Szkoła dla dziecka

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
Gretta
Posty: 187
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:20

Szkoła dla dziecka

Post autor: Gretta »

Pandemia pandemią, no ale jakoś żyć musimy i zadbać o nasze dzieci. U nas powoli nadchodzi etap wyboru szkoły podstawowej, mam kilka faworytów, robiłam już rozeznanie w różnych szkołach, nawet byłam na dniach otwartych. Najbardziej przekonała mnie Te Vizja na Wawrze, mimo, że mam kilka szkół bliżej mieszkania.
Awatar użytkownika
Wlada
Posty: 45
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:37

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Wlada »

Dokładnie, ja to bardzo bałam się, że przez tą całą sytuację, przecież już drugi rok koronawirusa biegnie, dziecko będzie miało braki, a takie braki mogą być nie do nadrobienia. Prywatna szkoła, Te Vizja właśnie, stanęła na wysokości zadania. Zajęcia prowadzone online mimo moich obaw zdały egzamin, program jest normalnie realizowany.
Awatar użytkownika
Milky
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2020, 19:18

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Milky »

Nie mam porównania między publiczną, a prywatną szkołą, ale prywatne mogę zdecydowanie polecić jak macie taki właśnie dylemat. Córka dobrze się czuje w klasie, te nie są przepełnione więc i nauczyciel ma inne podejście. Jak jest jakiś problem to po prostu się go rozwiązuje z uczniem, a nie olewa i idzie dalej z tematem.
Awatar użytkownika
AnitaAN
Posty: 94
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:39

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: AnitaAN »

O widzę dobry temat, który mnie też powoli będzie interesować:) Liczę na jeszcze kilka wypowiedzi, bo jak widzę są tu jakieś preferencje, no ale też chętnie posłucham i opinii innych. Wybór szkoły jest bardzo ważny oczywiście i powinniście dobrze porównać różne placówki.
Awatar użytkownika
Papuszka
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:25

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Papuszka »

Jak widać w większych miastach jest bardzo duży wybór takich rzeczy, mi się to podoba, choć też czasami przesadzam. Ja to strasznie długo wybierałam szkołę dla syna, a i ostatecznie wybraliśmy tą którą mieliśmy pierwszą na myśli. Syn jest w 4 klasie, wydaje mi się, że szkoła mu bardzo przypadła do gustu. Nauczyciele są wyrozumiali, przykładają się do pracy i to widać. Też Te Vizja
geńka23

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: geńka23 »

U nas w mieście jest fantastyczna placówka, do której chodzą moje dzieciaki - https://www.szkolapromyk.szczecin.pl/. Kadra nauczycielska jest rewelacyjna i ma świetne podejście do dzieciaków, nauczyciele potrafią zaciekawić tematem i sprawiają,że dzieci chcą się uczyć. Dodatkowo, szkoła oferuje cała gamę zajęć dodatkowych, więc dzieci mogą jescze się rozwijać w takich obszarach jak języki, muzyka, sport czy plastyka.
mószka

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: mószka »

Syna wysłaliśmy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej http://www.etzchaim.pl/szkola/ . Zdecydowaliśmy się na ten wybór ze względu na ogromną tolerancję, która to jest wpajana na terenie placówki. A nam mocno zależało na tym, aby dziecko jak najlepiej wyedukować! No i chyba się udało.
basiuś

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: basiuś »

Moje dziecko chodzi aktualnie do liceum , w tym roku zdaje maturę. Przygotowuje się do niej od miesięcy . teraz dokupiła sobie podrecznik " Repetytorium maturzysty 2021. Historia" z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-historia-2021 .Materiał został ułożony chronologicznie - od okresu starożytności aż po czasy najnowsze.
Awatar użytkownika
Algus
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2020, 9:28

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Algus »

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swoich dzieci to oczywiste. Ja też mieszkam w Warszawie i aż szkoda tu nie skorzystać z ofert szkół prywatnych, te bowiem mogą o wiele więcej zaoferować dzieciom i bardzo dobrze to widzę. Taka Te Vizja, gdzie moja córka chodzi, angielski, matematyka, kółka z programowania, informatyki, dużo zajęć sportowych - to tylko nieliczne korzyści.
Awatar użytkownika
OnaTowa
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2020, 19:29

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: OnaTowa »

Też o Te Vizji mogę coś powiedzieć, moja córka jest po ich przedszkolu, w Gdańsku na Morenie. Bardzo fajne miejsce, przede wszystkim super przedszkolanki, którym po prostu się chce i robią super zajęcia. Jak zależy wam na angielskim to wybierzcie właśnie ich przedszkole.

beninca manuals
Awatar użytkownika
Lelus
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2020, 15:08

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Lelus »

Bardzo dobrze pamiętam jak wybieraliśmy podstawówkę, byliśmy na dniach otwartych, dużo rozmawiałam z przedstawicielami szkoły i czytałam w internecie. Teraz jest trochę mniej możliwości ale dalej można doszukać się wielu cennych informacji. Mam syna w 5 klasie szkoły Te Vizja, dokładniej tej na warszawskim Wawrze. Nie zamieniłabym jej na żadną inną.
kaluśa

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: kaluśa »

No tak wiem jak to jest, dzieci w domu mogą siedzieć miesiąc, dwa, ale już to trwa rok i nie jest lekko. Najgorzej, że końca szczerze nie widać... Duża tu rola szkoły, a powinna fajnie organizować lekcje, jakoś zajmować czas dzieciom. W Te Vizji nie ma z tym problemu.

koszulki mma ksw
rósałka

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: rósałka »

W kwestii liceum zdecydowaliśmy się na Szkołę Dialogu Kultur http://www.etzchaim.pl/liceum/autorskie ... czania-lo/ . Chcieliśmy, aby nasze dzieci od początku uczyły się tolerancji i dorastały w takim duchu. Edukację, również od tej strony traktuję obowiązkowo - bardzo się ciesze z tej decyzji, dzieci takze.
ODPOWIEDZ