Jak wspierać kreatywność dziecka?

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
Różyczka
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2019, 11:33

Jak wspierać kreatywność dziecka?

Post autor: Różyczka »

Szukasz sklepu, który ma w swojej ofercie zabawki wspierające dziecięcą kreatywność? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą https://dudidu.pl/. Zakupisz tam najlepsze drewniane zabawki, które wspierają kreatywność każdego maluszka.

kabel audio hdmi
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 599
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Jak wspierać kreatywność dziecka?

Post autor: Kasia »

Myślę, że dobrym czasem na rozwinięcie u dziecka takiej kreatywności jest czas przed Bożym Narodzeniem. Wspólne, własnoręczne robienie ozdób bożonarodzeniowych może Wam sprawić wiele radości ;) Różnego rodzaju materiały świąteczne, które mogą się Wam do tego przydać, możecie zamówić na przykład w sklepie internetowym https://happenings.pl/materialy-swiateczne-i-dodatki. Polecam ;)
grażka

Re: Jak wspierać kreatywność dziecka?

Post autor: grażka »

Moim zdaniem kreatywność dziecka trzeba wspierać przede wszystkim kreatywnymi zabawami :) Do takich kreatywnych zabaw na pewno przydadzą się takie rzeczy jak np mikroskop https://www.skynet.pl/category/levenhuk-mikroskopy mega fajna sprawa, która z pewnością zachęci dzieciaki do zainteresowania się bardziej naukowymi tematami :)
Awatar użytkownika
anuta439
Posty: 428
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:15

Re: Jak wspierać kreatywność dziecka?

Post autor: anuta439 »

Dobrze angażować dziecko w czynności i zabawy, które zmuszają go do wyobraźni i to niekoniecznie przy pomocy konkretnych zabawek. Można na przykład tworzyć z dzieckiem (kilkuletnim!) wspólne bajki - zaczynasz coś opowiadać, a dziecko kontyjuuje, potem ty znowu i td. To zamo można zrobić z rysukami, etc:)
ODPOWIEDZ