A co z kawą?

Wszystko o dobrym jedzeniu i przyrządzaniu potraw. Oprócz przepisów i rekomendacji miejsc, w których warto kupować żywność, dzielimy się pomysłami na organizację przestrzeni kuchennej. Zapraszamy wszystkich smakoszy!
Awatar użytkownika
blonyneczka01
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2020, 10:00

A co z kawą?

Post autor: blonyneczka01 »

A gdzie wolicie pić kawę? domową czy taką z restauracji? ja uwielbiam kawę z ekspresu i w tym czasie mam w planach zakup na stronie http://upcafe.pl Kawy ziarnistej by móc mielić i zaparzać w ekspresie. Ceny są bardzo atrakcyjne wiec i może wy się skusicie?
Awatar użytkownika
paticzak
Posty: 224
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:10

Re: A co z kawą?

Post autor: paticzak »

Zwykle w domu piję. Ale jak mam okazję, to kupuję w kawiarniach.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2020, 19:43

Re: A co z kawą?

Post autor: Calineczka »

Niestety, ale profesjonalne ekspresy dają efekt nie do osiągnięcia w domowych warunkach. Do tego kawa podana przez prawdziwego baristę zawsze smakuje wyjątkowo ;)
Awatar użytkownika
paticzak
Posty: 224
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:10

Re: A co z kawą?

Post autor: paticzak »

To prawda, dlatego ja często piję kawę na mieście. Uwielbiam tę ze Starbucksa...
Awatar użytkownika
Groszek_O
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2020, 12:11

Re: A co z kawą?

Post autor: Groszek_O »

U mnie też króluje kawa zrobiona w domu. Chociaż czasem lubię się wybrać ze znajomymi na miasto, żeby wypić sobie kawę i zjeść jakieś ciastko.
Awatar użytkownika
mała mi
Posty: 127
Rejestracja: 10 wrz 2019, 21:58

Re: A co z kawą?

Post autor: mała mi »

Myślicie, że kawa rozpuszczalna w ciąży jest do przyjęcia? Jestem w trzecim miesiącu ciąży i mam na nią straszną ochotę. Wyczytałam http://www.kaweo.pl/czy-mozna-pic-kawe-w-ciazy, że silną kawę lepiej sobie odpuścić dla dobra dziecka. Mam na myśli taką bezkofeinową. Jak to było u was dziewczyny?
Awatar użytkownika
Witka
Posty: 24
Rejestracja: 09 mar 2020, 3:16

Re: A co z kawą?

Post autor: Witka »

Lubie i w domu przy biurku i bardziej burżuacyjnie w restauracji. Jedno i drugie ma moim zdaniem swoj unikatowy urok :D
Awatar użytkownika
Irina
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:00

Re: A co z kawą?

Post autor: Irina »

Codziennie rano na wlasnym biurku, obowiazkowo :D
Awatar użytkownika
Bibibi
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2020, 13:58

Re: A co z kawą?

Post autor: Bibibi »

Najlepiej w kawiarniach, ale w domu tez lubie wypić jakas rozpuszczalna :D
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 73
Rejestracja: 20 sty 2020, 9:03

Re: A co z kawą?

Post autor: paulinabb »

Zdarza mi się wypić kawę na mieście w kawiarni, ale jakoś nie czuję potrzeby, aby uczęszczać tam po nią często. W domu mam kawę z palarni kawy, także jakość mojej kawy mogę śmiało porównać do tej, którą serwują mi w lokalu gastronomicznym ;)
Fiołek

Re: A co z kawą?

Post autor: Fiołek »

Jak najbardziej najlepsza z ekspresu automatycznego, jeszcze z takim super spienionym mlekiem. Oczywiście nie obyłoby się też bez cukru ale że staram się wprowadzać zdrowe nawyki to szukam jakiegoś zdrowego zamiennika cukru i znalazłam w sieci ten artykuł https://www.bee.pl/ksylitol-zdrowy-czy- ... -1028.html Myślę że to dobry pomysł by go spróbować.
ODPOWIEDZ