Elewacja

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Trąk

Elewacja

Post autor: Trąk »

Elewacja może odzyskać swój dawny blask - wystarczy jużyć odpowiednich środków i sprzętu. Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż malowanie - proces trwa krócej, a efekty są identyczne. Zdecydowanie warto taki proces powtarzać cyklicznie, aby zachowywać świeżość elewacji. Im dłużej zwlekasz - tym gorzej dla twojej elewacji.

Sprawdź więcej informacji tutaj - https://www.elevatio.pl/mycie-elewacji- ... enie-fasad
Śliwiński

Re: Elewacja

Post autor: Śliwiński »

Postępowanie upadłościowe www.ltdbroker.pl likwidacja spółek www.ltdbroker.pl restrukturyzacja spółek www.ltdbroker.pl i przekształcania prawne form działalności gospodarczej www.ltdbroker.pl W naszej kancelarii pracują eksperci od prawa handlowego , w tym art. 299 k.s.h www.ltdbroker.pl zatrudniamy biegłych sądowych, logistyków i prawników, którzy w imieniu klienta wypełnią wniosek o ogłoszenie upadłości, złożą go w rejonowym sądzie gospodarczym i przeprowadzą przez skomplikowane procesy likwidacji spółki, postępowania upadłościowego aż po wykreślenie spółki z rejestru. Przekształcanie osobowości firmy www.ltdbroker.pl skup załużonych spółek i obsługa prawna firm w każdej sytuacji. Zapraszamy skup zadłużonych spółek z o.o. www.ltdbroker.pl Kupię spółkę www.ltdbroker.pl
MoniaŻ.

Re: Elewacja

Post autor: MoniaŻ. »

Najlepiej warto u architekta zrobić projekt elewacji, tak aby chociaż po częsci móc sobie zobrazować jak będzie wyglądał dom :) Materiałów budowlanych szukaj i porównuj ceny, bo teraz jest straszna drożyzna. Ja w tym roku kupowałem styropian w Jack-Bud i własnie ta firma też ocieplała mi dom i robiła elewacje. Polecam bo zrobili porządnie i niedrogo.
Titana
Posty: 442
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Elewacja

Post autor: Titana »

Czyszczenie elewacji nie jest raczej prostym zadaniem i zdecydowanie nie chciałabym się tym samodzielnie zajmować. Zajmują się tym za to wyspecjalizowane firmy sprzątające, choć trzeba jeszcze poszukać w ich ofertach. To kosztuje, ale jest sprawniejsze i skuteczniejsze.
Awatar użytkownika
destelo
Posty: 177
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:25

Re: Elewacja

Post autor: destelo »

Z wyborem problemu nie miałem ponieważ mam szwagra, który zna sie na takich rzeczach. Dodatkowo polecił mi firmę https://bryliant.waw.pl/mycie-elewacji jeśli chodzi o mycie i czyszczenie elewacji co prawda jeszcze nie miałem okazji korzystać, ale z tego co też trochę opinie poczytałem to faktycznie dużo osób ich poleca.
Awatar użytkownika
anitka12
Posty: 109
Rejestracja: 21 sie 2019, 14:23

Re: Elewacja

Post autor: anitka12 »

Wiadomo, wszystko ładne jak nowe. Z czasem się brudzi i wtedy czyszczenie czy odświeżenie jest koniecznością. Nad wyborem elewacji na dom dopiero się zastanawiam. Zależy mi na czymś trwałym i praktycznym. Są na przykład płytki czy bloczki elewacyjne, Joniec ma takie w swojej ofercie. Można całą ścianę takimi wyłożyć, albo część. W tych miejscach, gdzie najwięcej się brudzi, przy wejściu zwłaszcza. Zawsze to ochrona i ciekawy wygląd.
Aśka

Re: Elewacja

Post autor: Aśka »

Na przestrzeni ostatnich lat płytki elewacyjne z kamienia naturalnego zyskują coraz większą popularność. Dzięki jednoczesnej prostocie i elegancji znajdują swoich sprzymierzeńców. Jest to produkt niezwykle wytrzymały na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu może być on stosowany zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Materiał ten jest wyjątkowo ponadczasowy i perfekcyjnie wpasuje się i we wnętrzach nowoczesnych jak i klasycznych. Sami zobaczcie https://www.tiles.com.pl/pl/c/PLYTKI-ELEWACYJNE/26
właśnie

Re: Elewacja

Post autor: właśnie »

A możecie mi powiedzieć, czy tak naprawdę warto jest zajmować się czymś takim jak mycie elewacji ? Czy jest to wdzięczne zadanie, czy niekoniecznie? Chodzi o to, że jednak zależy mi na fachowej opinii, bo sama nie wiem, co zrobić w domu. Może jednak warto się zapytać fachowca?
żelka03

Re: Elewacja

Post autor: żelka03 »

Z elewacją czy innymi elementami to jest tak, że najładniejsze są jak są dopiero co położone. Po czasie wszystko się brudzi, nie ma na to siły. To co można zrobić, żeby taką elewację przywrócić do odpowiedniego wyglądu to ją umyć. Są do tego profesjonalne myjki, które nawet jak sprawdzałam na https://wynajemsprzetu.waw.pl/uslugi/ można wynająć jak ktoś tak jak ja jest z okolic Warszawy. Tam to sprzęty nie tylko do mycia elewacji, dachów, tarasów, kostki brukowej i innych. Jak macie domek to dobrze mieć namiar na taką firmę.
wimęk

Re: Elewacja

Post autor: wimęk »

Sztukateria dzisiaj także jest bardzo popularna i można ją wybrać właśnie dla swojego domu. Też tutaj https://decorsystem.pl/akcesoria-do-mon ... ,c322.html widziałam takie dekoracje. Sprawdzą się, bo dzięki nim budynek wygląda zupełnie inaczej.

aluminiowe profile
Woźna

Re: Elewacja

Post autor: Woźna »

Zobaczcie też takie rozwiązania: http://elastolith.pl/diy/mineralne-plytki-klinkierowe/. Bardzo fajne płytki na elewację, które są wytrzymałe i całkiem szybko się układa. łatwo. Właściwie to można spokojnie to samodzielnie zrobić. Dostępność kolorów jest bardzo duża, wiec można cos dla siebie na spokojnie wybrać.
poznan22

Re: Elewacja

Post autor: poznan22 »

Każdy chyba widział ale mało kto zastanawiał się jak powstaje taka elewacja - mowa o ozdobach takich jak sztukateria. Trzeba przyznać że wygląda to bardzo elegancko https://www.bonie-online.pl/ , moje zaskoczenie było ogromne, kiedy tutaj na blogu przeczytałem że nie trzeba do tego profesjonalnej ekipy budowlanej. Trzeba przyznać że efekt końcowy jest bardzo dobry, materiał nie jest też drogi i jest dość łatwo dostępny. Niezależnie od tego ile mamy pięter, zawsze udaje się dobrze wkomponować taką ozdobę np. w okna czy drzwi.
zuberek

Re: Elewacja

Post autor: zuberek »

My aranżujemy sobie właśnie elewację na nowo. Zdecydowaliśmy, że chcemy aby nasz dom był bardziej surowy, drewniany i na elewacji zdecydowaliśmy, że będzie deska opalana ogniem. Pierwszy raz czytałam o tej technice na https://customzole.pl/technika/ i bardzo mnie urzekła. Nowoczesność, klasyka i awangardowość w jednym. Do tego myślę, że nasz dom idealnie wtopi się w góralski klimat okolicy, w której został postawiony. Do Zakopanego mamy zaledwie 50km więc nasza okolica jest położona właśnie w górach. Co sądzicie o tej technice?
Titana
Posty: 442
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Elewacja

Post autor: Titana »

Elewację co jakiś czas należałoby poddawać czyszczeniu i malowaniu, choćby po to, by móc się cieszyć estetyczną ścianą budynku. To oczywiście nie jest łatwe, ale można poczytać o optymalizowaniu prac z tym związanych: https://umyjemto.pl/2023/07/jak-zoptyma ... -elewacji/. Może w ten sposób ułatwimy sobie zadanie i będzie to mniej męczące, a przede wszystkim mniej stresujące.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 63
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:22

Re: Elewacja

Post autor: paniola »

Wszyscy w końcu muszą pomyśleć o wykonaniu elewacji. To bardzo drogie przedsięwzięcie inwestycyjne i dość wymagające. Można jednak niektóre sprawy związane z wykonaniem elewacji zrobić we własnym zakresie. Mówię o malowaniu elewacji a potrzebna nam będzie do tej pracy farba do malowania na zewnątrz .Właśnie taką farbę ma firma Dulux.
ODPOWIEDZ