Pieniądze w firmie.

Poruszamy tu tematy związane z marketingiem i biznesem online i offline. Podpowiadamy jak poradzić sobie z trudnościami, dzielimy się opiniami dotyczącymi marek, produktów i usług.
Awatar użytkownika
mila87
Posty: 429
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:40

Pieniądze w firmie.

Post autor: mila87 »

Niekiedy, działania na rzecz firmy wymagają podniesienia konkretnych kosztów. Wówczas, gdy pieniądze potrzebne są niemal od zaraz, a nie ma czasu na bank czy wszystkie wymagające czynności związane z pozyskaniem gotówki, warto pomyśleć o www.finiata.pl. Działa to na zasadzie kardy kredytowej - wypłacasz pieniądze kiedy chcesz. Cały proces nie jest wcale wymagający, a w razie trudności, specjalnie wyszkolony personel pomoże Ci z uzyskaniem wszelkich informacji oraz zwyczajnie pomoże.
Awatar użytkownika
wiola438
Posty: 92
Rejestracja: 11 kwie 2019, 19:31

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: wiola438 »

Niestety wiem z doświadczenia, że nadmierne zadłużanie nie prowadzi do niczego dobrego. Zastanów się, czy warto. Jeśli masz już problemy z płynnością finansową, masę zobowiązań to walcz o resztę majątku firmy, ruchomości czy nieruchomości bo jak to stracisz, nie zostanie nic i firma padnie. Zostaniesz z długami. Zerknij na stronę jednej z lepszych kancelarii działających w sferze oddłużania firm i osób prywatnych, upadłości czy ochrony majątku własnie, kancelarii Lexa. Pomogła wielu zacząć od nowa, bez długów.
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:32

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: zenka »

Słyszałam o tej kancelarii. Znajomym udało się uchronić dom z działką na które pracowali całe życie, póki nie powinęła im się noga a już komornik miał chrapkę na tę nieruchomość. Widziałam na https://web.facebook.com/kancelariaprawnalexa/ ze oferują w wybranych terminach konsultacje darmowe
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 85
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:19

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: AbiUbu »

Prowadząc firmę bierzemy za nią odpowiedzialność i nie możemy sobie pozwolić na to, aby doprowadzić ją do bankructwa. W takiej sytuacji i sami tracimy źródło utrzymania, zabieramy je także wszystkim osobom w tej firmie zatrudnionym. Ma to także negatywny wpływ na inne podmioty, z którymi budowaliśmy relacje biznesowe, ponieważ tracą dotychczasowego klienta lub podwykonawcę. Konsekwencją, o której rzadko się myśli, jest ryzyko, że nasi wierzyciele złożą wniosek o zakaz prowadzenia działalności gospodarczej dla nas.
Awatar użytkownika
miss
Posty: 117
Rejestracja: 13 cze 2019, 10:42

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: miss »

Mój mąż jest właścicielem warsztatu samochodowego. Postanowił zainwestować pieniądze marketing. Ja nie jestem do tego przekonana. Myślicie, że strona warsztatu samochodowego może przynieść korzyści? Mąż myślał nad zleceniem tego agencji Slice Web. Macie o niej jakieś opinie? :) https://sliceweb.pl/portfolio/warsztat-samochodowy/
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 54
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:32

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: zenka »

AbiUbu pisze: ↑23 maja 2019, 15:30 Prowadząc firmę bierzemy za nią odpowiedzialność i nie możemy sobie pozwolić na to, aby doprowadzić ją do bankructwa. W takiej sytuacji i sami tracimy źródło utrzymania, zabieramy je także wszystkim osobom w tej firmie zatrudnionym. Ma to także negatywny wpływ na inne podmioty, z którymi budowaliśmy relacje biznesowe, ponieważ tracą dotychczasowego klienta lub podwykonawcę. Konsekwencją, o której rzadko się myśli, jest ryzyko, że nasi wierzyciele złożą wniosek o zakaz prowadzenia działalności gospodarczej dla nas.
Przed takimi działaniami tez można się chronić a jeśli już dojdzie do takiego działania ze strony wierzyciela uniemożliwić dalsze kroki, ale z dobrym prawnikiem. Poza ochrona majątku kancelaria lexa zajmuje się wieloma innymi kwestiami związanymi pośrednio czy bezpośrednio z pieniędzmi. Zadzwoń i pytaj w swojej sprawie
Awatar użytkownika
Dierna
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2019, 12:14

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: Dierna »

Jeśli chodzi o pieniądze w firmie ... to może zamiast zaciągać kredyty warto nauczyć się jak prowadzić firmę by zarabiała na siebie. W tej kwestii polecam http://tm360.pl/ mają bardzo praktyczne szkolenia z trade marketingu, sprzedaży, social media. Wszystko co potrzeba wiedzieć by firma sprawnie działała i dobrze się promowała.
Awatar użytkownika
Marysia80
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:07

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: Marysia80 »

Problemy finansowe mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, ale zamiast załamywać ręce i czekać na komornika, lepiej znaleźć bezpieczniejsze rozwiązanie. Osobiście polecam kancelarię LEXA (https://kancelarialexa.pl) - pomagają w oddłużaniu i uniknięciu egzekucji komorniczej. Firmy, które zmagają się z zajęciem komorniczym mogą także korzystać z pomocy.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 85
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:19

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: AbiUbu »

Warto więc sięgnąć czasem po prawniczy słownik i zaznajomić się z niektórymi pojęciami. Jednym z niech jest resolution regime, czyli mechanizm przymusowej restrukturyzacji. Im więcej znamy takich mechanizmów, tym więcej będziemy w stanie uszczelnić nasz system finansowy w firmie. https://tatara.com.pl/blog/resolution-r ... zacyjnego/
Awatar użytkownika
kejti
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:29

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: kejti »

Posiadając własną działalność warto pamiętać o inwestowaniu w nią. Obecnie dostępnych jest wiele narzędzi, które mają za zadanie poprawić funkcjonowanie danego biznesu. Z odpowiednich programów korzystają obecnie różne branże, nawet ta medyczna. Tam program do prowadzenia gabinetu lekarskiego medchart daje wiele możliwości usprawnienia codziennej pracy w takim miejscu. Generowanie dokumentów, umawianie wizyt według kalendarza czy korzystanie z aktualnej bazy leków to zaledwie kilka z zalet posiadania takiego programu. Wszystko działa zgodnie z przepisami RODO.
Awatar użytkownika
Kobietka
Posty: 391
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:11

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: Kobietka »

Tak. Z pewnością warto w takie narzędzia, programy inwestować. Również wspomniałeś o RODO. W tym kierunku można zgłosić się do firmy https://mwinspektorzy.pl/oferta-dla-fir ... ci-z-rodo/ , która przeprowadza audyt zgodności firmy z tego typu przepisami. Dzięki temu będziesz mieć w 100% pewność, że wszystko działa u Ciebie należycie i zgodnie z prawem.
Awatar użytkownika
destelo
Posty: 177
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:25

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: destelo »

Przede wszystkim trzeba nauczyć się tymi pieniędzmi zarządzać i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które przekładają się na efektywność pracy. Od siebie mogę polecić firmę https://tekniska.pl/kategorie/gsm/ jeżeli interesują Was systemy transmisji danych wewnątrz firmy albo profesjonalne sprzęty gsm to wchodząc na ich stronę z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Są w branży wiele lat także jakość jest zagwarantowana.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 130
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:40

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: kozi44 »

pzed egzamin na uprawnienia budowlane uczyłem się z programu do uzyskania uprawnień budowlanych. Nauka z samej bazy pytań programu jest wystarczająca. Mają największą bazę, bo prawie 5000 pytań , każdego paragrafu każdego rozporządzenia więc nie ma opcji, aby coś zaskoczyło na egzaminie
Awatar użytkownika
Tarlik
Posty: 71
Rejestracja: 25 wrz 2019, 17:32

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: Tarlik »

kozi44 - a co ma piernik do wiatraka? :lol:
Awatar użytkownika
dzialanieq
Posty: 5
Rejestracja: 23 gru 2019, 15:57

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: dzialanieq »

Aby zaoszczędzić pieniądze w biznesie, warto być na bieżąco i orientować się jakie są trendy reklamy online 2019. W tedy można wybrać najskuteczniejszą metodę i kierować inwestycję na nią, tak aby mieć pewność, że otrzymamy zwrot z kosztów poniesionych na reklamę. ;)
Awatar użytkownika
jessie
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2020, 18:03

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: jessie »

A co myślicie o Pracowniczych Planach Kapitałowych? Warto je wdrażać w firmie? Znajoma mówiła, że to dobry sposób na oszczędzanie. Al o co w tym wszystkim chodzi dokładnie? Chyba przydałoby mi się jakieś profesjonalne doradztwo w wyborze ppk.
Awatar użytkownika
Katja17
Posty: 81
Rejestracja: 30 wrz 2019, 19:04

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: Katja17 »

Duzo ludzi juz do tego programu przystąpiło i wydaje mi się że to bardzo dobry sposób na dodatkowe oszczędzanie pieniędzy na przyszłość. I warto o tym pomyśleć.
Awatar użytkownika
jessie
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2020, 18:03

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: jessie »

A wy jak sobie radzicie z rozliczaniem podatków i księgowością w firmie? Jeśli szukacie godnej polecenia obsługi księgowej w Warszawie, to z całego serca mogę polecić specjalistów z grupy Vattax. Wszystko terminowo i w rozsądnej cenie. Więcej o ich usługach tutaj https://www.vattax.pl/obsluga-ksiegowosci/.
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 121
Rejestracja: 14 cze 2020, 10:03

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: kawoszka »

Jeśli twój mąż prowadzi warsztat samochodowy to powinien zapoznać się z tą stroną https://stmech.eu/ Znajdzie tu ofertę produktów, narzędzi, urządzeń niezbędnych w branży motoryzacyjnej. Oferta jest bardzo duża. A towary sprawdzone od najlepszych światowych producentów.
ośka

Re: Pieniądze w firmie.

Post autor: ośka »

Katja17 pisze: ↑10 mar 2020, 20:23 Duzo ludzi juz do tego programu przystąpiło i wydaje mi się że to bardzo dobry sposób na dodatkowe oszczędzanie pieniędzy na przyszłość. I warto o tym pomyśleć.
Myślisz o ppk? Tak, sporo osób przystępuje do tego programu bo sama nie odłożysz takiej kasy a tu https://www.mojeppk.pl/kalkulator.html dzięki kalkulatorowi możesz sobie sama wyliczyć ile zaoszczędzisz jak pozostaniesz w ppk
ODPOWIEDZ