Jak przygotować się do ciąży?

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
lińka

Jak przygotować się do ciąży?

Post autor: lińka »

Mam już 32 lata i zaczynam poważnie zastanawiać się na dzieckiem. Do ciąży chcę się należycie przygotować, aby uniknąć poronienia i różnego rodzaju powikłań. Podpowiecie jak się za to zabrać? Zależy mi na tym, aby być przygotowaną na każda ewentualność.
maśka

Re: Jak przygotować się do ciąży?

Post autor: maśka »

W chwili, kiedy z takim zapytaniem poszłam do swojego ginekologa, wiedziałam że czas go zmienić - kazał po prostu "zacząć się starać" bez żadnych badań, a wtedy miałam już 35 lat. I Tobie również proponuję znaleźć specjalistę - takiego, który faktycznie będzie w stanie zaopiekować się Tobą tak, jak powinien.
śniada

Re: Jak przygotować się do ciąży?

Post autor: śniada »

Na pewno warto zbadać się na trmbofilię. Trombofilia wywołuje powstawanie skrzepów w żyłach i tętnicach, które jak wiadomo są bardzo niebezpieczne. Na stronie: https://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/ znajdziesz więcej informacji na temat tego badania i przy okazji możesz zamówić to badanie dla siebie. Nie jest drogie, a może uratować Ci życie.
ODPOWIEDZ