Rozliczanie się samemu z pitu

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Wenimi
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2019, 10:45

Rozliczanie się samemu z pitu

Post autor: Wenimi »

Cześć. Czy jest tu ktoś kto rozliczał się samemu z PIT-u i chciałby mi pomóc? Czy to trudne? Jakie programy są do tego najlepsze? Do tej pory zlecałam to księgowej https://ksiegowa-halinow.pl/ . Ale ostatnio chciałabym zaoszczędzić i dlatego chciałabym zająć się tym samej.
Awatar użytkownika
Racuszek
Posty: 42
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:58

Re: Rozliczanie się samemu z pitu

Post autor: Racuszek »

Wenimi pisze: ↑25 sty 2019, 10:57 Cześć. Czy jest tu ktoś kto rozliczał się samemu z PIT-u i chciałby mi pomóc? Czy to trudne? Jakie programy są do tego najlepsze? Do tej pory zlecałam to księgowej https://ksiegowa-halinow.pl/ . Ale ostatnio chciałabym zaoszczędzić i dlatego chciałabym zająć się tym samej.
Lepiej nie oszczędzać na czymś takim. Jak się pomylisz możesz dostać karę...
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Rozliczanie się samemu z pitu

Post autor: pikiriki »

Kiedyś też myślałam, że to trudna rzecz, ale jak się zagłębiłam w temat i znalazłam ten program online https://www.pitax.pl/ to wyszło, że to bardzo prosta sprawa. Nie ma tutaj nic skomplikowanego, tym bardziej że wszystkie obliczenia matematyczne robi za nas program, tak jak wpisuje wyniki w odpowiednie okienka. Teraz nie trzeba się już martwić że coś będzie błednie
Awatar użytkownika
Burbula
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:56

Re: Rozliczanie się samemu z pitu

Post autor: Burbula »

Nie jest to wcale trudne, ponieważ dostępne programy są bardzo intuicyjne i prowadzą niemal a rękę przez cały proces rozliczenia. Jeśli będziesz to robić, to pamiętaj, aby przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ . Ona ratuje życie dzieciom, które są bardzo chore albo straciły swoich rodziców. Ja im często pomagam, wpłacając jakąś kwotę lub wysyłając SMS-a.
Awatar użytkownika
jamka
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:27

Re: Rozliczanie się samemu z pitu

Post autor: jamka »

Burbula pisze: ↑13 maja 2019, 14:00 Nie jest to wcale trudne, ponieważ dostępne programy są bardzo intuicyjne i prowadzą niemal a rękę przez cały proces rozliczenia. Jeśli będziesz to robić, to pamiętaj, aby przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ . Ona ratuje życie dzieciom, które są bardzo chore albo straciły swoich rodziców. Ja im często pomagam, wpłacając jakąś kwotę lub wysyłając SMS-a.
Ja jak co roku przeznaczam 1 % podatku na pomoc dzieciom. Ale nie tylko w takich zbiórkach uczestniczę, często wysyłam sms-y, wpłacam pieniądze gdzie jest zbiórka dla dzieci. Najczęściej pomagam dzieciom w http://szlachetnygest.pl/ . Warto pomagać i nieść pomoc pokrzywdzonym dzieciom przez los.
Awatar użytkownika
destelo
Posty: 177
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:25

Re: Rozliczanie się samemu z pitu

Post autor: destelo »

No powiem Wam, że w Polsce nie miałem z tym problemu, ale teraz będzie mnie interesował zwrot podatku z guernsey bo wyjechałem tu kilka miesięcy temu i rzecz jasna pracuje legalnie także zwrot będzie mi się należał. Pewnie wygląda to całkiem inaczej niż w naszym kraju w zwiazku z tym chcę Was spytać czy znacie firmy, które profesjonalnie zajmują się odzyskiwaniem zwrotów podatku zza granicy i jak już to ile taka usługa może kosztować?
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 439
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:06
Kontakt:

Re: Rozliczanie się samemu z pitu

Post autor: Kamilla36 »

Jak mam być szczera to nie widzę sensu aby dawać rozliczenie pitu do biura podatkowego. W dzisiejszych czasach możemy jeszcze dodatkowo na tym skorzystać. Jak np. przy rozliczeniu się przez https://www.pitax.pl/?kod=71QfCvXxf7e, gdzie dodatkowo możemy zgarnąć jeszcze nagrody! Ja osobiście nie mogę się doczekać swojego abonamentu na empik go!
ODPOWIEDZ