Bolący nadgarstek

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
olza
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2018, 23:46

Bolący nadgarstek

Post autor: olza »

Od miesiąca boli mnie nadgarstek. Ból się nasila przy pracy na komputerze. Jak myślicie, co to może być?
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 23
Rejestracja: 18 sty 2019, 15:26

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: Jagoda »

Cieśń nadgarstka - koniecznie pomaszeruj do fizjo!
Awatar użytkownika
karina78
Posty: 29
Rejestracja: 31 sty 2019, 22:18

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: karina78 »

Dokładnie. Też tak sądzę. Nie decyduj się jednak na operację. Lepsza jest metoda BP w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka. Bez nacinania i martwienia się czy się wszystko uda czy nie.
Awatar użytkownika
Chloe88
Posty: 121
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:40

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: Chloe88 »

Może warto wybrać się na jakieś prześwietlenie ? Ja miałam straszne problemy z kręgosłupem swego czasu i tutaj bardzo pomogła mi wizyta w RehaExpert https://rehaexpert.pl . Krótki czas oczekiwania na wizytę plus pełen profesjonalizm. Ceny też bardzo w porządku.
Awatar użytkownika
Frytula
Posty: 159
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:33

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: Frytula »

A to jest ból od urazu czy może pojawił się nagle? Teraz sporo osób cierpni na zespół ciesni nadgarstka - ja tez to mam i niestety czaem ból jest tak silny ze uniemożliwoa mi pracę przy kompuyerze. Przy takim bolu pomaga mi gardan. Działą szybko i przynosi ukojenie. Zawsze mam go w torebce bo rożnie to bywa :)
Awatar użytkownika
Bingo
Posty: 425
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:44

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: Bingo »

W takich sytuacjach wolę chodzić na rehabilitację u sprawdzonych specjalistów. Jak coś to w Krakowie mają doświadczonych rehabilitantów. Wystarczy szybka rejestracja przez http://www.rehabilitacje.org/ i wizyta jest już kilka dni później .Ja miałam problemy wlasnie z nadgarstkami i ogólnie stawami - lekarz bardzo mi pomógł. Cały czas przechodzę leczenie ale jest ze mną coraz lepiej.
Awatar użytkownika
nosleep
Posty: 58
Rejestracja: 24 kwie 2019, 13:24

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: nosleep »

hmm przyczyn takiego bólu może być kilka. Jeśli dużo pracujesz przy komputerze to możliwe, że nabawiłaś się cieśni nadgarstka. Niestety to dość częsta przypadłość i dość bolesna. Myślę, że w Twoim przypadku warto rozważyć magnetoterapie. Aparaty do magnetoterapii znajdziesz w dobrych gabinetach rehabilitacyjnych. Magnetoterapia bardzo pomaga w leczeniu urazów, przede wszystkim zmniejsza ból co znacznie poprawia komfort i samopoczucie.
Awatar użytkownika
AgataMnna
Posty: 227
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:15

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: AgataMnna »

Na forum raczej nikt Wam nie pomoże, koniecznie do lekarzza trzeba iść. Co najwyżej mogę polecić Ci specjalistę u którego sama się swego czasu leczyłam. W Rex Medica Sport przyjmuje dr Wojciech Glinkowski. Jest bardzo dobrym ortopedą. A w tej przychodni można też wykonać pełną diagnostykę, mają sprzęt na miejscu.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: pikiriki »

bardzo możliwe że to cieśń nadgarstka, objawy pasują do tego schorzenia. jeśli jesteś z Warszawy to radziłabym Ci przejść się do CM Medicum do dr Rafałą Roli, który wykonuje badanie EMG w celach diagnostycznych cieśni nadgarstka, będziesz wtedy wiedziała czy to jest na pewno to, czy trezba szukać dalej
Awatar użytkownika
mania
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2019, 14:09

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: mania »

Ja wierzę, ze ciało i umysł są ze sobą silnie powiązane i podczas leczenia warto zwrócić uwagę zarówno na ciało jak i psychikę. Dlatego zainteresował mnie program odnowy w https://imc.wroc.pl/imc-wellness/programy-wellness/ Chciałabym w końcu poradzić sobie z depresją i bolącymi stawami.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: pikiriki »

Mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia albo co gorsze to cieśń nadgarstka, ale nie będziemy tego wiedzieć na pewno bo trzeba wykonać odpowiednie badania. w szpitalu https://carolina.pl/centrum-diagnostycz ... gnetyczny/ zrobisz szybko rezonans magnetyczny i będziesz mogła wyniki skonsultować z ortopedą
Awatar użytkownika
mania
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2019, 14:09

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: mania »

Myślę, ze warto udać się do ortopedy. Może gdzieś uszkodziłeś nadgarstek i nawet nie pamiętasz. Poki co na ból dobry będzie lek efferalgan Ja kiedyś chodziłam z bolącym nadgarstkiem ponad miesiąc. Gdy poszłam do ortopedy okazało się, ze mam pękniętą kość łódeczkowatą.
Awatar użytkownika
Eliza111
Posty: 261
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:01

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: Eliza111 »

Może poszukujecie dobrego lekarza ortopedy? Ja polecam serdecznie ortopedalodz.pl - ortopeda łódź Ortopeda profesor Jarosław Fabiś przeprowadzi profesjonalne operację oraz zajmie się rehabilitacją. Przyjmuje w centrum medycznym w Łodzi. Centrum to jest dobrze wyposażone w nowoczesne sprzęty medyczne. Można im zaufać. Koniecznie zobaczcie na stronę.
Awatar użytkownika
sandra
Posty: 84
Rejestracja: 26 mar 2019, 20:45

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: sandra »

Może się okazać, że nadgarstek boli, dlatego , że za dużo pracujemy przy komputerze. Wtedy idealnie będzie ćwiczyć go z taką piłką https://www.ceneo.pl/Akcesoria_do_rehab ... :Pilki.htm , na przykład z dzieckiem. Jeśli z kolei będzie nas męczyć ucisk, to jednak należy sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś zwyrodnienia. W takiej sytuacji należy działać jak najszybciej, żeby jednak nie mieć problemów ze ściskaniem .
Awatar użytkownika
julka
Posty: 224
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:06

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: julka »

Koniecznie idź do ortopedy. Nie powinno się lekceważyć problemów z nadgarstkiem. Ja kiedyś nieświadomie chodziłam z pękniętą kością łódeczkowatą.
Gdybyś potrzebowała sprzętu ortopedycznego lub rehabilitacyjnego zajrzyj na https://www.orteo.pl Widziałam, ze mają tam bardzo duży wybór i przystępne ceny.
Awatar użytkownika
madziula
Posty: 74
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:13

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: madziula »

Ból nadgarstka może praktycznie oznaczać wszystko i nic. Dlatego zalecam wizytę u choćby ortopedy na konsultację. On na pewno stwierdzi co to może być i w razie konieczności zleci dalsze badania no i zabiegi. Dobrze by było pójść do jakiegoś centrum medycznego,gdzie mają cały pakiet. Całkiem niedrogo i bardzo fachowe podejście lekarza na konsultacja ortopedyczna gdańsk,. Moja babcia bardzo sobie chwali personel i ludzkie podejście lekarzy, co uważam za bardzo pozytywne.
Awatar użytkownika
Sinistra
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:55

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: Sinistra »

Myślicie, że konsultacja ortopedyczna warszawa jest godna uwagi? W tej placówce leczyła się moja znajoma, a ja potrzebuję porady w sprawie właśnie bolącego bardzo nadgarstka. Męczę się z tą dolegliwością już zbyt długo, bo zawsze znajdowałam jakąś wymówkę z powodu strachu przed ingerencją chirurgiczną. Macie może podobne doświadczenia zdrowotne? Chętnie się czegoś więcej od Was dowiem.
Awatar użytkownika
AgataMnna
Posty: 227
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:15

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: AgataMnna »

W moim przypadku ból był już tak uciążliwy że konieczna była blokada. Ja chodzę do Rex Medica Sport w Warszawie. Tam wykonują takie zabiegi, oczywiście pod kontrolą RTG. Teraz jest o niebo lepiej.
Awatar użytkownika
pamidorka
Posty: 79
Rejestracja: 24 lip 2019, 9:10

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: pamidorka »

Możesz stosować jakieś żele czy maści ale myślę że to tylko zamaskuje ten ból, dlatego żeby całkowicie się pozbyć tej dolegliwości to warto jest coś porządnego sobie zafundować. Prywatne zabiegi owszem są skuteczne, ale kosztowne, dlatego sugeruję poczytać o urządzeniu Biomag i terapii polem magnetycznym. Jest to coraz popularniejsza metoda radzenia sobie z różnymi problemami zdrowotnymi
Awatar użytkownika
Lana Winters
Posty: 68
Rejestracja: 09 wrz 2019, 9:15

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: Lana Winters »

Według mnie w takich sytuacjach ortopeda Poznań jest osobą, która może najskuteczniej pomóc. Bolący nadgarstek może być tak naprawdę oznaką jakiegoś poważniejszego problemu. Trzeba o tym pamiętać.
Awatar użytkownika
patrycja26
Posty: 50
Rejestracja: 15 maja 2019, 15:29

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: patrycja26 »

Hej :)
Mnie też bolał nadgarstek i po wizycie u lekarza okazało się, że to zespół cieśni nadgarstka. Teraz czeka mnie operacja, której się obawiam, ponieważ słyszałam, że mogą po niej wystąpić różne skutki uboczne. Mieliście taki zabieg? Czy pojawiły się u Was powikłania po operacji cieśni nadgarstka? Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :)
Awatar użytkownika
jessie
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2020, 18:03

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: jessie »

Ooo lepiej to sprawdzić, bo to może być coś poważnego. Mogę Ci polecić sprawdzone miejsce gdzie pójdziesz na konsultację ortopedyczną warszawa.
Awatar użytkownika
anka90
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2020, 10:06

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: anka90 »

Dla mnie bezapelacyjnie najlepszym specjalistą w ortopedii, jest klinika www.fmclodz.pl/ . Piszcie co chcecie, ale ja byłam już u wielu, ale dopiero tutaj mnie poprawnie zdiagnozowno, jestem już po jednym zabiegu, teraz rehabilitacja, ale już czuję, że jest lepiej! Z takimi dolegliwościami na pewno nie powinniście zwlekać, bo najgorsze co możecie zrobić - to zbagatelizować problem.

bzwbk dewizy
Awatar użytkownika
jaskolka
Posty: 342
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:41

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: jaskolka »

Rehabilitacja ogólnoustrojowa skupia się na kompleksowym wspieraniu procesu przywracania, poprawy i zachowania zdrowia. Ważne jednak jest, aby wybrać taką placówkę, jak http://rehapro.com.pl/ gdzie otrzymacie najlepsze wsparcie ze strony specjalistów.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 130
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:40

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: kozi44 »

Jeśli chodzi o problemy ze stawami, to wydaje mi się, że powinno was zainteresować takie rozwiązanie jak kwas hialuronowy do stawu Częstochowa. Z tego co czytałem to na prawdę skuteczne rozwiązanie i potrafi pomóc w wielu róznych przypadkach. Warto moim zdaniem jest udać się na konsultację do jakiegoś doświadczonego lekarza w tej sprawie
Awatar użytkownika
ela199
Posty: 48
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:02

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: ela199 »

Ortopeda w takich kwestiach jest nieoceniony. Udaj się jak najszybciej to oszczędzisz sobie masy bólu. Sprawdź ortopeda warszawa mi juz wiele razy pomogl ;)
WojtekŚ

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: WojtekŚ »

Ja bym poszedł z tym na jakąś rehabilitację. Bolący nadgarstek to nie byle co, więc warto by było skorzystać z porady jakiegoś rehabilitanta.

pieszczoty faceta
Awatar użytkownika
alga
Posty: 175
Rejestracja: 31 lip 2020, 10:44

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: alga »

A rehabilitacja? Ktoś próbował ? Widzę, że trochę znasz się na tym temacie więc może będziesz w stanie podpowiedzieć mi gdzie znajduje się jakaś dobra i sprawdzona rehabilitacja? Ja znalazłam na http://www.rehabilitacje.org/ całkiem dobre oferty spoko rehabilitanci.
Aśka

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: Aśka »

Zanim rehabilitacja, to najpierw specjalistyczne badania. Może się okazać, że to zespół cieśni nadgarstka. Polecam EMG w Lublinie. Do pacjentów podchodzą z empatią, lekarze wyjaśniają, co się dzieje i jak można leczyć problem. U mnie przykładowo dało się uniknąć operacji, mimo że inny lekarz mnie nią wręcz straszył.
Awatar użytkownika
tormundmilks9
Posty: 578
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:06

Re: Bolący nadgarstek

Post autor: tormundmilks9 »

Jeżeli od dłuższego czasu cierpisz na dolegliwości bólowe ze strony swojego nadgarstka, to może warto byłoby skonsultować się z jakimś dobrym specjalistą. Wiem, że CM Gamma w Warszawie na ul.Bobrowiecka 8 ma profesjonalny sprzęt diagnostyczny, więc myślę że będą w stanie odpowiednio się tam tobą zająć. Skontaktuj się z nim, a poznasz więcej szczegółów

sony xperia z2 play abonament
ODPOWIEDZ