Bezpłatne badania prenatalne?

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
Roksanna
Posty: 121
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:28

Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: Roksanna »

Czy badania prenatalne można zrobić na NFZ?
Awatar użytkownika
anuta439
Posty: 428
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:15

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: anuta439 »

Wydaje mi się, że tak, tylko muszą być wskazania - ale warto porozmawiać o tym z ginekologiem.
Awatar użytkownika
Patrykwidny
Posty: 47
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:51

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: Patrykwidny »

Możesz mieć te badania zrefundowane przez NFZ jeśli jesteś z grupy wysokiego ryzyka, czyli m.in. jak masz więcej niż 35 lat, miałaś nieprawidłowy wynik USG, uwarunkowania genetyczne i jeszcze kilka innych warunków - jest to wtedy określane jako badanie z bezwzględnym wskazaniem medycznym.

Sporo na ten temat piszą na stronie https://www.gyncentrum.pl/centrum-leczenia-endometriozy , warto poczytać i spróbować je wykonac na koszt państwa :)
Awatar użytkownika
Kobietka
Posty: 391
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:11

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: Kobietka »

Widzę, że was interesuje temat badań prenatalny. Tak się składa, że na ten temat znalazłam sporo informacji tutaj https://www.neomedica.pl/2019/04/04/bad ... y-wykonac/ . Możecie sobie poczytać... Dowiecie się dlaczego takie badania są ważne i kiedy je wykonać?
Awatar użytkownika
ela199
Posty: 48
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:02

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: ela199 »

Nie orientuje się, zazwyczaj chodzę prywatnie. Ostatnio miałam usg nerek warszawa bez kolejek, oczekiwania długiego na termin, wszystko szybko i sprawnie. Polecam każdemu
Awatar użytkownika
lady30
Posty: 305
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:18

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: lady30 »

Owszem ale to mogą być badania inwazyjne - są związane nawet z ryzykiem utraty ciąży. Ja wolałam zapłacić i mieć pewność, że dziecko jest bezpieczne przy badaniu. Taką gwarancję dał mi test NIFTY, cena 2397 zł to była cena ostateczna, płatności mogłam dokonać w ratach. Na https://badanienifty.pl/test-nifty-pro-cena/ odsyłam po więcej informacji.
Ķączka

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: Ķączka »

Ja pierw chciałam na NFZ ale jednak zdecydowałam się zrobić badanie w Medicover - https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/vera ... 7174,n,139 Dysponują bardzo dokładnymi badaniami typu NIPT. Ten veragene jest w ogóle bardzo dokladny i szacuje ryzyko wystąpienia u płodu trzech typów wad wrodzonych i chorób genetycznych
Awatar użytkownika
womenka
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2019, 19:47

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: womenka »

Parę lat temu załapałam się na takie bezpłatne badania u pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie. Wtedy był jakiś program prowadzony dla młodszych kobiet. Nie wiem jak teraz, ale zawsze można do niej przedzwonić i się dowiedzieć co i jak. Pani doktor przyjmuje w Gyncentrum. :)
aglinią

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: aglinią »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://presscontent.pl
meryś70

Re: Bezpłatne badania prenatalne?

Post autor: meryś70 »

Patrykwidny pisze: ↑25 maja 2020, 9:07 Możesz mieć te badania zrefundowane przez NFZ jeśli jesteś z grupy wysokiego ryzyka, czyli m.in. jak masz więcej niż 35 lat, miałaś nieprawidłowy wynik USG, uwarunkowania genetyczne i jeszcze kilka innych warunków - jest to wtedy określane jako badanie z bezwzględnym wskazaniem medycznym.

Sporo na ten temat piszą na stronie .. , warto poczytać i spróbować je wykonac na koszt państwa :)
Wykonują takie?

___
https://szkola.ksiegarnialiber.pl/138-p ... ki-uzywane
ODPOWIEDZ