Prawo w firmie

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
jessica
Posty: 178
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:25

Prawo w firmie

Post autor: jessica »

rawnik dla firmy, czy jaka kolwiek pomoc prawna dla firmy jest bardzo istotna. Czasami są takie rzeczy z którymi sami sobie nie poradzimy i ja jak najbardziej to rozumiem. Dlatego też warto skorzystać z pomocy takich ludzi jak http://erzecznikpatentowy.pl/#feature2 , by mieć pewność że nic pod kątem prawnym naszej firmy nie zaskoczy
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 599
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Prawo w firmie

Post autor: Kasia »

Są prawnicy, którzy zajmują się głównie obsługą prawną podmiotów gospodarczych, na przykład Pani Alicja Olszar. Według mnie naprawdę warto z takiej pomocy korzystać. Przedsiębiorca ma zbyt wiele na głowie, aby zajmować się dodatkowo analizowaniem kruczków prawnych :)
Awatar użytkownika
mesa
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2019, 16:57

Re: Prawo w firmie

Post autor: mesa »

Mam bardzo stresującą pracę. Do tego dochodzi ciągły kontakt z szefem który jest strasznym cholerykiem. Mówiąc ciągły chodzi mi o telefony o 7 rano oraz 22. Nie ważne czy to niedziela czy święta. Jestem wyczerpana emocjonalnie i mam wrażenie, że nie tak to powinno wyglądać. Sprawdzałem definicje mobbingu i mam wrażenie, że to się właśnie dzieje. Mam dość swojej pracy i jestem wykończona nerwowo. Idę jutro do https://centrumprawapracy.pl/ moze oni mi podpowiedzą i pomogą jeśli rzeczywiście łamane jest prawo przez pracodawcę.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 85
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:19

Re: Prawo w firmie

Post autor: AbiUbu »

W żargonie prawniczym znajduje się sporo nieintuicyjnych pojęć. Na blogu kancelarii Tatara spotkamy się z wyjaśnieniem części z nich, więc warto tam czasem zajrzeć i dokształcić się trochę. Ostatnio wyczytałem na przykład, jaka jest definicja resolution regime.
Awatar użytkownika
Pumcia
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:36

Re: Prawo w firmie

Post autor: Pumcia »

Odnośnie do prawa. Widzę, że się na nim znacie. Poleci mi ktos prawnika lub radce prawnego, który będzie znał się na takim zagadnieniu jak dialog techniczny pzp? Bardzo mi na tym zależy.
Awatar użytkownika
patra
Posty: 212
Rejestracja: 24 maja 2019, 11:07

Re: Prawo w firmie

Post autor: patra »

Dobrze jeśli obsługa prawna firm jest powierzona dobrej kancelarii prawnej która zatrudnia u siebie specjalistów w różnych dziedzinach prawa, także prawa pracy, prawa handlowego czy skarbowego
Awatar użytkownika
iwika
Posty: 206
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:00

Re: Prawo w firmie

Post autor: iwika »

Pewnie, że tylko kancelaria. To korzystniejsze niż tworzenie etatu dla prawnika w firmie. Nam zawsze pomaga ta kancelaria z Warszawy https://jrkancelaria.pl/ . Działamy w branży transportowej, a oni świetnie ogarniają tą tematykę. Wiem, że nie każda kancelaria się tym zajmuje. A u nich żaden problem. Fochowi i profesjonalni.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: Prawo w firmie

Post autor: DAMKA »

Wszelkie zagadnienia prawne są bardzo ważne jeśli prowadzi się firmę. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem powierzyć obsługę kancelarii prawnej. Tak jak moja firma z https://sobczak-maciejewska.pl/ współpracuje. Mogę polegać w każdej, najdrobniejszej sprawie. Bardzo przydatne było też szkolenie z zakresu przetwarzania danych osobowych, które p. Małgorzata Maciejewska przeprowadziła. Jest radcą prawnym w tej kancelarii, z bardzo dużym doświadczeniem, m. in. jeśli o dane osobowe chodzi. Generalnie bardzo sobie cenię tę współpracę.
ODPOWIEDZ