Szkoła rodzenia - z partnerem czy bez?

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
Tatiana1991
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2019, 13:01

Szkoła rodzenia - z partnerem czy bez?

Post autor: Tatiana1991 »

Hej, czy na kurs rodzenia zapisywałyście się razem ze swoim partnerem, czy indywidualnie? Wiem, że niektóre szkoły oferują też zajęcia dla dziadków, co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Helena-64
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2019, 16:59

Re: Szkoła rodzenia - z partnerem czy bez?

Post autor: Helena-64 »

Z partnerem postanowiliśmy zapisać się na zajęcia razem. Dzięki temu masz pewność, że partner będzie wiedział jak się zachować i postępować podczas porodu. Skorzystaliśmy z oferty szkoły http://centrum-mam.pl/, którą zresztą polecam każdej przyszłej mamie, bo mają świetnych specjalistów z dużą wiedzą i życzliwym podejściem :)
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 599
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Szkoła rodzenia - z partnerem czy bez?

Post autor: Kasia »

Moim zdaniem warto się przygotować nie tylko do samego porodu, ale również do ciąży. Sporo wartościowych informacji na jej temat znajdziecie na przykład w kalendarzu ciąży na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/11- ... darz-ciazy. Polecam go sobie w wolnej chwili poprzeglądać ;)
Awatar użytkownika
lampeczka
Posty: 141
Rejestracja: 30 lis 2019, 11:07

Re: Szkoła rodzenia - z partnerem czy bez?

Post autor: lampeczka »

ja chodzilam do szkoly rodzenia wspolnie z mezem :) zalezalo mi tez, zeby byl ze mna przy porodzie, a nie we wszystkich szpitalach to mozliwe, dlatego tez wybralismy szpital Medicover, tam nie ma z tym problemów, zdaja sobie sprawe jak wazna w tej chwili jest obecnosc kogos bliskiego :)
Awatar użytkownika
anitka12
Posty: 109
Rejestracja: 21 sie 2019, 14:23

Re: Szkoła rodzenia - z partnerem czy bez?

Post autor: anitka12 »

Zdecydowanie z partnerem. Nie będzie miał wymówek potem, że czegoś nie wie czy nie umie słuchajcie ;) Chociaż nie mogę powiedzieć, mój mąż się nie wymiguje od pomocy. Dumny tatuś pierworodnego syna, a jacy są podobni. Niezły z nas zespół muszę przyznać. Decyzję o pozyskaniu krwi pępowinowej z Diagnostyka Bank Komórek Macierzystych również wspólnie podejmowaliśmy. Żadne z nas się nie wahało, to ważna sprawa.
mamiś

Re: Szkoła rodzenia - z partnerem czy bez?

Post autor: mamiś »

Zgadzam się, że to ważna decyzja z tym bankowaniem krwi pępowinowej. Ja dopiero na początku ciąży, ale też bym chciała to zrobić. Sprawdzę sobie ten bank.
Awatar użytkownika
lady30
Posty: 310
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:18

Re: Szkoła rodzenia - z partnerem czy bez?

Post autor: lady30 »

Ja będę rodzić w Warszawie i nie ukrywam chciałabym pójść na kilka zajęć do szkoły rodzenia. Obawiam się porodu, nie wiem czego się spodziewać. Ale najpierw czekają mnie jeszcze badania prenatalne. Chcę wykonać te bezpieczne dla dziecka i dla mamy gdzie wystarczy moja próbka krwi. Mam na myśli test NIFTY. Warszawa to jedno z wielu miast gdzie praktycznie w tym samym dniu można się zapisać na wizytę na pobranie krwi do testu https://www.testdna.pl/badania-prenatal ... /warszawa/ . A na wynik czeka się maksymalnie 10 dni.
ODPOWIEDZ