Nawozy do kwiatow balkonowych

Jak żyjesz? Czym się interesujesz? Co lubisz? A co Cię denerwuje w społeczeństwie? Dołącz do dyskusji i pochwal się swoim życiem.
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 88
Rejestracja: 02 kwie 2019, 14:23

Nawozy do kwiatow balkonowych

Post autor: Agnieszka »

Czym nawozicie swoje kwiaty balkonowe alby pięknie kwitły cały sezon? Macie jakieś tańsze sprawdzone nawozy?
Awatar użytkownika
Mare
Posty: 83
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:33

Re: Nawozy do kwiatow balkonowych

Post autor: Mare »

Czymkolwiek, kluczem do sukcesu jest systematyczność w podlewaniu i nawożeniu, ja stosuje nawóz co 2 dzień. Natomiast podlewam rano i wieczorem, gdy już nie ma slonka.
Wodą w której moczę skorupki jajek, wysuszone i pokruszone skórki z banana - zakopuję wokól roślinki na małej głębokości. Rewelacja, rosną jak szalone.
Azofoski są też dobre. Jak sadzę, mieszam trochę azofoski z ziemią, potem nawożę robiąc otwory w ziemi i wsypuję szczyptę, dwie lub trzy, w zalezności od wielkości doniczki. Polecam zorientować się tutaj: https://sklepdlaogrodu.pl/pl/nawozy_do-roslin-domowych W sklepie doradzą odpowiednie nawozy pod kątem rośliny.
Awatar użytkownika
ciekawska
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:05

Re: Nawozy do kwiatow balkonowych

Post autor: ciekawska »

Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o nawozy do kwiatów balkonowych to można takie dostać praktycznie wszędzie. Gorzej już jest z nawozami do kwiatów ogrodowych. Wiem, bo szukam jakiegoś takiego nawozu dobrego lecz nie mają w moim sklepie. Dlatego też szukałam w necie i znalazłam ten sklep https://www.gardenowo.pl/srodki-i-nawoz ... ch-krzewow w którym to mają bardzo duży wybór w tego typu nawozach
gusiek

Re: Nawozy do kwiatow balkonowych

Post autor: gusiek »

Bardzo fajne są tutaj dostępne nawozy z florovitu - https://www.sklepinco.pl/marka/florovit/ myślę że akurat do kwiatków balkonowych to będzie bardzo dobry wybór, na pewno je to odżywki :)
ODPOWIEDZ