Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
AnitaAN
Posty: 94
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:39

Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: AnitaAN »

Hej, zmieniam pracę i w związku z tym czeka nas przeprowadzka do Warszawy. Jest to nasza pierwsza przeprowadzka z rodzinnego miasta więc jest to dosyć stresująca sprawa. Chcemy znaleźć dobrą szkołe dla naszej córki, konkretnie chodzi o szkołę podstawową. Możecie coś polecić? Najlepiej blisko centrum, ale nie jest to konieczność.
Awatar użytkownika
Precela
Posty: 33
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:30

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Precela »

Ja już mieszkam od dawna w Warszawie, mam dwójkę dzieci więc już troszkę o szkołach wiem. Zależy też czy chcesz wybrać prywatną, czy też państwową. ja bym polecała prywatną, można tak liczyć na dużo lepszą placówkę, zaplecze, kadrę. Jednak to są tylko moje doświadczenia.
Awatar użytkownika
Gretta
Posty: 187
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:20

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Gretta »

Zdecydowanie polecam Te Vizje. Na pewno będziesz zadowolona z lokalizacji, mają kilka placówek, ale ta na Okopowej jest bardzo blisko centrum, z łatwością tam się dostaniesz, także oczywiście komunikacją. Sam budynek jest bardzo nowoczesny i mają też na miejscu liceum co też jest według mnie sporym plusem
Awatar użytkownika
AnitaAN
Posty: 94
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:39

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: AnitaAN »

Właśnie zastanawiałam się na szkołą prywatną, ja do takiej nie chodziłam, ale dużo dobrego słyszałam o takich miejscach. Sprawdzę sobie dokładnie ich ofertę, dzięki.
Awatar użytkownika
Wlada
Posty: 45
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:37

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Wlada »

Ja wysłałam do Te Vizji dwójkę swoich dzieci i na pewno trzecie też bym zapisała do tego miejsca. Sporo pozytywów moge o nich powiedzieć kompleks na Okopowej robi wrażenie i właśnie jest w super lokalizacji. Nauczyciele są w porządku, potrafią nauczyć to widać. Najwięcej dobrego to można usłyszeć od moich dzieci:)
Awatar użytkownika
Sollero
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:07

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Sollero »

Jak widać chyba warto:) Mnie osobiście przekonało to, że zajęcia są prowadzone w mniejszych grupach. Jak np. dzieci jest 30 to normalne jest to, że nie będzie każdemu dziecku poświęcona odpowiednia ilość czasu...
Awatar użytkownika
Papuszka
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:25

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Papuszka »

Na całe szczęście w Warszawie jest duży wybór, także nie będzie problemu z komunikacją - autobusami, tramwajami, to jest oczywiście również bardzo ważne. Mi udało się znaleźć dobrą szkołę, która jest bardzo blisko mieszkania. Mega wygodna opcja;)
Awatar użytkownika
Wentula
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2020, 21:40

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Wentula »

Jasne, że tak. Wiadomo, że Warszawa jest super skomunikowana, jednak na pewno nie chcecie, żeby wasze dzieci spędzały codziennie godzinę lub i nawet więcej w autobusach, tramwajach. Ja wybrałam szkołę, która była najbliżej i akurat była to Te Vizja. Wszystko bardzo fajnie się złożyło:)
Awatar użytkownika
Lelus
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2020, 15:08

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Lelus »

Przeprowadzka, zmiana otoczenia, to na pewno trudny czas dla dziecka, na nim powinniście się skupić. Wybierzcie fajną, rodzinną szkołę, tak żeby się dziecko mogło łatwiej zaaklimatyzować. Myślę, że Te Vizja to dobry wybór. Tu nie ma tak licznych klas, dzieci nie są anonimowe. Przy okazji jest tu świetna oferta edukacyjna, więc i każdy rodzic będzie zadowolony z rozwoju dziecka.
Awatar użytkownika
Azalia
Posty: 93
Rejestracja: 16 mar 2019, 21:56

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Azalia »

W pełni zgadzam się z moją przedmówczynią. O ile póki co w grę wchodzi wyłącznie taka propozycja jak szkoła tańca online , o tyle w przyszłości fajnym pomysłem będzie zapisanie dziecka na stacjonarne zajęcia o takim charakterze. Na pewno poza świetnymi instruktorami nasza pociecha pozna tam wiele świetnych osób, a tym samym lepiej zaaklimatyzuje się w nowym mieście.
Awatar użytkownika
Lelus
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2020, 15:08

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Lelus »

:)
Awatar użytkownika
Milky
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2020, 19:18

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Milky »

Mnie to też pewnie czeka, jednak jeszcze nie mamy dzieci, ale planujemy;) Będę szukać na pewno fajnego przedszkola, takiego gdzie już wprowadzany jest język angielski, ale i na wybór szkoły też przyjdzie czas. Fajnie, że tyle tu na ten temat piszecie, już coś więcej wiem.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 439
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:06
Kontakt:

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Kamilla36 »

Jeśli szukasz miejsca, w którym Twoje dziecko będzie mogło rozwinąć się artystycznie, to polecam kurs malarstwa dla dzieci w szkole: https://www.malarstwodladzieci.pl/ . Tutaj dzieci mogą brać udział w wielu darmowych wydarzeniach, a do tego mają świetne podejście do nauki malowania.
Awatar użytkownika
OnaTowa
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2020, 19:29

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: OnaTowa »

Ja to już urodziłam córkę w Warszawie, więc już sam żłobek znajdował się w Warszawie. Co do szkoły to zrobiłam dobry research zanim wybraliśmy odpowiednią. Przekonała mnie Te Vizja przy Okopowej, jest to szkoła, przedszkole w centrum Warszawy. Super miejsce, świetne dla każdego dziecka.
Awatar użytkownika
womenik
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2019, 11:03

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: womenik »

Dziecko będzie się uczyć bez większego stresu, gdy nauczyciele zapewnią odpowiednią naukę i atmosferę w klasie. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha jest właśnie taką szkołą. Tutaj zajęcia odbywają się w małej klasie i dziecko uczy się bez stresu.
Awatar użytkownika
juka9
Posty: 20
Rejestracja: 07 wrz 2019, 23:06

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: juka9 »

Zmiana szkoły będzie dla dziecka stresem, więc warto zadbać o to, by jak najwięcej go zaoszczędzić dziecku. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie to placówka, w której podejście nauczycieli jest cudowne. Doświadczenie pozwala dzieciom uczyć się w miłej atmosferze.
Awatar użytkownika
betty
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:59

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: betty »

To chyba zalezy od dzielnicy, nikt nie posle dziecka do szkoly w stolicy do ktorej dojezdza sie z domu 4h
nęrmal

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: nęrmal »

Co do wcześniej tutaj poruszanego tematu żłobków znajdujących się na terenie Warszawy to ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą https://www.prywatnyzlobekwarszawa.pl/ Jest to bardzo dobry żłobek z usług, którego sama korzystam. Żłobek ten znajduje się na Wawrze.
Awatar użytkownika
anitka12
Posty: 109
Rejestracja: 21 sie 2019, 14:23

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: anitka12 »

Wybór szkoły jest niezmiernie istotny. Ważne żeby dziecko odnalazło się w nowym miejscu, poznało i złapało dobry kontakt z dziećmi. To co się też zdecydowanie może przydać to gps dla dzieci . Zawsze taka większa kontrola, a przez to poczucie bezpieczeństwa naszych dzieci.
Awatar użytkownika
wiktorwektor
Posty: 129
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:51

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: wiktorwektor »

womenik pisze: ↑29 cze 2020, 14:37 Dziecko będzie się uczyć bez większego stresu, gdy nauczyciele zapewnią odpowiednią naukę i atmosferę w klasie. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha jest właśnie taką szkołą. Tutaj zajęcia odbywają się w małej klasie i dziecko uczy się bez stresu.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie, to kolejna dobra szkoła w Warszawie. Słyszałem o tej szkole tylko pozytywy. Jeśli zależy nam nauce języków to polecam, język wykorzystywany jest tam na co dzień a to bardzo pomaga w jego nauce. Dużo słyszałem również o nauczycielach, to osoby którym po prostu się chce a to procentuje szybciej niż nam się wydaje, to bardzo dopinguje młodzież.
Andrzej514

Re: Przeprowadzka do Warszawy - jaka szkoła dla dziecka?

Post autor: Andrzej514 »

Chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę firmy Supermovers - przeprowadzki Kraków , która zajmuje się przeprowadzkami na terenie całej Polski. Wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.
ODPOWIEDZ