Czy mediacje to sposób na problemy?

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
Maria11
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:00

Czy mediacje to sposób na problemy?

Post autor: Maria11 »

Czy mediacje rodzinne to sposób na problemy? Mam spór z moim bratem dotyczący spadku po naszym tacie. Niestety, brat jest nieugięty i chce całą połowę, a ja sporo włożyłam w to mieszkanie, mam nawet rachunki. Czy myślicie, że mediacje to dobry sposób na zażegnanie konfliktu? Nie mam ochoty chodzić po sądach i udowadniać, że zrobiłam remont w tym domu. Mieliście już podobne przypadki? Jak sobie z nimi poradziliście? Bardzo proszę o porady.
Awatar użytkownika
magdalena43
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2020, 17:59

Re: Czy mediacje to sposób na problemy?

Post autor: magdalena43 »

Zawsze gdy jesteśmy na to gotowi i decydując się na remont warto mieć jakiś zorganizowany plan działań oraz jasno okreslone cele które finalnie chcemy osiągnąć. Wydaje się być jasne, że remont mieszkania wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Wykonując np. montaż płyt kartonowo - gipsowych tj. montaż sufitów podwieszanych czy montaż ścianek działowych możemy zaingerować w przestrzeń naszego domu / mieszkania. Przed decyzją nad demontażem ścian wykonując wyburzenia ścian trzeba pamiętać aby ewentualnie uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia. Należy wystrzegać się wszelkich aktów samowoli budowlanej, bo mogą nas dosięgnąć konsekwencje prawne, a w konsekwencji karne i/lub finansowe. Możliwości na aranżację i wykończenia wnętrz ograniczają jedynie nasza wyobraźnia i budżet. Istnieje praktycznie nieograniczona możliwość aranżacji. W internecie można znaleźć np. blog budowlany z którego można czerpać pomysły i inspiracje. Do najczęstszych prac wykończeniowych należą: wykonanie gładzi, położenie tynków, malowanie ścian, układanie płytek, układanie paneli podłogowych, montaż oświetlenia, tapetowanie, gruntowanie, a nawet montaż mebli. Dlatego decydując się na usługi firmy zewnętrznej (najczęstszy wybór) należy zaznajomić się z poprzednimi realizacjami danego wykonawcy. Niemniej (choć w moim odczucie jednak nie tak ważnym jak jakość) ważna jest cena relizacji. Warto zaznajomić się czy usługi budowlane danego wykonawcy nie są przesadnie drogie lub podejrzanie tanie. Tak, warto zwrócić uwagę, czy cena nie jest za niska w porównaniu do konkurencji, zdarza się bowiem, że niska cena jest jedynym atutem danego wykonawcy i nie warto skorzystać z jego usług ze względu na niską jakość wykonania. Można też zasięgnąć opinii znajomych lub rodziny otrzymując kontakt do danej firmy z polecenia. Warto wysłuchać co maja do powiedzenia poprzedni klienci. Ewentualne referencje również są mile widziane.
Awatar użytkownika
nadia
Posty: 81
Rejestracja: 25 sie 2019, 19:47

Re: Czy mediacje to sposób na problemy?

Post autor: nadia »

Mediacje prowadzone przez specjalistów to na pewno dobry sposób na rozwiązanie wielu problemów.
ODPOWIEDZ