Nauka języka niemieckiego

Dokąd wybrać się na studia? Jakie kierunki wybrać? Czy warto inwestować w edukację po studiach? Jakie kursy i szkolenia wybrać? To temat poświęcony edukacji i rozwojowi osobistemu. Zapraszamy coachów do udziału w dyskusji.
Awatar użytkownika
barbark4
Posty: 118
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:10

Nauka języka niemieckiego

Post autor: barbark4 »

Cześć. Zależy mi na jakimś sprawdzonym kursie niemieckiego . Słyszałam dużo dobrych opinii o tym kursie https://niemiecki-koscierzyna.info/kursy-dla-doroslych/ . Jakie są wasze opinie ? Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 599
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: Kasia »

Z tego, co się orientuję, to takie profesjonalne kursy języka niemieckiego (i nie tylko) organizuje działająca już 28 lat na rynku Szkoła Językowa Profi Lingua. Z jej ofertą możecie zapoznać się na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/. Moim zdaniem warto, bo takie długoletnie doświadczenie spowodowało, że szkoła ta ma wypracowane bardzo skuteczne metody nauczania :)
Awatar użytkownika
Malina
Posty: 59
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:07

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: Malina »

Jeśli chodzi o kursy języka niemieckiego, to mam sprawdzoną miejscówkę. Nie wiem, czy ktoś będzie zainteresowany, bo w grę wchodzi nauka niemieckiego we Wrocławiu, ale jakby ktoś był z okolicy, to mogę dać namiary :)

choroby zakaźne leczenie
Awatar użytkownika
natasza85
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:36

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: natasza85 »

Mnie życie zmusiło do nauki tego języka. Mój mąż zdecydował się na prowadzenie firmy w Niemczech, znał język perfekcyjnie, także było mu dużo łatwiej. Trzeba przyznać, że najwięcej nauczyłam się na ulicy od ludzi i w codziennym życiu, to najlepsza szkoła.
Awatar użytkownika
Novella398
Posty: 110
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:13

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: Novella398 »

Takie kursy mogą być bardzo przydatne. Trzeba tu jednak korzystać ze sprawdzonych usług.
Kiedy opuszczą człowieka wszystkie emocje, przychodzi swoista trzeźwość.
Awatar użytkownika
martyna7873
Posty: 125
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:32

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: martyna7873 »

W kwestii nauki języka ja postanowiłam, że zdecyduję się na język angielski. Wydaje mi się, że będzie to dla mnie bardzo fajna możliwość, ponieważ angielski przydaje się zawsze. Nawet, jeśli jesteśmy rekreacyjnie gdzieś na wyjeździe. Fajne opinie słyszałam na temat tej szkoły https://lincoln.edu.pl/krakow/centrum/ Może się skuszą na jakiś kurs. Chyba nie ma ograniczeń wiekowych.

wiatrówki pcp
Awatar użytkownika
anetka
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2019, 22:57

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: anetka »

język niemiecki jest mniej powszechny niż angielski ale warto również go znać aby np móc współpracować z Naszym sąsiadem. Albo i tam wyjechać. Bardzo dobry znajomy uczył się w szkole Katarina w Warszawie. Znalazł pracę gdzie był potrzebny niemiecki i teraz pracuje w niemieckiej firmie co ma oddział w Polsce. Czasami leci na dzień do głównej siedzimy, 6-8 godzin pracy i wraca. Kasa się zgadza :)
Awatar użytkownika
tamcia
Posty: 25
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:12

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: tamcia »

ja jednak wybrałam język angielski i w nim się szkolę, jeżdżę na kursy i obozy językowe, uczę się z native speakerami... ale muszę przyznać, że ostatnio znajomość drugiego języka obcego staje się dodatkowym atutem, może też zacznę się uczyć jakiegoś nowego..
Awatar użytkownika
poliglotka
Posty: 44
Rejestracja: 20 mar 2020, 11:31

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: poliglotka »

Angielski udało mi się dość szybko opanować, ale jak płynnie mówić po niemiecku?
Awatar użytkownika
destelo
Posty: 177
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:25

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: destelo »

Ja mam możliwość w szkole na wykorzystanie programu https://www.vebo.pl/camtasia który służy do rejestracji ekranu. Dzięki temu programowi będę mógł nagrać kilka lekcji oraz prezentacji dla moich uczniów z czego się bardzo cieszę. Generalnie wiem jakie są ceny, ale nie będę nigdzie tego udostępniać - robię te kursy języka niemieckiego jedynie dla ich użytku ;)
Sandruś12

Re: Nauka języka niemieckiego

Post autor: Sandruś12 »

Mnie też interesują szkoły językowe, Łódź najlepiej. W internecie jest tego od groma, zainteresowała mnie propozycja szkoły https://akcent-edu.pl/ czy może ktoś tam się z Was uczy? Jak wrażenia? Osobiście mają bardzo zachęcające oferty, mają nawet naukę przez internet. Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ