serwer

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 73
Rejestracja: 20 sty 2020, 9:03

serwer

Post autor: paulinabb »

Cześć, jakie macie opinie o serwerze Dell T340?
kryśka

Re: serwer

Post autor: kryśka »

Niedawno właśnie szukałam sklepu, w którym będę mogła zamówić punkt dostępowy. Zdecydowałam się na ofertę jaką posiada https://www.senetic.pl/ubiquiti/ubiquit ... /unifi_ap/ i to był jednak najlepszy wybór. Sprzęt jest bardzo wysokiej jakości, spełnia nawet największe wymagania, więc z czystym sumieniem mogę polecić tutaj zakup.
Krystek

Re: serwer

Post autor: Krystek »

Paulina, Dell T340 to serwer w obudowie tower (czyli pionowej). Idealnie nada się do biur, w których część pracowników pracuje zdalnie i potrzebuje pracować z jednej przestrzeni dyskowej. Generalnie to bardzo solidny produkt. Mimo, że to dobry sprzęt, to ja poszedłem w serwery tower marki Supermicro. A dokładnie zdecydowałem się na zakup Supermicro SuperServer SYS-7049P-TR. "Supermicro SuperServer SYS-7049P-TR jest bardzo wydajnym urządzeniem mogącym spełniać rolę zarówno serwera ogólnego przeznaczenia jak i skomplikowanych operacji/obliczeń wymagających dużej mocy obliczeniowej. Serwer ten to przedstawiciel urządzeń z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny co w połączeniu z elastycznością zastosowań daje nam super sprzęt."

Generalnie co mogę Ci polecić, to jeśli nie jesteś pewna co wybrać, to zdać się na sugestię specjalistów. Za takich uważam panów z Bizserver. Są autoryzowanym dystrybutorem różnych marek, w tym m.in. właśnie Supermicro, ale także i Dell. Jestem przekonany, że jak zadzwonisz do nich, to udzielą Ci wyczerpujących informacji na temat serwera którego poszukujesz.
Todekkk

Re: serwer

Post autor: Todekkk »

Widziałem ofertę serwera Dell PowerEdge T340 w sklepie bizserver.eu i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jego specyfikacji. Procesor Intel Xeon E-2224 z 4 rdzeniami i 8 MB cache zapewnia solidną wydajność, a 16 GB pamięci RAM z możliwością rozbudowy do 64 GB daje duże możliwości w zakresie obsługi wielu zadań jednocześnie. Dodatkowo, obecność kontrolera RAID PERC H330 z wsparciem dla wielu poziomów RAID, w tym 0, 1, 5, 10 i 50, zapewnia elastyczność w konfiguracji pamięci masowej.

Jestem również zadowolony z opcji rozbudowy - 7 miejsc na dyski SAS Hot-Swap oraz możliwość montażu dodatkowego zasilacza to duży plus. Zintegrowana karta graficzna Matrox G200eR2 może nie być najnowocześniejsza, ale do zastosowań serwerowych w zupełności wystarczy.

Co do łączności, serwer oferuje wiele portów, w tym USB 3.2 Gen. 1, USB 2.0, RJ-45 oraz dedykowane złącze iDRAC, co zapewnia wszechstronność w zakresie podłączania różnych urządzeń.

Jedynym minusem jest brak preinstalowanego systemu operacyjnego, ale lista obsługiwanych systemów jest imponująca, co pozwala na wybór odpowiedniego rozwiązania dla konkretnych potrzeb.

Waham się nad zakupem tego serwera, ale biorąc pod uwagę jego specyfikację oraz 36-miesięczną gwarancję producenta, wydaje się być to inwestycja warta rozważenia.
ODPOWIEDZ