Ocieplenie budynku

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
ewodia
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:17

Ocieplenie budynku

Post autor: ewodia »

Mam pytanie, czy jest różnica jeżeli kupię dom 60-letni czy 30-letni i go ocieplę, to będzie różnica w oszczędnościach na ogrzewaniu czy nie? Przypuśćmy, że mówię o dwóch takich samych domach tylko lata różne.
Awatar użytkownika
jamka
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:27

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: jamka »

No na pewno będzie odczuwalna po pewnym czasie. Warto jeszcze zadbać o ocieplenie dachu pianką PUR. Możesz poczytać na ten temat na stronie https://cels.pl/ocieplanie-piana/ . Myślę, że to uspokoi co poniektóre osoby. Piana PUR to w tej chwili najlepsza metoda izolacji termicznej. Ogólnie jeśli chodzi o ocieplanie tym sposobem to uważam, że to najlepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
iwika
Posty: 206
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:00

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: iwika »

Izolacje termiczne są bardzo istotne. I to w całym budynku. Już na etapie budowy warto o to zadbać, a w przypadku starczych budynków wykonać ich termomodernizację. Rzuć okiem tutaj https://www.izolmax.pl/ . Firma ma doświadczenie w temacie izolacji i z pewnością zaproponują Ci odpowiednie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
anuta439
Posty: 428
Rejestracja: 14 paź 2019, 21:15

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: anuta439 »

Mistrzami materiałów ociepleniowych do budynków są eksperci z http://justyr.com.pl/. Bardzo polecam współprace z nimi, bo znają się na rzeczy i na pewno dobrze doradzą jakie produkty wybrać najlepiej i co konkretnie sprawdzi się w przypadku waszego budynku!
Awatar użytkownika
mnich33
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2019, 13:05

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: mnich33 »

Ja ostatnio dużo czytałam o ociepleniu na http://www.izolacje-polimocznikowe.pl/b ... pianka-pur . Wydaje mi się, że jest to bardzo dobra metoda ocieplenia domu. Coraz więcej osób wybiera taką metodą, a wy jakie macie zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
alen
Posty: 369
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:03

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: alen »

Jeśli chodzi o ocieplenia lub izolacje budynków to najlepiej będzie udać się do tego producenta https://kosbud.com.pl/ który ma w swojej ofercie hydroizolacje oraz tynki i farby elewacyjne. Wszystko to w najlepszej cenie i jakości a to przy takich pracach najważniejsze. Polecam zapoznać się z ich asortymentem i zamówić potrzebne materiały.
Awatar użytkownika
olga23
Posty: 9
Rejestracja: 10 lis 2019, 17:43

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: olga23 »

Ocieplenie budynku to inwestycja bardzo przydatna, ale też droga. Przed takim ociepleniem warto sprawdzić grubość ścian i wiedzieć, gdzie takiego ocieplenia trzeba najwięcej. Ostatnio widziałam ciekawą ofertę tego typu na termocent.pl . Bardzo dobra oferta w dobrej cenie. Mało formalności, a diagnoza szybka.
Awatar użytkownika
Tanii999
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:45

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: Tanii999 »

To chyba zalezy od tego z jakiego materialu jest zbudowany dany dom i jaki ma typ ogrzewania.
Awatar użytkownika
Renata28
Posty: 79
Rejestracja: 20 wrz 2019, 11:01

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: Renata28 »

Jeżeli chodzi o ocieplenie budynku to bardzo ważna jest izolacja poddasza która gwarantuje nam odpowiednią izolację. Teraz najlepszym materiałem do ocieplenia poddasza jest piana pur. My zdecydowaliśmy się na ocieplenie poddasza tym własnie materiałem i naprawdę jestem zadowolona. Usługę wykonywała nam firma pluimers polecam
MajsterNówka

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: MajsterNówka »

A z jakich materiałów są domy? W jakim aktualnie są stanie?
Najlepiej, jeżeli zatrudnisz firmę, która oceni i wyceni, w co warto tutaj zainwestować. Od siebie mogę polecić https://termobud.com.pl/ oraz ich termoizolację budynków. Solidnie, szybko i na lata :)
Franuś89

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: Franuś89 »

Według mnie warto ocieplać budynki ale raczej należy robić to z głową. Na stronie https://www.izox.pl/ znajdziecie firmę, która zna się na ocieplaniu, dlatego też warto rzucić na nią okiem. Oferują między innymi ocieplanie stropów nieużytkowych, ocieplanie ścian karton gips czy też ocieplanie poddaszy.
Górski

Re: Ocieplenie budynku

Post autor: Górski »

Hej. Jeżeli mogę wam coś podpowiedzieć, to moim zdaniem, sprawdzoną firmą w zakresie ocieplania jest https://www.knaufinsulation.pl/czyste-p ... insulation koniecznie się do nich zgłoście jeżeli planujecie użyć wełny mineralnej podczas termomodernizacji waszego domu. Myślę, że będziecie zadowoleni z ich oferty.
ODPOWIEDZ