Moczenie u dzieci

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Moczenie u dzieci

Post autor: mallina »

Słuchajcie, moj syn ma 5 lat, wciąż moczy się w nocy. Pediatra mówił ostatnio na bilansie, żeby dać mu czas, ale ile tego czasu? Przyznam, że jest dla mnie już mocno uciążliwe, bo albo pielucha na noc, albo mokre łóżko. Co mogę zrobić, żeby szybciej się z tym problemem uporać?
Awatar użytkownika
shushan
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2019, 13:03

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: shushan »

5 lat to już faktycznie może być męczące, czy idzie siku przed spaniem zrobić?? Często mu się to zdarza? Robiliście jakieś badania moczu?
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: mallina »

W badaniach moczu nic nie wyszło. Robi siusiu przed snem, staram się, żeby nie pił wieczorem już nawet godzinę czy dwie przed spaniem, a i tak nic z tego, łóżko wiecznie mokre. Czy to może być jakiś problem psychologiczny? Czy po prostu twardy sen i nic go nie rusza :/
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Celina »

Wiesz co, przyczyny mogą być różne i możliwe, że z czasem przejdzie, ale ja na Twoim miejscu nie czekałabym. Zerknij sobie na stronę suchego poranka https://suchyporanek.pl to jest kompendium wiedzy, jeśli chodzi o problem moczenia nocnego, na pewno będzie pomocna.
Awatar użytkownika
Nika
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2019, 14:34

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Nika »

Mallina a poza ogólnymi badaniami rozmawiałaś z lekarzem? Macie dzienniczek mikcji? Moja siostra ma ten sam problem z córeczką właśnie i na bieżąco coś takiego prowadzi. Zaczęli też stosować taki specjalny alarm wybudzeniowy.
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: mallina »

No tak lekarz nam własnie zlecił te badania, mocz i krew, nic nie wyszło, teraz sprawdzamy w kierunku pasożytów i jeszcze usg pecherza. Co to ten dzienniczek mikcji?
Awatar użytkownika
Nika
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2019, 14:34

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Nika »

To nic innego jak kalendarz moczenia. Możesz go za darmo pobrać na https://suchyporanek.pl/

zestaw do lewatywy wielokrotnego użytku
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Celina »

Warto też pomyśleć o wprowadzeniu alarmu wybudzeniowego, możesz na wizycie porozmawiać o tym urządzeniu z lekarzem, ale podobno przynosi świetne efekty :)
Awatar użytkownika
kolonel
Posty: 185
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:52

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: kolonel »

Moczenie u naszego dziecka było spowodowane autyzmem. Na szczęście udaje nam się powoli wyzbywać tego kłopotu. Z pomocą przyszła tzw ZOOTERAPIA, organizowana przez Fundację Dzieci Wuja Toma dzieciwujatoma.pl/ . Polega ona na spędzaniu chwil i zabawie ze zwierzątami, przez chore dzieci. Polecam!
Awatar użytkownika
shushan
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2019, 13:03

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: shushan »

Celina pisze: ↑15 gru 2019, 23:59 Warto też pomyśleć o wprowadzeniu alarmu wybudzeniowego, możesz na wizycie porozmawiać o tym urządzeniu z lekarzem, ale podobno przynosi świetne efekty :)
a co to takiego? Nie słyszałam nigdy o czymś takim? Gdzie się taki alarm kupuje?
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Celina »

Alarm możesz kupić bez problemu przez internet - są różne rodzaje. W skrócie - jest to urządzenie, które ma pomóc Twojemu dziecku wypracować w sobie nawyk wstawania na siku w nocy. Montujesz końcówkę w bieliźnie dziecka i w kontakcie z wilgocią daje znak, który budzi dziecko, żeby te mogło dokończyć potrzebę w toalecie. Zerknij sobie tutaj https://suchyporanek.pl/czesto-zadawane-pytania pewnie sporo w tym temacie sobie rozjaśnisz :)
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: mallina »

Dziękuję Wam za wszystkie porady, w styczniu mamy wizytę u nefrologa, bo jednak jakies nieprawidłowości się pokazały. Póki co prowadzę dzienniczek w aplikacji i cierpliwie czekam. Kontakt do lekarza równiez znalazłam przez suchy poranek, bardzo przydatna strona.
Awatar użytkownika
Nika
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2019, 14:34

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Nika »

Koniecznie daj znać, jak Wasze dalsze losy. Super, że na stronie znalazłaś tak dużo cennego wsparcia. :)
Awatar użytkownika
Burbula
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:56

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Burbula »

Wydaje mi się, że źródło tego problemu jest głęboko zakotwiczone i mogło jeszcze się zacząć zaraz po urodzeniu. Aby sprawdzić dokładnie, co mu dolega, trzeba by było udać się do specjalisty. Wiecie, że w różnych problemach rozwojowych wskazana jest rehabilitacja noworodków ? To dobrze, że w tak wczesnym okresie życia można już coś zaradzić. Są od tego specjalne ośrodki, takie jak na przykład Terapia Dzieci w Szczecinie.
Awatar użytkownika
shushan
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2019, 13:03

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: shushan »

poczytałam i poszerzyłam wiedzę w temacie moczenia się, wydaje mi się, że im szybciej się zacznie działać tym lepiej. Zastanawiam się czy ten alarm jest bardzo głośny.
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Celina »

Spokojnie, dźwięk nie obudzi całego domu, ale jest na tyle słyszalny, że dziecko będzie miało ten sygnał, żeby dokończyć potrzebę w toalecie :)
Awatar użytkownika
lady30
Posty: 307
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:18

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: lady30 »

Widać dziecko nie nabyło jeszcze umiejętności kontrolowania pęcherza w nocy, u chłopców może to trwać właśnie do 5 roku życia. Ja bym jeszcze dała dziecku czas. Szczególnie jeśli w ciągu dnia nie ma takich problemów. Inaczej jeśli już kilka miesięcy mielibyście suche noce i problem by się powtarzał. Wtedy owszem, trzeba diagnozować i podjąć leczenie. W poradni urodynamiki dziecięcej najlepiej, w Piekarach Śląskich jest taka na pewno. Na ich stronie można przeczytać też jak wygląda leczenie i diagnozowanie nietrzymania moczu https://gaboscm.pl/leczenie-nietrzymani ... -u-dzieci/ . Badania i leczenie w tej klinice przeprowadzają doświadczeni lekarze urologii dziecięcej i nefrologii. Zaraz po postawieniu rozpoznania wdrażają leczenie, jeśli coś się dzieje nie ma na co zwlekać. Może z upływem czasu inaczej być tylko gorzej.
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: mallina »

My właśnie zaczynamy przygodę z alarmem, syn na początku nie reagował, taki ma twardy sen, ale ja słyszałam i go budziłam. Teraz już wie o co chodzi. Ciekawa jestem ile to może potrwać, macie doświadczenie z alarmem wybudzeniowym?
Awatar użytkownika
Nika
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2019, 14:34

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Nika »

Wiesz, każde dziecko jest inne i w innym czasie reaguje. Najważniejsze, to uzbroić się w cierpliwość i czekać, bo z czasem będzie już tylko łatwiej.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: pikiriki »

Ja bym się w pierwszej kolejności zgłosiła do nefrologa https://scanmed.pl/specjalizacje/nefrologia , który leczy za pomocą farmaceutyki. U dzieci raczej zabiegi nie są mile widziane,, więc nie wiem czy wizyta u urologa będzie konieczna
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Celina »

Kupiłam w aptece DOZ specjalne podkłady chłonne z Teny, wiadomo, że nie zlikwidują problemu, ale na pewno podnoszą komfort.
Awatar użytkownika
Nika
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2019, 14:34

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Nika »

pikiriki, do dzieci trzeba podchodzić bardzo indywidualnie, bo przyczyny moczenia mogą być przeróżne. Taką mądrze poukładaną wiedzę o tym możesz znaleźć np. na suchyporanek.pl, jest tam również baza specjalistów, do których można zgłaszać się po pomoc.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: pikiriki »

Na nieprzyjemny zapach moczu można zastosowac pieluchomajtki, ale i tak warto przejść się do lekarza by sprawdził skąd ten problem. Może mieć podłoże psychologiczne lub fizjologiczne
Niuńka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Niuńka »

To są rozwiązania doraźne. Trzeba pracować z dzieckiem, by wyrobić mu nawyk kontrolowania potrzeb. No i przede wszystkim znaleźć przyczynę - a to bez konsultacji lekarskiej może być trudne.
słonko20

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: słonko20 »

Problem z moczeniem u dzieci może wynikać z wielu kłopotów, ale należy przede wszystkim przemyśleć, co możemy zrobić, żeby zaniechać tego problemu. Ja sama mam na oku takiego https://cditn.pl/terapia-zaburzen-polykania-gdansk/ lekarza, bo podejrzewam, że u mojego dziecka jest właśnie problem z przełykaniem. I to jest ważna sprawa, bo jednak może potem mieć naprawdę spore problemy.
Piniaś

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Piniaś »

Dziewczyny, polecam dla Waszego dziecka audiobook do ściągnięcia za darmo ze strony suchego poranka - bardzo fajna rzecz na oswojenie się dziecka z problemem moczenia.
Kaliśka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Kaliśka »

Myślałam, że tylko ja mam taki problem z moczeniem przedszkolaka... Właściwie nie zdarza się to często, bo dwa, trzy razy w miesiącu, ale jednak się pojawia - od samego początku odpieluchowania. Dzięki za polecenie suchego poranka, ściągnę sobie też ten audiobook, o którym piszesz. Każda pomoc jest na wagę złota.
Awatar użytkownika
martyna7873
Posty: 125
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:32

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: martyna7873 »

Wydaje mi się ogólnie, że też odpieluchowywanie dziecka jest bardzo trudne. Wszystko zależy od tego, jakie jest dziecko, bo to indywidualna kwestia. Na szczęście są teraz bardzo fajne nowości i gadżety, które to wszystko ułatwiają. Na stronie https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Pieluchy ... -1216.html znajdziecie sobie tak zwane majtki treningowe. Nie trzeba nosić pieluchy, a jak zdarzy się wypadek to majtki nie przeciekną. Dziecko w ten sposób będzie się przyzwyczajać do majtek i do tego, że w razie potrzeby trzeba wołać.
Awatar użytkownika
kolonel
Posty: 185
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:52

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: kolonel »

Miej na uwadze, iż dziecko może być autystyczne. Takie wydarzenia wykazały, iż cierpi na to nasze dziecko. Jedną ze skutecznych form leczenia okazała się tzw Metoda Tomatisa. Zaproponowana przez Centrum Tomatisa http://www.tomatis-swidnica.pl/ pomogla nam wspolnie rozwiązać trapiące nas problemy.
Awatar użytkownika
kolonel
Posty: 185
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:52

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: kolonel »

Moczenie u dzieci to dosyć powszechny kłopot, nie oznacza to jednak że nie da się temu zaradzić. Pieluchy all in one blueberry, z oferty https://aio-shop.pl/ od dawna służą moim dzieciom. AIO to nieliczny w Polsce dystrybutor takich materiałów, także warto nad tym pomyśleć!

bz wbk jarocin
ęgra

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: ęgra »

dziewczyny widziałam, że na suchy poranku jest też mowa o farmakologii, ktoś z was stosował?
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: mallina »

U nas sprawdził się spray do nosa z desmopresyną i alarm wybudzeniowy. Ale spray jest tylko na receptę, wiec bez wizyty u lekarza się nie obejdzie.
KaśkaW

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: KaśkaW »

Malina, a alarm wybudzeniowy po jakim czasie u Was zaczął przynosić efekty? Udało Wam się już całkowicie wyjść z problemu moczenia czy borykacie się jeszcze z tym problemem?
Jaguś

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Jaguś »

Mówi się o 3 miesiącach, ale ile dzieci tyle też i przypadków. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i dać dziecku czas na oswojenie się z alarmem i wyrobienie nawyku wstawania i kończenia potrzeby w łazience.
KaśkaW

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: KaśkaW »

A czy alarm powoduje jakiś dyskomfort u dziecka? Można go kupić bez problemu stacjonarnie czy tylko przez internet?
Arniś

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Arniś »

Moim zdaniem jednak największy dyskomfort powoduje u dziecka to, że sika do łóżka, a alarm wybudzeniowy jest pomocy, żeby tego problemu się pozbyć raz na zawsze. Możesz kupić stacjonarnie, np. w sklepach medycznych :)
Łucja

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Łucja »

A w jaki sposób taki alarm działa? Czy każde dziecko może go stosować czy są jakieś przeciwwskazania?
AlexaŚ

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: AlexaŚ »

Alarm wybudzeniowy działa na tej zasadzie, że w kontakcie z wilgocią (moczem) wydaje dźwięk, na który dziecko wybudza się ze snu po to, żeby skończyć siku w toalecie. Sonda przyczepiona jest do majtek dziecka i jeśli alarm jest dobrze założony, to nie powoduje żadnego dyskomfortu. Raczej nie słyszałam o przeciwwskazaniach.
Miśka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Miśka »

My mieliśmy taki zapinany na rączce, z końcówką wsuwaną do majteczek. Córcia dość szybko zaczęła nam na niego reagować. Fajne było to, że był na tyle głośny, że budził i mnie i odpowiednio szybko mogłam dotrzeć do małej i dopilnować, żeby dotarła z potrzebą do łazienki.
Wieśka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Wieśka »

Miśka pisze: ↑08 mar 2021, 22:24 My mieliśmy taki zapinany na rączce, z końcówką wsuwaną do majteczek. Córcia dość szybko zaczęła nam na niego reagować. Fajne było to, że był na tyle głośny, że budził i mnie i odpowiednio szybko mogłam dotrzeć do małej i dopilnować, żeby dotarła z potrzebą do łazienki.
Czyli po jakim czasie można się spodziewać efektów?
Zawiłka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Zawiłka »

To jest kwestia indywidualna każdego dziecka, niektóre zareaguje szybciej, inne wolniej, ale ważne, żeby konsekwentnie stosować i się za szybko nie zniechęcać. U nas jakieś pierwsze efekty były po około tygodniu, ale żeby całkowicie wyjść z problemu, potrzeba było kilku miesięcy.
Wieśka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Wieśka »

Zawiłka pisze: ↑29 mar 2021, 9:11 To jest kwestia indywidualna każdego dziecka, niektóre zareaguje szybciej, inne wolniej, ale ważne, żeby konsekwentnie stosować i się za szybko nie zniechęcać. U nas jakieś pierwsze efekty były po około tygodniu, ale żeby całkowicie wyjść z problemu, potrzeba było kilku miesięcy.
No to chyba warto, a gdzie taki alarm można kupić? Na coś zwrócić uwagę przed zakupem?
Wieśka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Wieśka »

Wieśka pisze: ↑30 mar 2021, 10:22
Zawiłka pisze: ↑29 mar 2021, 9:11 To jest kwestia indywidualna każdego dziecka, niektóre zareaguje szybciej, inne wolniej, ale ważne, żeby konsekwentnie stosować i się za szybko nie zniechęcać. U nas jakieś pierwsze efekty były po około tygodniu, ale żeby całkowicie wyjść z problemu, potrzeba było kilku miesięcy.
No to chyba warto, a gdzie taki alarm można kupić? Na coś zwrócić uwagę przed zakupem?
Alarm możesz kupić w aptece, sklepie medycznym, bez problemu znajdziesz w internecie. Na co zwrócić uwagę? Hmm, ja sprawdzałam czy dźwięk jest odpowiednio głośny, żeby obudzić i dziecko i mnie, ale raczej te wszystkie alarmy podobnie mają.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 439
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:06
Kontakt:

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Kamilla36 »

Wydaje mi się, że moczenie u dzieci jest normalne i na pewno nie powinno się na nich wtedy krzyczeć. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość. Jeżeli to konieczne, wróć do pampersów. Na pewno wkrótce Wam się uda nad tym zapanować :)
___
auto części Bielawa
Awatar użytkownika
jorti
Posty: 164
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:55

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: jorti »

W takiej sytuacji warto mieć ochraniacze nieprzemakalne na materac https://ochraniacz-na-materac.pl/podkla ... 0x140.html my posiadamy jest i są naprawdę super, spełniają funkcje i można co róż je wymieniać, a materac zostaje nietknięty.
hiczungł

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: hiczungł »

Lepszego rozwiązania niż pieluchy chyba nie ma póki co. Tylko trzeba wiedzieć, skąd zamawiać. Wszelkie artykuły dla dzieci i niemowląt braliśmy z oferty https://aico.com.pl/ , pewnie i Wy znajdziecie tam to, co najważniejsze. A ofertą dysponują niezwykle szeroką.
Zawiłka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Zawiłka »

Wieśka pisze: ↑30 mar 2021, 13:24
Wieśka pisze: ↑30 mar 2021, 10:22
Zawiłka pisze: ↑29 mar 2021, 9:11 To jest kwestia indywidualna każdego dziecka, niektóre zareaguje szybciej, inne wolniej, ale ważne, żeby konsekwentnie stosować i się za szybko nie zniechęcać. U nas jakieś pierwsze efekty były po około tygodniu, ale żeby całkowicie wyjść z problemu, potrzeba było kilku miesięcy.
No to chyba warto, a gdzie taki alarm można kupić? Na coś zwrócić uwagę przed zakupem?
Alarm możesz kupić w aptece, sklepie medycznym, bez problemu znajdziesz w internecie. Na co zwrócić uwagę? Hmm, ja sprawdzałam czy dźwięk jest odpowiednio głośny, żeby obudzić i dziecko i mnie, ale raczej te wszystkie alarmy podobnie mają.
alarm zamówiony, zaczynamy dzis stosowanie, mam nadzieję, że efekty się wkróce pojawia, czekamy na kolejną wizytę u specjalisty
Miśka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Miśka »

Zawiłka pisze: ↑30 kwie 2021, 12:14
Wieśka pisze: ↑30 mar 2021, 13:24
Wieśka pisze: ↑30 mar 2021, 10:22
No to chyba warto, a gdzie taki alarm można kupić? Na coś zwrócić uwagę przed zakupem?
Alarm możesz kupić w aptece, sklepie medycznym, bez problemu znajdziesz w internecie. Na co zwrócić uwagę? Hmm, ja sprawdzałam czy dźwięk jest odpowiednio głośny, żeby obudzić i dziecko i mnie, ale raczej te wszystkie alarmy podobnie mają.
alarm zamówiony, zaczynamy dzis stosowanie, mam nadzieję, że efekty się wkróce pojawia, czekamy na kolejną wizytę u specjalisty
I jak? Dotarł ten alarm do Was? Jak zareagowała Twoja pociecha? Czy po takim czasie używania widzisz już jakąkolwiek poprawę albo światełko w tunelu?
ołłk

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: ołłk »

No właśnie pediatra powinien pomóc, dać skierowanie na badanie moczu I do nefrologa. Nasz pediatra każdy przypadek traktuje poważnie. Nasz synek urodził się z tylko jedną nerką, więc pediatra zwraca szczególna uwagę na ten aspekt. Chodzimy do pediatry dr Artura Luty ze Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej https://www.pediatralublin.com.pl/o-mnie w Lublinie. Bardzo serdecznie go polecam, jest rzetelny, ma super podejście do dzieci.
małaczarna

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: małaczarna »

Miśka pisze: ↑18 maja 2021, 17:43
Zawiłka pisze: ↑30 kwie 2021, 12:14
Wieśka pisze: ↑30 mar 2021, 13:24

Alarm możesz kupić w aptece, sklepie medycznym, bez problemu znajdziesz w internecie. Na co zwrócić uwagę? Hmm, ja sprawdzałam czy dźwięk jest odpowiednio głośny, żeby obudzić i dziecko i mnie, ale raczej te wszystkie alarmy podobnie mają.
alarm zamówiony, zaczynamy dzis stosowanie, mam nadzieję, że efekty się wkróce pojawia, czekamy na kolejną wizytę u specjalisty
I jak? Dotarł ten alarm do Was? Jak zareagowała Twoja pociecha? Czy po takim czasie używania widzisz już jakąkolwiek poprawę albo światełko w tunelu?
Myślę, ze po miesiącu już jakieś efekty na pewno są. Może jeszcze nie oszałamiające, ale pewnie jakaś różnica jest. A w takiej sytuacji cieszy nawet najmniejszy sukces.
Kaśka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Kaśka »

małaczarna pisze: ↑30 maja 2021, 1:39
Miśka pisze: ↑18 maja 2021, 17:43
Zawiłka pisze: ↑30 kwie 2021, 12:14
alarm zamówiony, zaczynamy dzis stosowanie, mam nadzieję, że efekty się wkróce pojawia, czekamy na kolejną wizytę u specjalisty
I jak? Dotarł ten alarm do Was? Jak zareagowała Twoja pociecha? Czy po takim czasie używania widzisz już jakąkolwiek poprawę albo światełko w tunelu?
Myślę, ze po miesiącu już jakieś efekty na pewno są. Może jeszcze nie oszałamiające, ale pewnie jakaś różnica jest. A w takiej sytuacji cieszy nawet najmniejszy sukces.
No pewnie, nawet po małym kroczku, ale zawsze do przodu. Odezwij się za jakiś czas i napisz jak postępy
Właddika

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Właddika »

Dobrych pediatrów zdecydowanie mają w http://www.larmed.pl/. Słuchają rodziców, dokładnie badają dzieci, mają odpowiednią wiedzę oraz narzędzia. Dzięki temu po prostu stawiają odpowiednie diagnozy, a my mamy pewność, że po jakimś czasie po prostu wyzdrowieje
mrówka

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: mrówka »

Niby prosty objaw, ale przyczyna nie musi być jednoznaczna. Należy przeanalizować wszelkie możliwości jak np. problemu o podłożu psychologicznym czy zakażenie bakteryjne. Gdyby jednak był problem ze znalezieniem przyczyny to wówczas rekomenduje się wykonanie testów genetycznych, w tym badanie WES https://www.testdna.pl/badanie-wes-najs ... enetyczne/
ODPOWIEDZ