Wszawica w przedszkolu

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Wszawica w przedszkolu

Post autor: mallina »

W przedszkolu u mojej córki panuje wszawica. Sprawdzam jej głowe codziennie, ale ma długie i gęste włosy i zaczynam się trochę obawiać. Z synem nie miałam takich problemów, bo ma krótkie włosy, a z dziewczynkami jednak jest trudniej. Polecicie na wszelki wypadek coś skutecznego bez recepty i bezpiecznego dla alergików?
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Re: Wszawica w przedszkolu

Post autor: mallina »

I znowu powtórka z rozrywki. Ostatnio nam się upiekło, nie było potrzeby stosowania niczego, bo nie złapała wszawicy, ale dzisiaj znowu wisiało ogłoszenie, żeby sprawdzać głowy, bo pojawiły się wszy. Czego używacie do walki z tym paskudztwem? Poczytałam trochę i dobre opinie ma parasidose, znacie?
Awatar użytkownika
Jolaa
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2019, 20:32

Re: Wszawica w przedszkolu

Post autor: Jolaa »

Szczerze to nie znam.
Awatar użytkownika
Marta87
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2019, 23:50

Re: Wszawica w przedszkolu

Post autor: Marta87 »

Wszawica to dość często spotykany problem nawet w dzisiejszych czasach. Jak się ich pozbyć? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców dzieci w wieku 4-12 lat bo je najczęściej atakują wszy. Mylne jest kojarzenie jej z biedą ponieważ pojawia się nawet w renomowanych placówkach. Jedno jest pewne - nie można problemu bagatelizować ponieważ wszy rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Na rynku znajdziemy wiele preparatów bez recepty. Warto jest wybrać ten o potwierdzonej skuteczności przy zachowaniu dobrej tolerancji dla dziecka. Jeśli chodzi o najlepszy preparat na wszy to produkty Sanity - https://sanity.pl/produkty-na-wszy/ cieszą się od zawsze dobrą opinią. Na przyszłość warto zapobiegać w miarę możliwości takim sytuacjom stosując profilaktycznie szampon na wszy.
agis

Re: Wszawica w przedszkolu

Post autor: agis »

Niestety, ale tak to już jest. Wszawica szybko się rozprzestrzenia. Trzeba więc wybierać preparaty, które faktycznie są skuteczne. Tutaj https://nitolic.pl poczytajcie sobie na temat preparatu Nitolic. Jest łatwy w aplikacji i przede wszystkim niezwykle praktyczny. Myślę, że warto również, aby prewencyjnie użyła go cała rodzina.
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:42

Re: Wszawica w przedszkolu

Post autor: Doris »

Wiele osób mylnie stosuje zamiennie pojęcie rodziny zastępczej oraz adopcyjnej. Nie jest to rozumowanie poprawne, ponieważ zostanie rodzina zastępczą oraz adopcyjną to zupełnie różne pojęcia prawne. W przypadku rodziny zastępczej nie powstają więzy prawne oraz rodzinne pomiędzy opiekunami a ich małoletnim wychowankiem. Dziecko nie zostaje przysposobione, nie nosi nazwiska opiekunów ale mogą oni posiadać możliwość podejmowania decyzji, istotnych dla życia dziecka, np. w kwestii wyboru szkoły czy leczenia małoletniego. Dzieje się tak w przypadku, gdy rodzicom biologicznym władza zostaje ograniczona lub odebrana.

Poradnik rodziny zastępczej
ODPOWIEDZ