Rolnictwo

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
karli
Posty: 180
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:58

Rolnictwo

Post autor: karli »

Jak wygląda praca rolnika w polsce?
Awatar użytkownika
jaskolka
Posty: 342
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:41

Re: Rolnictwo

Post autor: jaskolka »

Z jakich nawozów korzystacie przy uprawie? Ja sama zastanawiam się nad produktami z linii Dr Green. Słyszeliście o nich? Na ich stronie www https://www.dr-green.pl/sklep można znaleźć nie tylko produkty wysokiej jakości, ale także wiele porad związanych z uprawami i rolnictwem.
Awatar użytkownika
Goku223
Posty: 60
Rejestracja: 30 mar 2019, 15:43

Re: Rolnictwo

Post autor: Goku223 »

Rolnictwo jest czymś do czego potrzeba umiejętności. Ważna jest w tym biznesie również odpowiednia wiedza o różnego rodzaju roślinach uprawnych. Na http://remoncjusz.pl/choroby-atakuja-na ... ozime.html znaleźć można artykuł o chorobach, które atakować mogą zboża ozime.
Awatar użytkownika
Lena
Posty: 108
Rejestracja: 27 wrz 2019, 10:14

Re: Rolnictwo

Post autor: Lena »

Nie ma się co oszukiwać rolnictwo w naszym kraju nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięte jak u zachodnich sąsiadów. Zakup nowych maszyn i późniejsze utrzymanie ich czyli kupowanie różnych części smarów i oleji https://www.agrioutlet.eu/pl/p/Olej-hyd ... -46-5l/862 to naprawdę spore wydatki i nie każdy sobie z nimi jest w stanie poradzić.
Awatar użytkownika
Kobietka
Posty: 391
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:11

Re: Rolnictwo

Post autor: Kobietka »

W sumie rolnictwo jest branżą która zawsze będzie się rozwijać i zawsze będzie istnieć na rynku. Także jak ktoś ma do tego smykałkę, lubi pracę na roli to według mnie warto byłoby pójść w tym kierunku. To co warto tutaj napisać to, to że trzeba się na różne ewentualności przygotować. Chociażby na to, że sprzęt lubi się psuć, dlatego zakupy rolnicze tutaj https://www.perkozparts.pl możecie robić.
Awatar użytkownika
bookmajster
Posty: 28
Rejestracja: 16 lip 2019, 12:15
Kontakt:

Re: Rolnictwo

Post autor: bookmajster »

W rolnictwie przydają się dobre dysze, które można zakupic tutaj https://www.dyszeprzemyslowe.pl/dysze-zamglawiajace
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Rolnictwo

Post autor: pikiriki »

Skoro jesteśmy przy temacie artykułów to łapcie https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci, ... -1089.html - tutaj bardzo szeroko został omówiony temat oprysków kukurydzy przeciw chwastom. Wiem , że one zawsze są zmorą rolników, ale na szczęście są dostępne odpowiednie preparaty
Awatar użytkownika
lady30
Posty: 323
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:18

Re: Rolnictwo

Post autor: lady30 »

Rolnictwo z roku na rok jest coraz bardziej zautomatyzowane. Jest wiele ułatwień dla rolników ale i coraz więcej zagrożeń dla upraw się pojawia. Walka z chwastami to trudne zadanie, na https://www.tychy.info/8984-miotla-zboz ... ia-walczyc czytałam właśnie o popularnej, rosnącej na suchych glebach miotle zbożowej. Trzeba wiedzieć dokładnie kiedy i jaki oprysk zastosować by plony nie były mniejsze niż planowano.
Awatar użytkownika
martyna7873
Posty: 125
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:32

Re: Rolnictwo

Post autor: martyna7873 »

Koniecznie powinniście wejść sobie tutaj https://www.dziswlodzi.pl/artykuly/dom- ... mi-walczyc , jeśli w Waszym rolnictwie są problemy z chwastami. Niestety to bardzo znany problem i trzeba jakoś sobie z nim radzić. Na podanej stronie są świetne sposoby na to wszystko!
Awatar użytkownika
ankaa89899
Posty: 134
Rejestracja: 02 paź 2019, 16:12

Re: Rolnictwo

Post autor: ankaa89899 »

Na temat rolnictwo bardzo dużo informacji można znaleźć sobie w sieci i chyba z takich informacji najbardziej opłaca się korzystać. Jeśli będziecie zainteresowani, to zerkajcie na artykuły, fora i specjalne grupy. Ja odwiedzam często takie miejsca, ponieważ właśnie sprawdzam, jak wyglądają cena kukurydzy.
jęti

Re: Rolnictwo

Post autor: jęti »

Aby móc uprawiać warzywa i owoce warto zainwestować w dobrą przechowalnię oraz ją ocieplić odpowiednio aby warzywa i owoce jak najdłużej zachowały swoją świeżość. ocieplenie przechowalni na owoce i warzywa jest najlepsza inwestycją w gospodarstwie dzięki temu możemy sprzedać nasze zbiory za dużo wyższą cenę.
dżesi

Re: Rolnictwo

Post autor: dżesi »

Zgodzę się, że rolnictwo to bardzo dobry pomysł, ale musicie zapamiętać sobie taką kwestię, jak ochrona roślin, ponieważ są one narażone na wiele różnych czynników. Przede wszystkim powinniście wejść sobie na stronę https://przelom.pl/26420-sposoby-walki- ... zimej.html na której znajdziecie wszystkie potrzebne informacje związane z ochroną zbóż.
Sławomir

Re: Rolnictwo

Post autor: Sławomir »

Witam, używacie może środka deltam https://www.protect-garden.pl/deltam-9139 ? Kiedyś kupiłam na wszelki wypadek, a teraz chyba będę musiał go użyć, bo szkodników coraz więcej. Jakie macie opinie na temat tego preparatu? Każda uwaga cenna :) Pozdrawiam i miłego dnia
śnieżka25

Re: Rolnictwo

Post autor: śnieżka25 »

jaskolka pisze: ↑28 wrz 2019, 17:45 Z jakich nawozów korzystacie przy uprawie? Ja sama zastanawiam się nad produktami z linii Dr Green. Słyszeliście o nich? Na ich stronie www https://www.dr-green.pl/sklep można znaleźć nie tylko produkty wysokiej jakości, ale także wiele porad związanych z uprawami i rolnictwem.
Dobrze jest znać też hurtownie z zaopatrzeniem rolniczym. Bardzo fajnie sprawdza się https://sobianek.pl/. Według mnie maja tam bardzo fajne zaopatrzenie rolnicze, jak też dobre ceny.
ODPOWIEDZ