problemy, lęki, bezsenność

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Łucja01

problemy, lęki, bezsenność

Post autor: Łucja01 »

Właśnie to wszystko mam, najbardziej to mnie te lęki martwią, najlepiej wcale bym z domu nie wychodziła. Tylko co dalej, bo raczej samo nie przejdzie. Szczerze to wstydzę się zapytać znajomych o radę, co powinnam zrobić, gdzie się udać. Może ktoś mi doradzi?
miśka2

Re: problemy, lęki, bezsenność

Post autor: miśka2 »

Już samo to, że chcesz szukać pomocy to ważny krok. Ja też długo nikomu nie mówiłam, że jest coś nie tak. Chociaż nie zawsze da się wszystko ukryć. Często znacznie łatwiej otworzyć się przed kimś obcym. Ja bym ci radziła udać się do specjalisty, psycholog, może psychiatra z pewnością pomoże. Samo nie przejdzie, a może nawet jakieś leki będą potrzebne.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: problemy, lęki, bezsenność

Post autor: DAMKA »

Jeśli samemu nie można sobie poradzić, to jak najbardziej trzeba szukać pomocy i nie czekać, aż będzie jeszcze gorzej. Tym bardziej, że są takie kliniki jak Psychomedic https://psychomedic.pl/ , gdzie można umówić się na wideokonsultację, nie trzeba nigdzie chodzić. W domu to też mniejszy stres dla wielu, niż tak na żywo się spotkać. Ja bym właśnie tu radziła się zgłosić.
iłka.a

Re: problemy, lęki, bezsenność

Post autor: iłka.a »

Z poradni Psychomedic korzystałam, ich poradnie są w kilku miastach w Polsce, między innymi w Łodzi i w Warszawie. Jeśli potrzebujecie profesjonalnej i takiej fachowej pomocy doświadczonych specjalistów to zdecydowanie polecam. Potwierdzam, że nawet online taką pomoc można uzyskać, czy będzie recepta potrzebna czy zwolnienie to nie ma problemu.
Łucja01

Re: problemy, lęki, bezsenność

Post autor: Łucja01 »

Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi. Przejrzałam sobie stronę tej poradni to mają wielu specjalistów i jak terminy sprawdzałam to można się nawet na następny dzień zapisać. To, że mają te konsultacje online to dla mnie idealnie po prostu. Tak sobie myślę, że dzięki temu to więcej osób się zdecyduje z takiej fachowej pomocy skorzystać, ja z pewnością.
Ałowska

Re: problemy, lęki, bezsenność

Post autor: Ałowska »

Często właśnie bardzo mocno potrzebne jest kompleksowe wsparcie psychiatry. Bez dwóch zdań. Tu kontakt do http://filipowskipsychiatra.pl/ będzie potrzeby. Bardzo dobry specjalista, znający realia, umiejący słuchać oraz rozmawiać. U niego terapia po prostu jest taka, jak być powinna, osiągniemy na pewno bardzo dobry efekt

cityzen sklep
Awatar użytkownika
anuta439
Posty: 428
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:15

Re: problemy, lęki, bezsenność

Post autor: anuta439 »

Ja z kolei nie mam lęków przed wyjściem, ale mam problemy ze snem. Śpię najwyżej 6 - 7 godzin i to z przerwami, bo przynajmniej jeden raz lub dwa budzę się. Czy to jest normalne? Czy to nie jest zbyt mało snu w dłuższym okresie czasu (od prawie 3 lat)
Łuka

Re: problemy, lęki, bezsenność

Post autor: Łuka »

W sumie takie problemy mogą mieć różnego rodzaju podłoże. Dlatego też ważne jest udanie się do specjalisty który na pewno będzie w stanie nam w tym pomóc. Bo jednak takie objawy mogą doprowadzić nas do uzależnienia się od leków. Bo w pewnym momencie nie będziemy potrafili bez leków funkcjonować. I wtedy jedynym rozwiązaniem będzie pobyt w ośrodku leczenia uzależnień. A że słyszałam, ze jest ośrodek Nefo w którym to na pewno będą w stanie nam uporać się z tymi problemami.
mułka

Re: problemy, lęki, bezsenność

Post autor: mułka »

Na różnego rodzaju lęki i bezsenność cierpi naprawdę znaczna część seniorów. Przez to są oni bardzo nerwowi. Wielu z nich wymaga opieki doraźnej lub całodobowej i to nie jest łatwa praca dla takiego opiekuna. Wiadomo, że trzeba sobie jakoś z takim stresem radzić. Tutaj http://www.tubabrzegu.pl/blogi/czytaj/2 ... -starszych czytałam jak to zrobić.
ODPOWIEDZ