Jaki język wybrać?

Dokąd wybrać się na studia? Jakie kierunki wybrać? Czy warto inwestować w edukację po studiach? Jakie kursy i szkolenia wybrać? To temat poświęcony edukacji i rozwojowi osobistemu. Zapraszamy coachów do udziału w dyskusji.
Awatar użytkownika
Tarlik
Posty: 71
Rejestracja: 25 wrz 2019, 17:32

Jaki język wybrać?

Post autor: Tarlik »

Zamierzam nauczyć się podstaw jednego z dwóch języków, ale nie mogę się zdecydować, który wybrać..Czy w Europie łatwiej dogadać się po niemiecku czy po angielsku?

rzutnik multimedialny led
Awatar użytkownika
Patrykwidny
Posty: 47
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:51

Re: Jaki język wybrać?

Post autor: Patrykwidny »

W Europie zachodniej łatwiej porozumiesz się po niemiecku :) Angielski opanowany mają głównie Skandynawowie, a w dawnym bloku wschodnim znają przede wszystkim własny język :D

Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma językami to postawiłbym jednak na niemiecki tym bardziej, że nauka języka niemieckiego wydaje mi się łatwiejsza. Mogę ci polecić szkołę, która robi kursy online dość elastycznie i w przyzwoitych cenach https://www.structura.pl/
Awatar użytkownika
Marta87
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2019, 23:50

Re: Jaki język wybrać?

Post autor: Marta87 »

Zdecydowanie angielski.
Awatar użytkownika
Roksanna
Posty: 121
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:28

Re: Jaki język wybrać?

Post autor: Roksanna »

Ja też uważam, że angielski bo nawet krajach niemieckojęzycznych coraz więcej ludzi uczy się tego języka z powodzeniem. Co do samej nauki to myślę że nie ma wielkiej różnicy i jak nie znasz żadnego z tych dwóch języków skala trudności jest podobna.

Bielsko Biała ma dobrą szkołę językową a język angielski jest w niej na naprawdę dużym poziomie :) Możesz zerknąć co oferują i wybrać jednak ten język https://www.ih.com.pl/bielsko-biala/
Zajęcia zdalne też prowadzą :)
Awatar użytkownika
tormundmilks9
Posty: 578
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:06

Re: Jaki język wybrać?

Post autor: tormundmilks9 »

Nauka jest bardzo ważna dla dziecka. I to już nie ważne czy chodzi o język obcy czy każdy inny przedmiot- trzeba się uczyć. Oczywiście do tego będą niezbędne różne podręczniki, ćwiczenia, które znajdziecie chociażby tutaj https://www.taniaksiazka.pl/seria/operon-nasza-szkola . W ten sposób dziecko może się sukcesywnie rozwijać
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 599
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Jaki język wybrać?

Post autor: Kasia »

A co powiesz na naukę języka francuskiego? Mi osobiście bardzo się ten język podoba. Widziałam na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online, że Szkoła Językowa ProfiLingua oferuje nawet takie kursy francuskiego on-line. Taka nauka bez wychodzenia z domu jest dużo wygodniejsza ;)
Awatar użytkownika
Kobietka
Posty: 391
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:11

Re: Jaki język wybrać?

Post autor: Kobietka »

Jeden z takich potrzebniejszych języków, który będzie praktycznie zawsze przydatny jest angielski Białystok . Tak. Praktycznie tym językiem wszędzie się dogadacie, dlatego warto się go uczyć.
Awatar użytkownika
mila87
Posty: 429
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:40

Re: Jaki język wybrać?

Post autor: mila87 »

Podstawą podstaw jest język angielski. To od niego tak naprawdę wszystko się zaczęło i to na nim najwięcej osób buduje. Dlatego międzynarodowy język jak ten będzie podstawą. Jeśli chcesz się go nauczyć na najwyższym poziomie postaw na https://angielski-konwersacje.pl/ i skorzystaj z możliwe jak najlepszego rozwiązania. Z nimi nauka to przyjemność i banał!
Joluś_1988

Re: Jaki język wybrać?

Post autor: Joluś_1988 »

Ja myślę, że takim podstawowym językiem będzie angielski. Nim najpierw powinniśmy się zainteresować. Wiadomo, można się uczyć kilku języków, ale ten angielski jednak na świecie przoduje. Fajnym pomysłem, który oferuje https://akcent-edu.pl/indywidualne-lekc ... -k-68.html jest angielski przez skype. Mi bardzo taka forma odpowiada i wiele z niej wyniosłam.
ODPOWIEDZ