opieka dla starszych

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
Beatrycze62
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2022, 4:07

opieka dla starszych

Post autor: Beatrycze62 »

Dziewczyny, czy byłyście kiedyś w takiej sytuacji, że musiałyście szukać profesjonalnej opieki dla kogoś z waszych bliskich? Ja obecnie jestem i trochę się tym stresuję. Nie wiem, czy tanie domy opieki, to jest dobre rozwiązanie. Wydaje mi się, że nie powinno się zwracać uwagi na cenę, jak sądzicie? Może macie większe doświadczenie i coś mi podpowiecie?
Awatar użytkownika
Lara_69
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2022, 12:30

Re: opieka dla starszych

Post autor: Lara_69 »

Cena zdecydowanie nie jest najważniejsza, wiem to po sobie, bo sama kiedyś szukałam takiej placówki i przejrzałam sporo ofert. Zdecydowanie wolałabym wybrać prywatny dom opieki, gdzie płacę nieco mniej, a gdzie atmosfera jest super, personel doświadczony i zapewniają różne dodatkowe aktywności. Może umów się na jakieś spotkanie wstępne i zdecyduj? :)
Titana
Posty: 441
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: opieka dla starszych

Post autor: Titana »

Jeżeli osoba starsza jest dodatkowo mocno schorowana, to można też rozważyć opiekę hospicyjną. Możliwości jest sporo, ale najlepiej o tym poczytać więcej: https://blogseniora.pl/hospicjum-co-trzeba-wiedziec/ należy pamiętać, że domu opieki to niejedyne miejsce, do którego można oddać taką osobę. Oczywiście trzeba rozważyć, która opcja będzie najlepsza dla najbliższej nam osoby.
ODPOWIEDZ