Dom opieki Familia

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
klara-72
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2020, 9:43

Dom opieki Familia

Post autor: klara-72 »

Witam serdecznie. Poszukuję zaufanego domu opieki dla mojej babci, której trzeba pilnować non stop ze względu na jej słaby stan zdrowia. Wpadła mi w oko oferta placówki familia.lodz.pl. Macie może jakieś opinie na temat tego ośrodka?
Awatar użytkownika
Delia
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2020, 10:15

Re: Dom opieki Familia

Post autor: Delia »

To fantastyczne miejsce, naprawdę. Na pewno babcia będzie się tam czuć dobrze między innymi ze względu na rodzinną atmosferę, jaka tam panuje. Mieszkańcami opiekują się doświadczone pielęgniarki, posiłki są dostarczane przez catering, a seniorzy mają zapewnioną rozrywkę. Szczerze polecam.
Awatar użytkownika
Bingo
Posty: 425
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:44

Re: Dom opieki Familia

Post autor: Bingo »

Co jak co ale opieka nad osobą starszą to odpowiedzialne zadanie. Nie można powierzyć tego każdemu. Duże doświadczenie w takiej pracy ma jednak dom seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ Wiele osób im zaufało i są zadowoleni. Opiekunowie mają dobre podejście do starszych osób no i otaczaja ich calodobowa opieka.
Awatar użytkownika
ciekawska
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:05

Re: Dom opieki Familia

Post autor: ciekawska »

Sama opiekuję się starszą osobą i doskonale wiem jak jest to ciężkie zadanie. Bo jednak muszę ogarniać pracę, dom, dzieci oraz własnie naszą babcię. Dlatego też zastanawiam się nad oddaniem jej do takiego prywatnego domu opieki http://domseniora24.pl/ Jednak w takim domu seniora każdy senior ma zapewnioną opiekę medyczną i rehabilitacyjną co według mnie ma bardzo duże znaczenie. Bo mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie tego wszystkiego zapewnić swojej babci. A tak będę wiedziała, że ma tam spokój ciszę i odpowiednią opiekę
Awatar użytkownika
kejti
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:29

Re: Dom opieki Familia

Post autor: kejti »

Dla mnie zdecydowanie lepszym dla seniora rozwiązaniem będzie wynajęcie opiekunki dla takich osób na czas naszej nieobecności. Tutaj https://pomocdladomu.pl/opieka-nad-osoba-starsza/ można przeczytać na ten temat ważne o przydatne informacje. Sama z pewnością za jakiś czas będę potrzebowała takiej osoby do pomocy nad schorowanym członkiem rodziny. Ja po prostu nie wyobrażam sobie oddać nikogo do domu opieki i sama nie chciałaby skończyć w takim miejscu.
Awatar użytkownika
alga
Posty: 175
Rejestracja: 31 lip 2020, 10:44

Re: Dom opieki Familia

Post autor: alga »

A jak sobie radzić, kiedy to Wy szukacie opieki dla starszej osoby? Myślę, że można przede wszystkim wejść na stronę http://podtopolami.pl i sprawdzić, w jakiej odległości znajduje się ten dom seniora. Jeśli będzie blisko i jeśli chcecie odwiedzać daną osobę, to myślę, że to miejsce jest idealne. Warto podkreślić, że mają tam świetne warunki.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 439
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:06
Kontakt:

Re: Dom opieki Familia

Post autor: Kamilla36 »

Nie słyszałam jeszcze o takim miejscu. Możecie polecić coś konkretnego? A moze wiecie gdzie szukać opinii?
___
Farby do włosów domowego użytku
Lałra

Re: Dom opieki Familia

Post autor: Lałra »

Dom opieki pod Warszawą, w którym umieściliśmy moją babcię, to https://domopieki-promyk.pl/oferta-3 I naprawdę serdecznie polecam. Babcia ma zapewnioną odpowiednią rehabilitację i opiekę 24h/ 7 dni w tygodniu. Serdeczne opiekunki, wykfalifikowane, z podejściem do starszych ,schorowanych osób. Warunki w pokojach bardzo dobre, schludnie, zawsze czysto i pachnąco. Babcia ma tam naprawdę dobrze, a my odwiedzamy ją tak często, jak pozwala nam na to praca. I mamy pewność, że babcia jest w dobrych rękach.
jksał

Re: Dom opieki Familia

Post autor: jksał »

Zależało mi na tym, aby babcia znalazła się w zaufanym i sprawdzonym miejscu - dlatego powierzyliśmy ją do domu seniora Harmonia http://domsenioraharmonia.pl/ . Wybór ten okazał się całkowicie trafiony, a my wypoczęliśmy na miejscu za wszystkie czasy.
bożena

Re: Dom opieki Familia

Post autor: bożena »

Ars Media w Wichulcu koło Brodnicy https://arsmedicawichulec.pl/ to dom szczęśliwej starości oraz nowoczesny ośrodek opiekuńczy. Umożliwia korzystanie z domu seniora chętnym z Iławy czy Torunia.
ODPOWIEDZ