Zdalne nauczanie

Dokąd wybrać się na studia? Jakie kierunki wybrać? Czy warto inwestować w edukację po studiach? Jakie kursy i szkolenia wybrać? To temat poświęcony edukacji i rozwojowi osobistemu. Zapraszamy coachów do udziału w dyskusji.
Awatar użytkownika
RH1967
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2020, 10:34

Zdalne nauczanie

Post autor: RH1967 »

Cześć dziewczyny,

jak Wam idzie zdalne nauczanie Waszych dzieci? Ja przez święta chwilę odpoczęłam, ale teraz znów... ręce pełne roboty. Myślałam, że mając dzieci w przedszkolu jakoś lżej to przejdziemy, ale nie... Nie dość, że muszę z nimi te zadania robić, to jeszcze muszę robić zdjęcia i nagrywać filmy. I wszystko to przesyłać paniom. A panie nie dość, że oceniają dziecko to jeszcze nas - rodziców. Dodam tylko, że razem z mężem cały czas pracujemy.

Renia,
toalety na budowę Poznań
Awatar użytkownika
Misza
Posty: 19
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:37

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: Misza »

Przeciez przedszkola nie prowadza zdalnej nauki, co ty bredzisz.
Awatar użytkownika
AM1996
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2020, 9:34

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: AM1996 »

oczywiście, ze prowadza! Codziennie robimy z żoną zadania, które przedszkolanki wysyłają.
Awatar użytkownika
bamo
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2020, 12:41

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: bamo »

jeśli chodzi o szkołę i male dzieci to nie uważam, że ta forma nauki na dłuższą metę by się sprawdziła bo dzieciaki się nudzą i nie biorą do siebie niczego. natomiast jeśli chodzi o dorosłych - sama korzystam coraz częściej z kursów online i jestem bardzo zadowolona
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: DAMKA »

Jak szkoły zawieszały normalne lekcje, to wtedy jeszcze nikt sądził, że nauka w domu potrwa tak długo. Siła wyższa, już się chyba każdy przyzwyczaił, chociaż moja córka tęskni za swoją klasą i nauczycielami. Dla urozmaicenia lekcji korzystamy ze Szkoły z TVP, bardzo interesujące są tam lekcje. A do tego dogodne godziny i powtórki.
Awatar użytkownika
mała mi
Posty: 127
Rejestracja: 10 wrz 2019, 21:58

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: mała mi »

Cóż, akurat większość lekcji na TVP są błędnie prowadzone. Szczególnie z chemii i matematyki. Raczej bym je omijała. Każdy sobie teraz próbuje radzić z tą sytuacją. Sama mam nieraz problem z pomocą córce w zadaniach domowych. Znaleźliśmy stronę, która umożliwia szybkie przeliczenie jednostek https://rozmiary.com.pl/paskal/. Zostawiam wam, z pewnością się przyda.
Awatar użytkownika
Rukja
Posty: 15
Rejestracja: 11 sie 2020, 14:32

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: Rukja »

Jak sobie pomysle w w szczycie pandemii dzieciaki maja wracac do szkol to krew mnie zalewa na idiotym wladzy.
Awatar użytkownika
krosant
Posty: 164
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:06

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: krosant »

Zdalna czy nie zdalna, książki są i tak te same co najwyżej można poszukać internetowo jakieś w dobrych cenach https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html wiec jeśli byłby problem z zakupem danych tytułów to polecam
Awatar użytkownika
Bona
Posty: 68
Rejestracja: 07 sty 2019, 15:25

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: Bona »

Moim zdaniem warto również zadbać o zakup dodatkowych pomocy naukowych dla dziecka. W EduKsięgarni https://www.eduksiegarnia.pl/literatura ... a-i-dramat można ich znaleźć bardzo wiele. Warto się rozejrzeć w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
wiktorwektor
Posty: 129
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:51

Re: Zdalne nauczanie

Post autor: wiktorwektor »

Podczas zdalnych lekcji na pewno każdemu przyda się słownik synonimów, fajny działa online tutaj https://synonim.com.pl/ , działa bardzo sprawnie i szybko. Baza słów jest naprawdę spora, myślę że będzie to duża wartość dla osób korzystających, warto czasem sprawdzić np. podczas pisania wypracowania, jakiego słowa możemy użyć zamiennie. Praca staje się wtedy dużo bardziej atrakcyjna.
ODPOWIEDZ