Dom seniora

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
mania
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2019, 14:09

Dom seniora

Post autor: mania »

Co sądzicie o domach seniora? Moja babcia coraz częściej mówi o przeprowadzce do takiego domu. Widzę, że bardzo chce mieć kontakt z innymi osobami starszymi, stałą opiekę medyczną i różne zajęcia. Poza tym coraz gorzej radzi sobie z codziennymi czynnościami. Razem z nią znalazłam dom seniora http://goldental.pl/ Co sądzicie o tym miejscu?
Awatar użytkownika
charlotte1991
Posty: 119
Rejestracja: 21 maja 2019, 20:00

Re: Dom seniora

Post autor: charlotte1991 »

Jeśli Twoja babcia chce to myślę, że powinnaś spełnić jej prośbę. Sprawdź jednak dokładnie ofertę domu seniora i dowiedz się jakie warunki tam panują :) Ja też chcę na starość przenieść się do domu spokojnej starości. Nie chcę być dla nikogo ciężarem. Poza tym uważam, że starsi ludzie mają bardzo dobre warunki w takich miejscach.
Awatar użytkownika
julka
Posty: 224
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:06

Re: Dom seniora

Post autor: julka »

Moja mama też mówi, że mamy ją "umieścić" w domu seniora na starość bo chce mieć swięty spokój :) Mam zamiar uszanować jej decyzję.
Awatar użytkownika
Olik
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2019, 19:19

Re: Dom seniora

Post autor: Olik »

Dom seniora nie jest opcja którą biorę pod uwagę. Moim zdaniem lepszą opcją będzie dom opieki dziennej na czas gdy będę w pracy, a rodzice będą mogli pobyć z rówieśnikami i zaangażować się w rożne prace. Później powrót do domu i popołudnia w rodzinnym gronie.
Awatar użytkownika
susan
Posty: 49
Rejestracja: 04 cze 2019, 11:18

Re: Dom seniora

Post autor: susan »

Ja nie widzę niczego złego w domu seniora. Najważniejsze to dobrze sprawdzić ofertę. Znam kilka osób, które mieszkają w takim domu i są bardzo zadowolone zarówno z opieki jak i rozrywek. Myślę, że seniorzy mają tam zapewnione o wiele lepsze atrakcje niż oglądanie telewizji przez cały dzień.
Awatar użytkownika
charlotte1991
Posty: 119
Rejestracja: 21 maja 2019, 20:00

Re: Dom seniora

Post autor: charlotte1991 »

Olik pisze: ↑14 lis 2019, 19:28 Dom seniora nie jest opcja którą biorę pod uwagę. Moim zdaniem lepszą opcją będzie dom opieki dziennej na czas gdy będę w pracy, a rodzice będą mogli pobyć z rówieśnikami i zaangażować się w rożne prace. Później powrót do domu i popołudnia w rodzinnym gronie.
Pomysł niezły, ale niestety sporo osób pracuje na dwie lub nawet trzy zmiany i wtedy taki dom opieki dziennej nie wchodzi w grę. Dom seniora nie zabrania przecież odwiedzin codziennie prawda?
Awatar użytkownika
anuta439
Posty: 428
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:15

Re: Dom seniora

Post autor: anuta439 »

Moim zdaniem absolutnie najlpszym domem seniora jest https://www.jadwinin.pl/ - przebywa tam moja babcia. Długo zastanawialismy się co zrobic, bo nie chcielismy jej tak po prostu oddać do domu starców,ale babcia wymaga stalej opieki, a w moojej rodzinie wszyscy pracują i nikt nie moze pozwolic sobie na rezygnację z pracy zarobkowej. Stąd pomysł domu opieki. I wiecie co wam powiem? Babcia jest bardzo zadowolona! Cieszy się, bo ma non stop dostęp do lekarzy i pielęgniarek, a także poznała wielu sympatycznych ludzi, którzy stali się jej dobrymi znajomymi.
Awatar użytkownika
mania
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2019, 14:09

Re: Dom seniora

Post autor: mania »

Bardzo wam dziękuję za rady! Rozmawiałam jeszcze raz z babcią i zdecydowałyśmy, ze od nowego roku zamieszka w domu seniora. Oferta bardzo jej odpowiada i chce żebym ją tam zawiozła w grudniu żeby zobaczyć jak wszystko wygląda :)
Awatar użytkownika
Olik
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2019, 19:19

Re: Dom seniora

Post autor: Olik »

charlotte1991 pisze: ↑19 lis 2019, 17:17
Olik pisze: ↑14 lis 2019, 19:28 Dom seniora nie jest opcja którą biorę pod uwagę. Moim zdaniem lepszą opcją będzie dom opieki dziennej na czas gdy będę w pracy, a rodzice będą mogli pobyć z rówieśnikami i zaangażować się w rożne prace. Później powrót do domu i popołudnia w rodzinnym gronie.
Pomysł niezły, ale niestety sporo osób pracuje na dwie lub nawet trzy zmiany i wtedy taki dom opieki dziennej nie wchodzi w grę. Dom seniora nie zabrania przecież odwiedzin codziennie prawda?
Prawda, a każdy musi do tego podejść indywidualnie i ocenić przez pryzmat własnych możliwości.
Awatar użytkownika
anitka12
Posty: 109
Rejestracja: 21 sie 2019, 14:23

Re: Dom seniora

Post autor: anitka12 »

Jeśli o seniorach mowa to bardzo przydatna jest opaska dla seniora sos , sama taką swojej babci kupiłam. Babcia zadowolona i spokojniejsza, że w razie czego to ja czuwam. Mam, że tak powiem babcię na oku nawet jak nie ma mnie w pobliżu dzięki lokalizatorowi gps.
Awatar użytkownika
karli
Posty: 158
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:58

Re: Dom seniora

Post autor: karli »

Sama wiem, ile potrzeba cierpliwości, serca i wiedzy by pracować z osoba starszą, z zaawansowana demencją... Moja babcia ostatecznie przebywa w domu seniora i jestem wdzięczna za to, co robią i jak dobrze teraz babcia wygląda i się czuje. Gdyby ktoś z was był zainteresowany tym tematem, to polecam wam sprawdzić ofertę http://domseniora24.pl/ - a nóż, kogoś z was zainteresuje.
Awatar użytkownika
AgataMnna
Posty: 227
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:15

Re: Dom seniora

Post autor: AgataMnna »

Dokładnie, opieka nad starsza i to jeszcze schorowaną osobą jest nie lada wyczynem, ale tak jak piszesz na szczęście są dobre domy opieki. Moja ciocia jest w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim. To zakład opiekuńczo-leczniczy, mają tam nawet oddział paliatywny, więc zajmują się nawet bardzo chorymi osobami.
Titana
Posty: 441
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Dom seniora

Post autor: Titana »

Niestety, ale osoby starsze zazwyczaj potrzebuje większej opieki i uwagi, ale domy seniora to dla mnie ostateczność, gdy naprawdę nie na nikogo, kto mógłby się taką osobą zająć. Oczywiście osoby starsze potrzebują też stałej opieki medycznej, a często korzysta się także z klasyfikacji Barthela, więcej zobacz tutaj. Dzięki niej wiadomo jak sprawna jest dana osoba i czy konieczne są dodatkowe świadczenia pielęgnacyjne.
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: Dom seniora

Post autor: Celina »

Słuchajcie, a jak radzicie sobie z dietą u Waszych bliskich seniorów? U mnie jest taki problem, że babcia straciła apetyt i zastanawiam się, czy nie kupić jej zapasu nutridrinków, niewielka objętość, a sporo kalorii. Widziałam ostatnio w aptece DOZ, Fresubin, cena bardzo przystępna i kilka wariantów smakowych.
Awatar użytkownika
lemina
Posty: 159
Rejestracja: 18 maja 2019, 14:00

Re: Dom seniora

Post autor: lemina »

Ja jestem zdania, że zdecydowanie lepiej będzie wynająć opiekunkę dla kogoś bliskiego niż schorowanego niż umieszczać go w domu dziecka. Moja babcia już od jakiegoś czasu boryka się z cukrzycą. Sporo na ten temat czytałam. Tutaj https://www.mamswietnaprace.pl/opieka-n ... -cukrzyca/ znalazłam świetny poradnik właśnie w tym temacie. Póki co sami opiekujemy się babcią, jednak patrząc na jej pogarszający się stan zdrowia za jakiś czas z pewnością trzeba będzie rozejrzeć się za opiekunką dla niej.
Awatar użytkownika
Bingo
Posty: 425
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:44

Re: Dom seniora

Post autor: Bingo »

Odnośnie domów opieki - ten Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu to świetne miejsce dla seniorow . Oni dbaja o swoich podopiecznych i mogą oni liczyć na pomoc w każdej sprawie. Wiem, bo moj dziadek obecnie tam przebywa i jego stan zdrowia znacznie sie poprawia
Awatar użytkownika
Sajbin
Posty: 85
Rejestracja: 23 lip 2019, 19:18

Re: Dom seniora

Post autor: Sajbin »

Niejednokrotnie mam takie wrażenie ze ludzie starsi chętnie w takich domach przebywają. Po pierwsze jest opieka 24 godziny,po drugie mają swoich rówieśników z którymi mogą porozmawiać. Jest to pewien krok ku bezpieczeństwu Bo jednak jak zostaną sami w domu to raczej szybciej się mogą narazić na jakiś wypadek i nie zawsze możemy im służyć pomocą ,bo nas po prostu niema.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 80
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:59

Re: Dom seniora

Post autor: Zdzisiek78 »

Obecnie wiele się zmieniło w takich miejscach. Stawia się na profesjonalną opiekę oraz ciepłą atmosferę. Moi dziadkowie przebywają w takim domu na Pomorzu. Myślę, że to dobre rozwiązanie, zwłaszcza, że po udarze dziadek ma tam zapewnioną stałą rehabilitację https://milorstowo.pl/oferta/rehabilitacja/

garmin quatix
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 42
Rejestracja: 31 paź 2019, 19:09

Re: Dom seniora

Post autor: anulka30 »

Moim zdaniem w każdym takim domu seniora powinno być coś takiego jak tutaj https://www.likwidacja-barier.pl/2013/1 ... uzywanych/ . Są tańsze i droższe możliwości, ale każdy znajdzie coś ciekawego dla Siebie, a jednak zdrowie najważniejsze.
Awatar użytkownika
mila87
Posty: 429
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:40

Re: Dom seniora

Post autor: mila87 »

Często osoby zmagające się z problemami zdrowotnymi, skarżą się na nie na wielu płaszczyznach. Dlatego też odpowiednie badania, przeprowadzane regularnie, mogą przynieść niespodziewane wyniki. Jeśli więc w Twojej rodzinie są osoby, narażone na problemy ze słuchem, to koniecznie zajrzyj na stronę https://www.geers.pl/ gdzie znajdziesz badania, aparaty słuchowe oraz konkretną wiedzę w tym temacie.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Dom seniora

Post autor: pikiriki »

Również się zastanawiałam czy oddać ojca do domu seniora, ale po przeanalizowaniu kwestii uznałam, że to będzie najlepsza decyzja tym bardziej że on sam też jest chętny. Wybrałam ten dom seniora https://domseniora-jaso.pl/dom-seniora-nad-morzem/ ze względu na świetną lokalizacją i bardzo dobre opinie
Awatar użytkownika
betty
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:59

Re: Dom seniora

Post autor: betty »

Uwazam ze dzieci najczesciej nie maja warunkow aby opiekowac sie rodzicami i takie domy sa konieczne.
Awatar użytkownika
Karolinka22
Posty: 482
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:50

Re: Dom seniora

Post autor: Karolinka22 »

Ważne jest aby dobrać naprawdę odpowiednie miejsce i dlatego radzę wam się zagłębić w wiele tematów związanych z opieką i dbaniem o osoby starsze. Możecie wejść na https://zycieseniora.com i stamtąd zdecydowanie dużo się dowiecie. Ja jeszcze rok temu nie miałam pojęcia jakie to skomplikowane
Awatar użytkownika
kolonel
Posty: 185
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:52

Re: Dom seniora

Post autor: kolonel »

Dom seniora www.domsenioraharmonia.pl od dawna gości moją babcię w swoich progach. Na miejscu może ona liczyć na komfortową, sympatyczną atmosferę.W dodatku otoczenie jest świetnie zrealizowane.
Awatar użytkownika
kanienka8
Posty: 112
Rejestracja: 07 lip 2019, 11:39

Re: Dom seniora

Post autor: kanienka8 »

Takie dmy są bardzo potrzebne, zwłaszcza jak młodzi nie mają czasu by zajmować się starszymi. Dlatego ja moją babcię zameldowałam w domu http://podtopolami.eu Opieka specjalistów zapewni komfortowy i godny pobyt
ODPOWIEDZ