Skuteczna nauka języków

Dokąd wybrać się na studia? Jakie kierunki wybrać? Czy warto inwestować w edukację po studiach? Jakie kursy i szkolenia wybrać? To temat poświęcony edukacji i rozwojowi osobistemu. Zapraszamy coachów do udziału w dyskusji.
Awatar użytkownika
Alfreda_85
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2020, 3:59

Skuteczna nauka języków

Post autor: Alfreda_85 »

Hej wam! Macie jakieś swoje sposoby na to, żeby skutecznie nauczyć się posługiwać dowolnym językiem obcym? Od dawna planuję zapisać się na weekendowy kurs chińskiego, ale boję się, że sobie nie poradzę, bo wiem, że akurat ten język nie należy do najłatwiejszych. Myślę, że odpowiedni nauczyciel ma tutaj duże znaczenie. Zgadzacie się?
Luńiek

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Luńiek »

Jeśli myślicie o założeniu spółki i pracowaniu na samego siebie, to polecam kupić gotową już spółkę w Optioffice. Sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek oferują gotowe spółki z numerami NIP, REGON, VAT oraz zarejestrowane w KRS i posiadające szeroką gamę kodów PKD. Spółki te posiadają pełną dokumentację , nie są zadłużone, nie mają też żadnych zobowiązań handlowych na koncie, są czyste, a ich sprzedaż i nabycie jest zgodne z obowiązującym prawem. Zakup takiej spółki gwarantuje skuteczne i bezpieczne wejście na rynek.
Kręst

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Kręst »

Hej! Uważam, że skuteczna nauka języka obcego może odbywać się tylko przy zintegrowanym podejściu. Oczywiście ważna jest współpraca z korepetytorem. Ale poza tym musisz też wiele wysiłku włożyć samodzielnie. Kiedy wyjechałem, aby zamieszkać w Polsce i znaleźć tam pracę, zacząłem też uczyć się języka tego kraju. Oglądałem filmy po polsku, czytałem książki z tłumaczem i znalazłem prywatnego korepetytora https://buki.org.pl/ . Nawiasem mówiąc, to prawdopodobnie rzadko się zdarza, ale zostaliśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi. I nawet teraz, kiedy przeprowadziłem się do Polski, nadal biorę od niego lekcje polskiego i komunikuję się z nim, bo bardzo mi się to podoba i dzięki naszej komunikacji otrzymuję wiele przydatnych informacji.
saruś

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: saruś »

Najskuteczniejszą metodą nauki języków obcych jest systematyczne utrwalanie wiadomości . Mojemu dziecku zamówiłam dodatkowy podręcznik do samokształcenia " Teraz egzamin ósmoklasisty. Język angielski. Repetytorium " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era . Dzięki lekturze i ćwiczeniom można łatwo nauczyć się dodatkowego słownictwa, które z pewnością przyczyni się do zdobycia dodatkowych punktów na egzaminie.
Jaśko

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: Jaśko »

Jak najbardziej jest to niezwykle istotne, gdyż tak naprawdę sama nauka języków obcych przede wszystkim powinna być skuteczna. Ja również teraz myślę o swojej placówce językowej. Już nawet czytałem o franczyzie edukacyjnej https://witalni.pl/baza_wiedzy/franczyz ... ny-biznes/ i muszę przyznać, że jest to niezwykle dobry pomysł na biznes.
fiołeczek

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: fiołeczek »

Mega fajną sprawą, jeśli chodzi o naukę języka angielskiego jest ten kurs - https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online/. Nauka tutaj odbywa się przez rozmowę z telefonem, lub komputerem. Dzięki temu uczymy się szybciej i nie boimy się rozmawiać w poznawanym języku. U mnie się bardzo fajnie sprawdza :)
ważkaa

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: ważkaa »

Bardzo dobrym pomysłem na naukę jest speakingo, jak już tutaj ktoś o tym wspominał. Tutaj można poczytać jak się tak samodzielnie uczyć z pomocą tego kursu - https://speakingo.com/jak-nauczyc-sie-m ... mu-w-domu/, fajna sprawa, szczególnie w czasie pandemii był to idealny wybór.
ważne

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: ważne »

Sama w to nie wierzyłam dopóki nie sprawdziłam. Zaczełam oglądać filmy i seriale online po angielsku. Na początku coś łatwego a później tak jak już leciało. Korzystałam ze stronki vod https://www.ogladaj.to/ gdzie filmy i seriale są darmowe i bez rejestracji. Warto sprawdzić tą metode bo jest po prostu genialna.
Awatar użytkownika
tormundmilks9
Posty: 578
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:06

Re: Skuteczna nauka języków

Post autor: tormundmilks9 »

Jeśli mogę coś doradzić, to uważam, że warto także zapoznać się z filmikami edukacyjnymi na https://youtu.be/pvZ3O5qCmtM?si=6MMUzII4N3_BebdY. Myślę, że z nich można zdobyć wiele użytecznych informacji, zwłaszcza dla osób rozpoczynających przygodę z językiem angielskim.
ODPOWIEDZ