Transport w firmie

Poruszamy tu tematy związane z marketingiem i biznesem online i offline. Podpowiadamy jak poradzić sobie z trudnościami, dzielimy się opiniami dotyczącymi marek, produktów i usług.
Awatar użytkownika
Bingo
Posty: 425
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:44

Transport w firmie

Post autor: Bingo »

Witam, od niedawna prowadze firmę o profilu przemysłowym, chciałabym powiększyć jednak jej zasięg o nowe kraje europejskie ale zastanawiam się jak tutaj poradzić sobie z transportem. Może tak usługi firmy transportowej jak np Magemar ? Widzę ,że mają kompleksową oferte i załatwiają profesjonalnie wszystkei kwestie celne a nawet transport towarów adr .
Wikuś

Re: Transport w firmie

Post autor: Wikuś »

Skontaktuj się z firmą transportową Aston Partner. Jest to jak dla mnie jedna z lepszych firm. Zajmują się także logistyką i spedycją. Ich ofertę znajdziesz na http://astonpartner.pl
Awatar użytkownika
anka90
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2020, 10:06

Re: Transport w firmie

Post autor: anka90 »

Powiedzcie mi, czy ktoś z was miał już do czynienia z firmą Pro-trans ? Pilnie potrzebuję kupić wskaźniki temperatur i jest to jedyna oferta na polskim rynku, która mnie zainteresowała. Będę wdzięczna za wszystkie porady na ten temat :)
jjustić

Re: Transport w firmie

Post autor: jjustić »

Co ja mam wam powiedzieć, jako firma wiem, co to jest magazynowanie, transport, przeładunek http://ejko.com.pl/ , załadunek, ale... coś ostatnio nam to wszystko nie idzie. Musiałam z bólem serca zwolnić 2 dobrych pracowników i wszystko się rozłożyło. Chcę ich przyjąć z powrotem, ale obroty tak spadły... Nie wiem, co robić. Kto nam w takim przypadku może skutecznie pomóc?

olejek o smaku marihuany
Titana
Posty: 433
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Transport w firmie

Post autor: Titana »

Trzeba poszukać odpowiednią firmę transportową do tego, a tych nie brakuje. Najlepiej byłoby sprawdzić różne oferty i je porównać.
Awatar użytkownika
pizzka
Posty: 37
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:33

Re: Transport w firmie

Post autor: pizzka »

Pamiętajcie też o tym, aby mieć zawsze przy sobie wszelkie niezbędne dokumenty. W artykule https://pomocdrogowa.i-wroclaw.pl/dokum ... -poprosze/ znajdziecie wszystkie informacje na ten temat. To bardzo ważna kwestia.
rzęch

Re: Transport w firmie

Post autor: rzęch »

Ludzie, bądźcie precyzyjni!
Transport to nie tylko spedycja, w sensie wysyłanie towarów na jakąś dużą odległość. Wiele firm poszukuje rozwiązań do transportu bliskiego, wewnętrznie na zakładzie. Dotyczy to zwłaszcza przemysłu ciężkiego i generalnie fabryk, gdzie produkowane rzeczy przechodzą wiele kolejnych etapów. Do takich rzeczy potrzebne są różne suwnice, platformy i inny, specjalistyczny sprzęt - na https://www.hak.com.pl/ znajdziecie więcej przykładów.
Także jak piszecie o transporcie, zaznaczcie od razu o jaką odmianę tu chodzi!
Awatar użytkownika
Olina
Posty: 64
Rejestracja: 27 lut 2020, 9:43

Re: Transport w firmie

Post autor: Olina »

Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z firmą TransomVip http://transtomvip.com/ , ponieważ mają ofertę, która być może Ciebie zainteresuje. Ja chcę do nich zadzwonić w sprawie imprezy okolicznościowej, która odbędzie się w naszym przedsiębiorstwie. Obchodzimy okrągłą rocznicę i przyjeżdżają kontrahenci z zagranicy, którym trzeba zorganizować miło czas jakąś wycieczką.
alicjaś

Re: Transport w firmie

Post autor: alicjaś »

Zanim zajmiecie się transportem, to warto samemu iść, albo pracownika wysłać na egzamin, aby zdobyć certykitak kompetencji zawodowych. Jest to niezwykle ważne. Tutaj https://odpowiedzi.com.pl/home/17-testy ... owych.html sobie zerknijcie. Można tam bowiem zakupić testy z odpowiedziami. Myślę, że warto się dobrze podszkolić, aby wszystko zdać za jednym zamachem.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Transport w firmie

Post autor: pikiriki »

To może w takim razie warto zdecydować się na przewóz stały pracowników od https://albatrostravel.pl/ ? Ta firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie transportu i posiada bardzo dobre opinie. Na pewno warto skorzystać z jej usług
PawełWielgoch

Re: Transport w firmie

Post autor: PawełWielgoch »

Przy transportowaniu firmowych wyrobów we własnym zakresie , bądź przy korzystaniu z firm transportowych . Należy pamiętać o używaniu osłony twarzy i środków dezynfekujących, które sa dostępne na stronie https://exterya.com/sklep/srodki-dezynfekujace/. Są zawsze dostępne, nawet w obecnych czasach kiedy panuje duże zapotrzebowanie na tego typu produkty.
ołpen

Re: Transport w firmie

Post autor: ołpen »

Według mnie w takim przypadku należałoby wybrać taką ofertę jak w Symlog http://symlog.eu/ . Z tego co się orientuję bowiem, mamy tutaj bardzo szeroki zakres usług do wyboru, obejmujący spedycję kolejową i samochodową, a także transport kontenerowy i międzynarodowy. Dzięki temu bez względu na transporcie jakich towarów czy też maszyn nam zależy, możliwe będzie dobranie optymalnego rozwiązania. Ponadto zawsze tutaj możemy liczyć na fachowe doradztwo.
Awatar użytkownika
Rita
Posty: 44
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:54

Re: Transport w firmie

Post autor: Rita »

Jeśli chcielibyście przetransportować maszyny budowlane lub rolnicze to koniecznie poczytajcie o takiej opcji jak transport maszyn budowlanych i rolniczych Fast-Trans: https://transportmaszynpoznan.com/ . Firma ta dysponuje odpowiednim sprzętem do tego typu transportu.
Łukasz

Re: Transport w firmie

Post autor: Łukasz »

Szczerze powiedziawszy to efektywny transport zewnętrzny wpływa na całą firmę, dlatego warto go dobrze zorganizować. Jeśli się na tym nie znacie to skorzystajcie z https://entra-group.eu/oferta/model-by- ... ewnetrzny/ i po kłopocie :) Czasami warto poszukać pomocy gdzieś na zewnątrz firmy.
Awatar użytkownika
jorti
Posty: 164
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:55

Re: Transport w firmie

Post autor: jorti »

Zatrudniając się w firmie transportowej musiałem pójść na szkolenia dla transportu i uzyskać Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Taki kurs nie kosztuje dużo, a jest naprawdę bardzo ważny, ja na niego uczęszczałem do firmy https://www.certyfikatkatowice.pl/
Mikołaj

Re: Transport w firmie

Post autor: Mikołaj »

Zależy jaki to jest transport. Jeżeli chodzi o przenoszenie elementów bardzo ciężkich w procesach produkcyjnych to możliwe ze tutaj będą miały zastosowanie suwnice wspornikowe - https://www.hak.com.pl/hak/produkty/suw ... pornikowe/ Konstrukcja suwnic wspornikowych jest swego rodzaju połączeniem konstrukcji suwnic i żurawi warsztatowych, a tym samym – jedynym w swoim rodzaju połączeniem ich zalet technicznych.
słoniu

Re: Transport w firmie

Post autor: słoniu »

Moim marzeniem od dziecka było założenie firmy transportowej i jazda tirami. Jednak założenie takiej firmy to wcale nie jest takie hop siup jak to się potocznie mówi. Trzeba do tego odpowiednich dokumentów. Oprócz prawa jazdy czy wymaganych badań trzeba także zdobyć Certyfikat kompetencji zawodowych. To dokument niezbędny do założenia takiej działalności. Zacząłem więc szukać miejsca, gdzie można najlepiej załatwić wszystko naraz. Tutaj https://pracownia-test.pl/ znalazłem pracownię o jaką mi chodziło. Działają w wielu miejscach w kraju co wiele ułatwia.
stolarską3

Re: Transport w firmie

Post autor: stolarską3 »

Polecam najlepszy sprzęt do pracy z drewnem znajdziecie na stronie maszyny stolarskie https://www.eci.com.pl/1159-maszyny-do-drewna-maszyny-stolarskie-do-obrobki-drewna frezarki czy łuparki do drewna są naprawdę swietnej jakości a dodatkowo, w tym sklepie znajdziesz też inne sprzęty do różnych firm jak na przykład drabiny czy podesty metalowe.
Violuś

Re: Transport w firmie

Post autor: Violuś »

Prawie w każdej firmie transport pełni niezwykle ważną rolę. Bez transportu funkcjonowanie wielu firm jest w zasadzie niemożliwe. Spłycając temat transportu to przeniesienie jakiejś rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Tak na poważnie to bardzo ważna jest koordynacja dostaw surowców czy innych produktów. Jeśli macie z tym problem warto zwrócić się do fachowców - https://logit.com.pl/ - to firma Logit ,która na transporcie i spedycji zna się bardzo dobrze.
Kiciuś

Re: Transport w firmie

Post autor: Kiciuś »

Jeśli poszukujesz transportu nieważne czy ma być lądowy, morski czy też lotniczy to skorzystaj z oferty firmy https://toplogistic.pl/. Wszystko w dobrej cenie i z dostawą na czas. Na pewno dowiozą to co im zlecisz i obędzie się bez problemów. Ich atutem jest transport intermodalny i pociąg na trasie do Chin.
wieże

Re: Transport w firmie

Post autor: wieże »

Mikołaj pisze: ↑23 kwie 2021, 13:25 Zależy jaki to jest transport. Jeżeli chodzi o przenoszenie elementów bardzo ciężkich w procesach produkcyjnych to możliwe ze tutaj będą miały zastosowanie suwnice wspornikowe
Generalnie oferta transportowa jest bardzo szeroka i na rynku nie brakuje firm, które oferują najwyższej jakości usługi spedycyjne.
monikamłotek

Re: Transport w firmie

Post autor: monikamłotek »

W temacie transportu od lat ufam firmie Ergobus. Kiedyś zdarzyło mi się korzystać z usług innych firm transportowych, które nie reprezentowały sobą zbyt wysokiego poziomu. W związku z tym rezerwuje busy z polski do anglii wyłącznie ze sprawdzonego źródła.
Awatar użytkownika
lady30
Posty: 305
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:18

Re: Transport w firmie

Post autor: lady30 »

Posiadacie aktualną licencję transportową? Bez tego ani rusz. Ten dokument powinien posiadać każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą zarabiającą na transporcie towarów lub osób. I taką licencję wydaje się dla konkretnej spółki, nie można jej oddać, odsprzedać. A wszystkie zmiany trzeba zgłaszać na bieżąco. Odsyłam do artykułu https://iskra.info.pl/licencje-transpor ... ransportu/ jeśli chcecie dowiedzieć się więcej. Najlepiej zapoznać się z tymi informacjami jeszcze zanim podejmie się działalność w branży towarowej.
Michał Kowal

Re: Transport w firmie

Post autor: Michał Kowal »

Sprawdź firmę Busy do Anglii - przewóz osób w systemie door to door z całej Polski. Wyjazdy kilka razy w tygodniu dużymi wygodnymi busami. Każdy wyjazd odbywa się w komfortowych warunkach i miłej atmosferze. Na pokład busa nie są przyjmowane osoby pod wpływem alkoholu, jeśli taka sytuacja ma miejsce w trakcie podróży, to klient niestety musi się pożegnać z dalszą jazdą
zośka

Re: Transport w firmie

Post autor: zośka »

Przede wszystkim warto postawić na firmę https://sternkraft.com/ , która oferuje doskonały system zabezpieczeń pojazdów. Dzięki niemu mamy wpływ na sytuacje, które mają miejsce przy naszym pojeździe, łatwiej zapobiegniemy włamaniu, tym bardziej, że również system alarmowy jest bardzo dobry.
łuki

Re: Transport w firmie

Post autor: łuki »

Jak najbardziej warto postawić na monitoring GPS . Umożliwia on bardzo łatwy wgląd do trasy jaką pokonują nasi kierowcy. U mnie w firmie monitoring sprawdził się rewelacyjnie, w ogóle nie mamy z nim żadnego problemu, także wybór okazał się bardzo dobry.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 302
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:13

Re: Transport w firmie

Post autor: kasiakowa06 »

Bingo pisze: ↑02 paź 2020, 17:31 Witam, od niedawna prowadze firmę o profilu przemysłowym, chciałabym powiększyć jednak jej zasięg o nowe kraje europejskie ale zastanawiam się jak tutaj poradzić sobie z transportem. Może tak usługi firmy transportowej jak np Magemar ? Widzę ,że mają kompleksową oferte i załatwiają profesjonalnie wszystkei kwestie celne a nawet magemar.com.pl/transport-adr/]transport towarów adr.
A korzystają z kontenerów morskich do transportu? Może się zorientuj, bo to dobre rozwiązanie dla przemysłowki https://ecocontainers.com/27-bulk
|Obrazek
Lusia

Re: Transport w firmie

Post autor: Lusia »

Ostatnio podpisałam kontrakt z jedną firmą transportową. Ich usługi są troszkę droższe niż innych, ale zdecydowałam się na nich,bo używają u siebie safewayfx2 jest to między innymi monitoring załadunku i rozładunku towaru. Dzięki temu jeżeli będzie coś nie tak łatwo ustalić czy wina jest po stronie pracowników na magazynie czy po stronie kierowcy. Z poprzednią firmą cały czas były kłótnie, kto zawalił. Teraz nie będę miała takiego problemu
ODPOWIEDZ