Mąż alkoholik

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
Kolorowa
Posty: 35
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:33

Mąż alkoholik

Post autor: Kolorowa »

Ten kto ma alkoholika w rodzinie wie jakie to ciężkie przeżycie i sytuacja nie do zniesienia, początkowo zaczyna się niewinnie ale z czasem jest znacznie gorzej. Jeżeli macie takie problemy bądź znacie kogoś to pomoże wam Ośrodek Terapii Wiosenna. Od wielu lat leczą uzależnionych od alkoholu stosując terapię dopasowaną bezpośrednio pod dany przypadek, chorzy mają zapewnione również techniki relaksacyjne dzięki którym redukuje się poziom stresu. Moją rodzinę uratowali...
Awatar użytkownika
Titana
Posty: 349
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Titana »

Niestety alkohol to najczęstsza przyczyna rozbicia rodziny. Żeby z tego wyjść trzeba sporo samozaparcia.
Awatar użytkownika
mikimaki
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2019, 9:01

Re: Mąż alkoholik

Post autor: mikimaki »

To moze dobrze by bylo pomyslec o osrodku terapii uzaleznien i takim profesjonalnym leczeniu :) Maja tam nawet lekarzy, wiec i l4 wystawia, i terapia jest prowadzona przez specjalistów. Na pewno w Wiśle jest dobre miejsce https://tratwa.pl/
Awatar użytkownika
anka90
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2020, 10:06

Re: Mąż alkoholik

Post autor: anka90 »

Uzależnienie od alkoholu może zniszczyć nie tylko daną osobę, ale równie jej rodzinę i wszystkich bliskich. Dlatego jeśli widzicie problem - zróbcie coś z tym, zamiast lekceważyć. Sami nie poradzicie sobie z tym problemem. Na tej stronie: https://najlepszeterapie.pl/kategoria/osrodki/ widziałam ranking ośrodków lecenia uzależnień na terenie Polski. Warto poświęcić chwilę i to sprawdzić.
Magical

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Magical »

Mąż alkoholik to ciężka próba dla małżeństwa. Pamiętam jak mój wujek po każdej awanturze przysięgał, że to ostatni raz. Niestety tego małżeństwa nie udało się uratować ale to było wiele lat temu. Obecnie mamy dostęp do świetnych terapeutów, specjalistów oraz ośrodków jak Detoks Fenix, w którym z powodzeniem leczone są uzależnienia od alkoholizmu. Wystarczy tylko chęć podjęcia leczenia, wsparcie bliskich a także dobrze dobrana terapia.
Awatar użytkownika
Bingo
Posty: 425
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:44

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Bingo »

To może ja też opowiem co nieco z mojej perspektywy, ponieważ sama mam męża alkoholika. Awantur nie było końca, po wypiciu stawał się nie do zniesienia, w końcu padło ultimatum z mojej strony. Ośrodek albo koniec. Leczenie na detoks alkoholowy podjęliśmy w prywatnej klinice Medox . Udalo sie, mąż wychodzi powoli na prostą i znowu zaczyna byc normalnie miedzy nami i w domu
Fraśka

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Fraśka »

Trzymam za Ciebie mocno kciuki, doskonale zdaję sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji jesteś. Osoba uzależniona musi sama chcieć się leczyć, jeśli się zdecyduje, to już połowa sukcesu. Wtedy warto poszukać dobrego ośrodka, takiego jak Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl z Krakowa.
Syśka

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Syśka »

Aby wyjść z nałogu potrzebna jest pomoc terapeutów i to doświadczonych. Tylko Ci, którzy mają lata doświadczeń w walce z uzależnieniami wiedzą jak dotrzeć do uzależnionego. Taką pomoc można uzyskać w ośrodku Forest. Nie tylko pomoc terapeutów ale również warunki sprzyjające pokonaniu nałogu. Podopieczni mogą np. jeździć konno, łowić ryby czy spędzać czas w bibliotece.
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:42

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Doris »

To jest bardzo ciężki temat, ale dzięki profesjonalnej pomocy leczenie jest możliwe. Polecam skorzystać z usług https://nasz-gabinet.pl/katowice/esperal/ super lekarze i mega profesjonalne podejście. Mojej rodzinie pomogli właśnie w tej przychodni.
kaśka

Re: Mąż alkoholik

Post autor: kaśka »

Coż najlepiej zapisać go na odwyk alkoholowy https://medox.org.pl/leczenie-odwykowe/ Osoby, które znają to miejsce, bardzo sobie je chwalą, a ja chcę pomóc mojej znajomej. Podejrzewam, że jest uzależniona behawioralnie, ponieważ dziwnie się zachowuje i wykonuje obsesyjnie niektóre czynności.
Szymcioś

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Szymcioś »

Każdy, kto myśli o założeniu własnej działalności, ale nie chce mu się tracić czasu w urzędach na załatwianie pełnej dokumentacji i wszystkich papierkowych formalności może nabyć gotową spółkę w Optioffice. Prowadzimy sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek Nasze gotowe spółki posiadają czystą historię, nie są zadłużone, nie mają żadnych zobowiązań handlowych ani finansowo-gospodarczych, posiadają pełną dokumentację, kapitał początkowy i są zarejestrowane pod prestiżowym adresem naszego biura wirtualnego w Warszawie. Mają numery KRS, NIP, REGON i VAT oraz szeroki wybór kodów PKD. Gotowa spółka to szansa na błyskawiczne wejście na rynek. Transakcje są potwierdzone aktem notarialnym i przebiegają zgodnie z prawem. Zapraszamy do kontaktu Sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek
Awatar użytkownika
ragatara
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2020, 18:35

Re: Mąż alkoholik

Post autor: ragatara »

Zapisz go może na leczenie, oczywiście dobrze by było jakby on też tego chciał. Ja swojego zapisałam na leczenie do ośrodka https://www.osrodek-empatia.org/ i udało mu się wyjść z tego nałogu alkoholowego. Cieszę się bardzo, ponieważ nasza rodzina była już na skraju rozpadu.
Michaśka

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Michaśka »

Zdecydowanie nie jest to łatwy i przyjemny temat. Alkoholizm niszczy życie nie tylko samego uzależnionego, ale także jego bliskich. Jednak bez wsparcia pokonanie nałogu jest bardzo trudne. Powinniśmy wspierać taką osobę i zaproponować jej różne metody leczenia. Jedną z nich może być np. zaszycie alkoholowe w Bochni. Wszywka to popularny sposób na alkoholizm i zabieg ten przeprowadza się w Polsce od wielu lat.
Awatar użytkownika
Olina
Posty: 64
Rejestracja: 27 lut 2020, 9:43

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Olina »

Osoby bliskie mają równie trudną sytuację, jak nie często nawet trudniejszą. Muszę wspierać i pomagać wyjść z nałogu. Często nie dają rady i też szukają wsparcia w poradniach leczenia. Bardzo dobrym miejscem w takiej sytuacji jest prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo.
kaluś

Re: Mąż alkoholik

Post autor: kaluś »

Mnie też pierwszym rozwiązaniem jakie przychodzi na myśl co do leczenia alkoholizmu to zaszycie. Stosowanie wszywki alkoholowej Esperal znacząco wspomaga leczenie alkoholizmu. Wielu osobom poddanie się zabiegowi zaszycia znacznie ułatwia wyzwalanie się z uzależnienia, umożliwiając całkowite zapanowanie nad swoją chorobą. Myślę, że tutaj znajdziesz przydatne informacje w tym temacie: https://esperalpoznan.pl/esperal-wszywk ... zno-lubon/. Warunkiem poddania się zabiegowi zaszycia alkoholowego jest brak zdrowotnych przeciwwskazań oraz trwanie w abstynencji przez minimum dwie doby przed planowanym zabiegiem.
Bożena

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Bożena »

Kolorowa pisze: ↑07 sie 2020, 11:38 Ten kto ma alkoholika w rodzinie wie jakie to ciężkie przeżycie i sytuacja nie do zniesienia, początkowo zaczyna się niewinnie ale z czasem jest znacznie gorzej. Jeżeli macie takie problemy bądź znacie kogoś to pomoże wam Ośrodek Terapii Wiosenna. Od wielu lat leczą uzależnionych od alkoholu stosując terapię dopasowaną bezpośrednio pod dany przypadek, chorzy mają zapewnione również techniki relaksacyjne dzięki którym redukuje się poziom stresu. Moją rodzinę uratowali...
Też miałam problem z mężem alkoholikiem, udało się go przekonać do leczenia. Polecam ten wpis na blogu Medyczny Detox jak przekonać alkoholika do leczenia. W moim przypadku metody poskutkowały.
czykuń

Re: Mąż alkoholik

Post autor: czykuń »

Nie powiem bo to jest bardzo poważny problem. Bo w przypadku alkoholika w domu cierpi na tym cała rodzina. Dlatego też zaczęłam się zastanawiać w jaki sposób w ogóle można takiej osobie pomóc. I tak dowiedziałam się, że jest taki ośrodek leczenia uzależnień jak Mental Relax. Jest to ośrodek w którym to bez problemu możemy podjąć walkę z alkoholizmem.
Aśka90

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Aśka90 »

zdaję sobie sprawę z tego jak poważną chorobą jest alkoholizm ale nie jestem przekonana czy techniki relaksacyjne i tego rodzaju terapia pomoże w wyjściu z nałogu... skłaniałabym się ku bardziej radykalnym metodom leczenia. Myślę że warto byłoby się zastanowić nad zaszyciem alkoholowym w Bydgoszczy. Jest to medoda leczenia z użyciem środków farmakologicznych. Esperal wszywany jest pod skórę i ma na celu wywołanie awersji do dalszego picia.
Juruś10

Re: Mąż alkoholik

Post autor: Juruś10 »

A czy zastanawialiście się nad odtruciem alkoholowym? To też jest bardzo skuteczna forma walki z alkoholizmem na wstępnym etapie. Sam zabieg jest szybki, polega na dożylnym podaniu substancji, które oczyszczają organizm z szkodliwych toksyn. W związku z tym, że substancje podawane są dożylnie to efekty widoczne są natychmiastowo. Zabieg może być wykonywany w domu pacjenta. Polecam odtruwanie alkoholowe w Poznaniu - https://odtruwaniepoznan.pl/
ODPOWIEDZ