Wykończenie wnętrz

Remontujesz? Budujesz? Szukasz fachowca? To miejsce jest dla Ciebie. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami z remontów. Z nami zostaniesz złotą rączką!
Awatar użytkownika
Sulima1974
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2021, 20:32

Wykończenie wnętrz

Post autor: Sulima1974 »

Hej. Za mną długi i żmudny remont mieszkania, ale teraz pora na wykończenie wnętrz. Mam w planie zamówić meble na wymiar w Warszawie, bo wiem, że trudno mi będzie znaleźć wyposażenie o takich wymiarach, które są mi potrzebne. Czy któraś z was dziewczyny kupowała w ten sposób meble? Polecacie?
Awatar użytkownika
ragatara
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2020, 18:35

Re: Wykończenie wnętrz

Post autor: ragatara »

Fototapety na ścianę 3d ze sklepu https://uwalls.pl/popularne-fototapety/do-salonu/ są przepiękne, my podczas remontu w sypialni wybraliśmy jedną z nich dla siebie i wygląda ekstra. Według mnie nie ma lepszego sklepu z tapetami od tego, w tym jest ich naprawdę mnóstwo.
Awatar użytkownika
magdalena43
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2020, 17:59

Re: Wykończenie wnętrz

Post autor: magdalena43 »

Kończąc remont pozostają nam do wykonania wykończenia wnętrz. Ta gałąź prac remontowych ma to do siebie, że jest widoczna i raczej nie można ukryć defektów źle wykonanej pracy. Dlatego przed przystąpieniem - podobnie zresztą jak w przypadku innych prac - warto jest mieć przygotowany plan i harmonogram postepowania. Przykładowo malowanie będzie prawdopodobnie jedną z ostatnich czynności w trakcie przeprowadzanych prac. Mając na uwadze specyfikę prowadzonych prac warto ocenić swoje możliwości, jeśli planujemy zrobić to samodzielnie. Jak już wspomniano - charakter wykonywanej pracy czyni jej efekty widocznymi, często w eksponowanych miejscach w danym pomieszczeniu. Jedną z pierwszych rzeczy które są do wykonanie to tynki. Tutaj zdecydowanie warto powierzyć wykonanie prac profesjonalistom, ponieważ przeważnie tynk po wyschnięciu nie podlega dalszej obróbce i aby naprawić błędy, należy go skuwać. A dobrze wykończona powierzchnia może cieszyć oko przez długie lata i może stanowić w przyszłości dobrą bazę do prac remontowych, które nie będą wymagały większych nakładów pracy dzięki swojemu gładkiemu wykończeniu. Z prac które możemy wykonać samodzielnie mając minimum narzędzie jest np. układanie paneli - tutaj mając podstawowe narzędzia, oraz wymaganą wiedzę nie powinniśmy mieć większych problemów w pracy, a jak doskonale wiadomo - samodzielne wykonanie cieszy najbardziej!
dók

Re: Wykończenie wnętrz

Post autor: dók »

W sumie ja to nie jestem jakoś problematyczna, jeśli chodzi o wykończenia wnętrz, bo zwykle się staram, żeby to miało sens, ale nie do końca też wiem, co komu dobrać. I też sprawdzam takie opcje jak na przykład cegła na ścianie w salonie , bo mi się to podoba. No, ale czas pokaże, na to się zdecyduję i co zrobimy.
Titana
Posty: 441
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Wykończenie wnętrz

Post autor: Titana »

Wiele osób do wykańczania wnętrz angażuje specjalistów, aby wszystko zostało przygotowane, jak należy i z odpowiednim wkładem w jakość pracy. Z pewnością trzeba tę kwestię dobrze przemyśleć, aby wnętrze domu czy mieszkania, odpowiadało naszym oczekiwaniom.

disco polo 2012 nowości
ODPOWIEDZ