja na AEH w Warszawie z tego co mi wiadomo jest dość obleganym kierunkiem, dużo osób się chce tam dostać bo mają wysoki poziom i też później o pracę łatwiej. Warto tam składać papiery
Awatar użytkownika
kolonel
Posty: 185
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:52

Re: studia

Post autor: kolonel »

Edun Academy https://edunacademywroclaw.pl/ pomogli mi w całkowitym przygotowaniu się na wymarzoną, zagraniczną uczelnię. Z ich wsparciem udało mi się uzyskać sporą pomoc i wsparcie, za sprawą którego mogę spełniać swoje marzenia!
Awatar użytkownika
krosant
Posty: 164
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:06

Re: studia

Post autor: krosant »

Wybór studiów przede wszystkim uzależniony jest od tego w czym się dobrze czujemy oraz jakie mamy predyspozycje. Warto też patrzeć na to, jakie studia umożliwią znalezienie dobrej pracy. Myślę, że warto zaintersować się kierunkiem psychologicznym połączonym z zarządzaniem na uczelni https://vizja.pl/studia-wyzsze/psycholo ... ,wk12.html
łabędź

Re: studia

Post autor: łabędź »

przyznam rację @pikiriki. Ja co prawda na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej nie studiuję, ale mam kuzyna na 3-cim roku to wiem mniej więcej jak jest. Generalnie uczelnia kładzie ogromny nacisk na zdobycie wiedzy i umiejętności. Nie jest łatwo, ale w końcu chodzi o wykształcenie, a nie zabawę w naukę
Awatar użytkownika
anka90
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2020, 10:06

Re: studia

Post autor: anka90 »

A co sądzicie o takim kierunku jak bezpieczeństwo wewnętrze? Przeglądałam różne kierunki studiów i powiem wam szczerze, ze oferta https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... ewnetrzne/ wpadła mi w oko. Wlaśnie zastanawiam się nad rozpoczęciem tutaj nauki.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: studia

Post autor: pikiriki »

łabędź pisze: ↑07 gru 2020, 23:42 przyznam rację @pikiriki. Ja co prawda na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej nie studiuję, ale mam kuzyna na 3-cim roku to wiem mniej więcej jak jest. Generalnie uczelnia kładzie ogromny nacisk na zdobycie wiedzy i umiejętności. Nie jest łatwo, ale w końcu chodzi o wykształcenie, a nie zabawę w naukę
Dzięki <3 Jest co polecać bo uczelnia naprawdę jest pro jeśli chodzi o nastawienie do studentów. Właśnie papiery złożyłam i jeszcze nieco kasy na wpisowym zaoszczędziłam, bo jest promocja ;)
Awatar użytkownika
mila87
Posty: 405
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:40

Re: studia

Post autor: mila87 »

Przyszłość to konkretna opcja wyboru Twoich studiów. Bardzo ważne jest aby postawić na coś, co spełni Twoje oczekiwania i pomoże Ci rozwinąć konkretne umiejętności. Polecam zatem studia MBA, które świetnie przygotowują do działania i postępowania w obszarze biznesu. Na stronie https://studia-mba.pl/ spotkasz wszelkie potrzebne wiadomości na temat rekrutacji i tak dalej.
Wercia Gośko

Re: studia

Post autor: Wercia Gośko »

Bardzo fajnie jest skończyć studia, z dziedziny, w której planujemy pracować. Ja planuje iść na studia menedżerskie, bardzo fajnie byłoby poznać takie zagadnienia jak fundusz unikorona https://generali-investments.pl/content ... ieniezny-d. jeszcze do niedawna były to dla mnie zupełnie obce terminy. Teraz wiem , że jest to subfundusz papierów dłużnych.
złośnik

Re: studia

Post autor: złośnik »

Ja wybrałem studia w Krakowie na wydziale nauk społecznych. Udało mi się też znaleźć akademik kraków rezerwacje mogę zrobić już dziś. oczywiście zrobię rezerwację na cały semestr. Cieszę się ze będę mógl tu studiować. Kraków to piękne miasto i ma dużo do zaofaerowania.
Awatar użytkownika
Karolinka22
Posty: 482
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:50

Re: studia

Post autor: Karolinka22 »

Witam,studia to dość trudny i ciezki temat dla mlodej osoby. Niedlugo zaczyna się rekturacja,a ja jeszcze nie do konca wiem na jaki kierunek isc. Zalezy mi na tym,by kierunek,ktory wybiore wiązał się z przedmiotami ścisłymi. https://www.ssw-sopot.pl/zasady-rekrutacji-1/ Co o tym sądzicie?
Nataluś06

Re: studia

Post autor: Nataluś06 »

Filozofia Kraków, czy możecie polecić sprawdzone szkoły, które oferują takie kierunki? Ważny jest dla mnie wysoki poziom nauczania oraz doświadczona kadra. Niedawno znalazłam Akademię Ignatianum. Czy znacie? Czekam na opinie https://ignatianum.edu.pl/faq1
ODPOWIEDZ