Znużenie życiem rodzinnym

W tym wątku poruszamy tematy związane z rodziną, piszemy o problemach wychowawczych, problemach małżeńskich, doradzamy, podpowiadamy, jak sobie poukładać mądrze życie i nie dać się zwariować! W tematach o teściowej zamieszczamy dowcipy!
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 10
Rejestracja: 15 mar 2019, 8:04

Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: mariusz »

Cześć! Ostatnio zauważam, że jestem coraz bardziej znużona życiem rodzinnym. Ciągłe spory, kłótnie… Nie mam już na to siły. Czy ktoś jeszcze miał podobny problem?
Awatar użytkownika
Agaton88
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2019, 0:23

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: Agaton88 »

Tak, ale na szczęście trafiłam na Poradnię Salomon i szybko udało mi się porozumieć z pozostałymi członkami rodziny. Dzięki temu teraz czuję się o wiele lepiej.
Awatar użytkownika
maurycjusz-89
Posty: 14
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:11

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: maurycjusz-89 »

Dokładnie! Jeśli masz taki problem to najlepiej wybrać się na terapię rodzinną. Znam wiele osób, które pokonały poważne kryzysy rodzinne właśnie dzięki odpowiedniej terapii. 
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: DAMKA »

To tak się czasem dzieje, nie zawsze jest różowo. Ciągle człowiek w biegu, mnóstwo obowiązków, zmęczenie i mogłabym jeszcze kilka rzeczy wymienić. W moim związku problem bardziej dotyczył spraw intymnych, sama wiem że to nasze pożycie nie było jak trzeba. Po prostu synek nasz był mały, a ja bałam się że w ciążę zajdę, a dla mnie to było za wcześnie. Chciałam, żeby był trochę starszy jak o rodzeństwie dla niego pomyślimy. Dopiero zmiana duża nastąpiła i samo nastawienie do seksu, jak zdecydowałam się na antykoncepcję, biorę belarę. Sama się cieszę, że wszystko na właściwe tory wróciło.
Awatar użytkownika
ciekawska
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:05

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: ciekawska »

Bardzo często takie znużenie życiem nie tylko rodzinnym prowadzić może do jakiegoś uzależnienia. Tak było w przypadku mojej siostry. Aby jakoś odreagować stres w domu i te ciągłe kłótnie zaczęła zaglądać do kieliszka, a że kiedyś już miała z tym problem to ciężko było jej z tym skończyć. Szwagier próbował jakoś na nią wpłynąć ale pogarszał tyko sytuację. Wtedy postanowiłam zadziałać i umówiłam ją na spotkanie ze specjalistą w Ośrodku Nefo gdzie miałam nadzieję pomogą jej. I tak też się stało dała sobie z tym radę ale cały czas uczęszcza na terapię . Pani psycholog pomogła także rozwiązać problemy rodzinne także o pomoc trzeba prosić w każdej sytuacji
Awatar użytkownika
iwika
Posty: 206
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:00

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: iwika »

Myślę, że terapia rodzinna będzie najlepszym rozwiązaniem. Czasami w natłoku zajęć nie dostrzegamy pewnych problemów, która przemilczane - nawarstwiają się. Tutaj 42 644 44 44 masz numer telefonu do kliniki PsychoMedic w Łodzi. U nich dostępne są różne formy terapii. W dyskretnej i przyjemnej atmosferze uzyskasz pomoc dla całek rodziny.
Awatar użytkownika
Olina
Posty: 64
Rejestracja: 27 lut 2020, 9:43

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: Olina »

No to najwyższy czas, abyś zgłosiła się po pomoc do psychoterapeutów. Nie ma co czekać, bo taki nastrój może się tylko pogłębiać i pogarszać sytuację oraz Twoje zdrowie. Może skontaktuj się z Ośrodkiem terapii Forest, który daje wsparcie osobom w różnych trudnych momentach życia. Czasem zastanawiam się, czy też się do nich nie zgłosić, bo miewam coraz częściej psychiczne dołki.
Awatar użytkownika
Chloe88
Posty: 121
Rejestracja: 12 mar 2019, 14:40

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: Chloe88 »

To znurzenie tak na prawdę wynika z nadmiaru obowiązków. Taka prawda. I potem jest własnie taki tego efekt. Ja z mojej strony bardzo polecam jaką terapię w tym momencie i tyle. Jak ktos mieszka w Minsku Mazowieckim to tutaj bardzo pomocnymi sa specjaliści z centrum Sens https://cpsens.pl
Awatar użytkownika
destelo
Posty: 177
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:25

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: destelo »

Też mam teraz podobnie i wiecie co nawet się zastanawiam czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie psychoterapia Bydgoszcz jest pełna dobrych specjalistów, kojarzę http://psychoterapia.top/ i myślę czy zapisać się na wizytę czy nie. Wiem, że to nie żaden wstyd, ale jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Kiedy faktycznie warto iść na psychoterapię?
Awatar użytkownika
darias
Posty: 16
Rejestracja: 17 sie 2020, 10:49

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: darias »

Wyjedź sobie na jakis czas w Bieszczady czy coś, wyciszysz sie na lonie natury i w ogole.
łetia

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: łetia »

Też miałam problem ze zmęczeniem i brakiem chęci na cokolwiek. Pomogły mi produkty od firmy https://www.energy.sk/pl/ Są to naturalne preparaty, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka i przywracają mu utraconą energię.
Awatar użytkownika
kolonel
Posty: 185
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:52

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: kolonel »

Ja bym to potraktowała jako kryzys, który wypadałoby jak najszybciej rozwiązać. Na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad psychoterapią, nie ma co lekceważyć tego kłopotu. Sporej pomocy udzielili mi www.pracowniapsychologicznapuck.pl i chwała im za to. Kilka spotkań pozwoliło mi wstać na nogi.
hiczungł

Re: Znużenie życiem rodzinnym

Post autor: hiczungł »

Porady mogą nam całkowicie uratować życie rodzinne. A co najważniejsze, właściwie zrealizowane spotkania terapeutyczne zdrowo odbiją się zarówno na dzieciach, jak i rodzicielach. Nasza rodzina jest na to idealnym przykładem, wszyscy wzięliśmy się w garść i rozpoczęliśmy pracę nad naszymi relacjami. Po spotkaniach u https://poradnia-rodzinna.pl/spotkania-terapeutyczne/ znów zaczęło mnie interesować życie rodzinne.
ODPOWIEDZ