Kierunek studiów

Jak żyjesz? Czym się interesujesz? Co lubisz? A co Cię denerwuje w społeczeństwie? Dołącz do dyskusji i pochwal się swoim życiem.
Awatar użytkownika
jessica
Posty: 178
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:25

Kierunek studiów

Post autor: jessica »

Moim zdaniem bardzo fajnym kierunkiem jest np. zarządzanie albo psychologia w biznesu. Sama wybrałam ten drugi kierunek w Katowicach na WSZOP http://www.wszop.edu.pl/kierunki-studio ... 314,54,259. Takie ciekawe połączenia zarządzania i psychologi, a co najważniejsze jest to w jakimś stopniu zgodne z moimi zainteresowaniami, więc mam nadzieję, że nie będę się zbytnio męczyć na takich studiach
Awatar użytkownika
kasztan
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2019, 10:24

Re: Kierunek studiów

Post autor: kasztan »

Jeśli zdecydujesz się na kierunku typu pedagogika albo studia kierunkujące do pracy nauczycielskiej, to proponuję potem pójść za ciosem i zdecydować się na podyplomówkę. Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych (tu strona http://pcud.edu.pl/ ) ma bardzo ciekawe podyplomówki typu logopedia, integracja sensoryczna, artterapia, diagnoza autyzmu etc.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 85
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:19

Re: Kierunek studiów

Post autor: AbiUbu »

Jaka jest waszym zdaniem najlepsza wyższa uczelnia Krakow? To miasto słynie wręcz z ogromu szkół wyższych i uniwersytetów, niemniej ciężko się zdecydować na coś konkretnego. Wiem, że ogólnie UJ zajmuje najwyższe miejsce w rankingach, ale przecież nie studiujemy "ogólnie" tylko konkretny kierunek, i tu już podejrzewam, że mogą być większe różnice, np. w naukach ścisłych politechnika czy AGH będą lepsze. Jak to jest z kierunkami kreatywno-marketingowymi, czy takimi, jak zarządzanie? Jest przecież jeszcze Frycz, jest UEK, ale jest i WSZiB, który w tym otoczeniu kojarzy mi się z takim azjatyckim tygrysem gospodarczym.
Awatar użytkownika
lady30
Posty: 310
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:18

Re: Kierunek studiów

Post autor: lady30 »

Nie ma najlepszych kierunków. To jakie studia wybierzemy ma przede wszystkim odzwierciedlać nasze zainteresowania, predyspozycje naukowe (umysł ścisły czy humanistyczny) i marzenia co do kariery zawodowej w przyszłości. Po 5 latach przyjdzie przecież czas na obronę pracy http://drukdlastudenta.pl/k/vhme,oprawa ... dyplomowej i wreszcie szukanie zatrudnienia. Najlepiej by było ono właśnie w zawodzie w jakim na pewno będziemy się spełniać.
Awatar użytkownika
Kobietka
Posty: 391
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:11

Re: Kierunek studiów

Post autor: Kobietka »

Zaś moja córka postanowiła się udać na kierunek - kierowanie zasobami ludzkimi http://podyplomowe.wse.krakow.pl/zarzad ... i-ludzkimi . W sumie jestem zadowolona, ponieważ słyszałam że jest to bardzo dobra uczelnia i świetnie przygotowują z poszczególnych tematów. Także na pewno warto tam studiować.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 148
Rejestracja: 17 lip 2019, 10:03

Re: Kierunek studiów

Post autor: pieknyolek »

Co powiesz na coś związanego z Zarządzanie nieruchomościami Warszawa? To dość przyszłościowy kierunek ;)
Awatar użytkownika
kornelka
Posty: 88
Rejestracja: 15 maja 2019, 6:11

Re: Kierunek studiów

Post autor: kornelka »

A może fizjoterapia czy pielęgniarstwo ? Ja od października będę już na II roku studiów licencjackich ( na pielęgniarstwie) na Mazowieckiej Uczelni Medycznej http://mum.edu.pl/. Uczelnia na poziomie, z doświadczoną kadra wykładowców, ciekawymi zajęciami i doskonałym zapleczem dydaktycznym. W tym roku mają ruszyć też nowe kierunki m.in dietetyka.
Awatar użytkownika
zarzadzanie
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2019, 8:49

Re: Kierunek studiów

Post autor: zarzadzanie »

Ja myślę, że zarządzanie nieruchomościami to bardzo ciekawy i przyszłościowy kierunek studiów. Nieruchomości zawsze będą i zawsze ktoś będzie musiał sprawować nad nimi pieczę administracyjną. A teraz coraz częściej takie sprawy są oddawane w ręce firm usługowych. Nikt nie ma czasu, a wszyscy oczekują profesjonalizmu. Jak chcesz się zorientować w przyszłym rynku pracy to przejrzyj sobie jakieś firmy i ogłoszenia o pracę. Administracja budynków Warszawa Status ma jakieś wolne stanowiska. :)
Awatar użytkownika
still_alice
Posty: 104
Rejestracja: 27 maja 2020, 13:54

Re: Kierunek studiów

Post autor: still_alice »

Jeżeli chodzi o popularne kierunki to psychologia jest w czołówce. Warto jednak wcześniej, ile zarabia się po takich studiach. Na http://celnie.pl/ile-zarabia-psychotera ... sychiatra/ są informacje o zarobkach psychologów i psychiatrów.
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 599
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Kierunek studiów

Post autor: Kasia »

A czy ktoś z Was studiuje może zarządzanie zasobami ludzkimi? A może robiliście sobie jakiś kurs z tego zakresu? Ja widziałam ostatnio na stronie internetowej http://kursy-edu.net.pl/kurs-zarzadzani ... -ludzkimi/, że na takie szkolenie można się zapisać na przykład w firmie szkoleniowej Kar-Group. Czy ktoś z Was miał już z nią do czynienia?

ronnay
Awatar użytkownika
Kinga_Nowacka19
Posty: 35
Rejestracja: 21 cze 2020, 16:01

Re: Kierunek studiów

Post autor: Kinga_Nowacka19 »

Dobry kierunek to ważna sprawa, bo jednak poświęcamy nauce sporo lat. Może pedagogika opiekunczo-wychowawcza na http://wsp.edu.pl ? Wydaje się dość ciekawa. Można zostać potem jakimś opiekunem w jakiejś instytucji albo nauczycielem. Podoba Wam się?
Aluśkaa

Re: Kierunek studiów

Post autor: Aluśkaa »

Czy ktoś z was słyszał o studia amp Warszawa? Takie studia mają zapewnić specjalistom i kadrze kierowniczej zaawansowanych narzędzi i umiejętności niezbędnych do planowania strategicznego i podejmowania decyzji https://studia-mba.pl/mba/advanced-management-program/
Awatar użytkownika
motyl67
Posty: 35
Rejestracja: 20 wrz 2020, 13:38

Re: Kierunek studiów

Post autor: motyl67 »

A czy ktoś może mi powiedzieć jakie na ahe kierunki są warte uwagi? Myślę o tej właśnie uczelni, ale nie mam pomysłu na kierunek. Podpowiecie? Raczej nic ścisłego, nie jestem w tym za mocna. Coś z miękkimi umiejętnościami
Pomożemy

Re: Kierunek studiów

Post autor: Pomożemy »

Założenie spółki jest dosyć skomplikowane, ale utrzymanie jej wysokiego stopnia rentowności, w obecnych czasach, to heroizm i niemal cud. Nie dziwi więc, że wielu przedsiębiorców jest zmuszona zamykać swoje firmy, bo nie przynoszą dochodów, tracą płynność finansową i popadają w spore zadłużenia, które trudno im spłacić. Rynek jest niestabilny, a coraz to nowe obostrzenia rządowe nie służą gospodarce. W LTDBroker doskonale rozumiemy trudne położenie przedsiębiorców dycydujących zamykać swoje biznesy. Mamy wieloletnią praktykę w obsłudze spółek wymagających sprzedaży, przechodzących przez kontrole z urzędów państwowych i bardzo zadłużonych. LTDBroker zajmuje się skupem zadłużonych spółek. LTDBroker skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl Nasz zespół składaja się z doświadczonych specjalistów od prawa handlowego, procesów upadłościowych i restrukturyzacji firmy, biegłych sądowych i logistyków. LTDBroker skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl Poradzimy sobie z niepełną dokumentacją, zadłużeniami w ZUS, US i u kontrahentów, z przeróżnymi kontrolami i bankructwem spółki. LTDBroker skutecznie chroni majątek osobisty członków zarządu przed wierzycielami. Jeśli potrzebują Państwo pomocy, prosimy o kontakt. Gwarantujemy rozwiązanie spełniające Wasze oczekiwania i potrzeby. Skup zadłużonych spółek www.ltdbroker.pl
Patryś

Re: Kierunek studiów

Post autor: Patryś »

Może studia biznesowe, warszawa? Cena całkiem przyzwoita https://wwsb.edu.pl/oplaty-za-studia/ a kierunek wydaje mi się bardzo ciekawy, gdybym był trochę młodszy pewnie sam bym się skusił. A Wy co myślicie? Jest to przyszłościowy kierunek?
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 439
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:06
Kontakt:

Re: Kierunek studiów

Post autor: Kamilla36 »

Wybranie odpowiedniego kierunku studiów to nie jest łatwe zadanie. Musisz wybrać taki, w którym się odnajdziesz i który przyniesie Ci zyski. Ja proponowałabym zdecydować się na skorzystanie z oferty dostępnej na stronie: https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/l ... inalistyka . Kryminologia to super zawód.
Awatar użytkownika
mila87
Posty: 429
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:40

Re: Kierunek studiów

Post autor: mila87 »

Zdecydowanie najważniejszym aspektem jeśli chodzi o studiowanie jest postawienie na konkretny kierunek, który spełni określone wymagania i potrzeby w tym temacie. Stąd też studia dziennikarstwo Warszawa są opcją dopasowaną do potrzeb i oczekiwań osób, które chcąc iść w tym kierunku. Polecam zatem zajrzeć na stronę https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/dzienn ... lewizyjne/ gdzie znajdziesz wszelkie info.
Ania Nić

Re: Kierunek studiów

Post autor: Ania Nić »

Sprawdź, jak zostać nauczycielem języka angielskiego. Jakie kompetencje i umiejętności trzeba posiadać oraz gdzie szukać pracy https://www.uczelnie.pl/artykul,co-nale ... 18698.html. Dobra znajomość języków obcych otwiera nas na świat. Zyskujemy zupełnie nowe możliwości – od swobodnego podróżowania po innym kraju do prawdziwego doświadczania miejscowej kultury. Dwujęzyczne osoby mogą liczyć na lepsze oferty pracy lub na ich szerszą gamę.
ODPOWIEDZ