Musashi.com.pl opinie

Opowiadamy o kulturze i produktach kultury, po jakie warto sięgnąć. Recenzujemy filmy, dzielimy się przemyśleniami dotyczącymi książek, wspólnie słuchamy muzyki! Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
maurycjusz-89
Posty: 14
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:11

Musashi.com.pl opinie

Post autor: maurycjusz-89 »

Ostatnio wpadły mi w oko dwie książki na stronie mushashi.com.pl. Pierwsza – Księga pięciu kręgów, a druga Miyamoto Musashi. Interesuję się sztukami walki, więc wydaje mi się, że książka tego typu mogłaby być ciekawa. A jaka jest Wasza opinia? Czytaliście kiedyś Gorin no sho?
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 10
Rejestracja: 15 mar 2019, 8:04

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: mariusz »

Czytałem i jak najbardziej polecam. Z racji tego, że szermierką interesuję się od dziecka, ta książka była dla mnie bardzo interesująca. Mam bardzo pozytywną opinię na jej temat.
Awatar użytkownika
Basia_0
Posty: 72
Rejestracja: 11 lip 2019, 15:42

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: Basia_0 »

Zdecydowanie polecam Gorin no sho! Świetnie, że można ją kupić w sklepie musashi. Sama książka jest podzielona na pięć części, które nawiązują do pięciu elementów, z jakich składa się wszechświat. W każdej części Musashi opowiada o aspektach swojej sztuki.
Awatar użytkownika
tamara
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2019, 8:13

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: tamara »

Jeśli interesują Cię wszelakie aspekty szermierki, to jak najbardziej warto sięgnąć po tę książkę. Opowieść zabierze Cię do niezwykłego świata, gdzie poznasz duchowe aspekty szermierki.
Awatar użytkownika
Emma-74
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2019, 3:25

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: Emma-74 »

Mnie osobiście bardzo poruszyła książka Miyamoto Musashi. Myślę, że jest bardzo wartościowa – opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie i o tym, jak żyć pełnią życia. W mojej opinii taka lektura jest bardzo aktualna współcześnie.
Awatar użytkownika
Kasia_T
Posty: 14
Rejestracja: 12 lip 2019, 14:08

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: Kasia_T »

Dla mnie niezwykłe jest to, że historia Miyamoto Musashi to opowieść o zwykłym człowieku, który dzięki niezwykłej determinacji i mobilizacji zrealizował swoje marzenie.
Awatar użytkownika
Tatiana
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2019, 7:28

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: Tatiana »

Czytałam i jestem totalnie zafascynowana historią Musashiego. Człowiek, który postanowił zostać najlepszym szermierzem i podporządkował temu marzeniu całe swoje życie, aby tego dokonać – to naprawdę wyjątkowe.
Awatar użytkownika
Julian88
Posty: 12
Rejestracja: 09 cze 2019, 8:52

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: Julian88 »

W książce pięknie opisane jest to, że każdy człowiek może spełnić swoje marzenia.  Autor mówi o tym, że każdy może osiągnąć swój cel, tylko musi na to ciężko pracować.
Awatar użytkownika
Ludwik
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2019, 23:54

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: Ludwik »

Cała postać Miyamoto Musashiego jest naprawdę wyjątkowa! Człowiek, trenował całe życie, każdego dnia ćwiczył ciało i umysł, żeby pokonać swoje słabości. Powieść jest bardzo przemyślana i zawiera ponadczasowe mądrości, które można śmiało wcielić w swoje życie. Opinia o książce: pozytywna!
Awatar użytkownika
Wirgiliusz-72
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2019, 17:47

Re: Musashi.com.pl opinie

Post autor: Wirgiliusz-72 »

Gorin no sho i powieść Musashiego to pozycje nie tylko dla fanów Japonii. Każdy człowiek może znaleźć tam coś zupełnie wyjątkowego dla siebie. Dzięki tym książkom udało mi się rozwinąć swój potencjał – dlatego myślę, że warto po nie sięgnąć.
ODPOWIEDZ