Pompa ciepła do basenu?

Remontujesz? Budujesz? Szukasz fachowca? To miejsce jest dla Ciebie. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami z remontów. Z nami zostaniesz złotą rączką!
mamuśka17

Pompa ciepła do basenu?

Post autor: mamuśka17 »

Planuje budowę basenu, głównie dlatego, że da mi on możliwość pływania również poza godzinami pracy. Wiadomo, że taka aktywność fizyczna jest zalecana, szczególnie podczas pracy siedzącej. A ja takową wykonuje. Jednak chce by basen był dostępny również poza sezonem i obowiązkowo konieczne jest zamontowanie w nim pompy ciepła. Na https://basensklep.pl/collections/pompy-ciepla jest dostępna dość spora oferta na tego typu urządzenia. Jednak ceny są różne i specyfikacja. Czy ktoś z Was może z takiego rozwiązania korzysta i może podzielić się opinią?
cincin

Re: Pompa ciepła do basenu?

Post autor: cincin »

Pompa ciepła to dość niszowe rozwiązanie dla tego celu, na początek skonsultował bym się z dobrą firmą, która zajmuje się odnawialnymi źródłami energii. Dzięki https://ekofachowcy.pl/ dowiemy się z kim oraz w jakim zakresie możemy się skonsultować. Instalacje stają się coraz lepsze, bez solidnych konsultacji ora małego audytu energetycznego nie ruszymy z miejsca. Taką inwestycje warto zaplanować do przodu, Oprócz oszczędności na energii oraz rachunkach wybierając pompę ciepła czy fotowoltaikę, często od jeden firmy instalacyjnej - mamy również pozytywny wpływ na środowisko naturalne.
Miśka

Re: Pompa ciepła do basenu?

Post autor: Miśka »

W sumie to ja jeszcze nie słyszałam o takich rozwiązaniach ale na pewno warto jest wiedzieć jakiej firmy pompę ciepła najlepiej wybrać. Jeżeli ktoś rozważa zakup urządzenia marki Kaisai to ja chcę powiedzieć, że to jest chiński produkt a nie japoński jak zapewne większość osób uważa.
ODPOWIEDZ