Terapia uzależnień

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
owiś

Terapia uzależnień

Post autor: owiś »

Czy terapia uzależnień ma sens? Tylu ludzi mówi że wystarczy się zaszyć i po kłopocie, po co więc terapia? Jak myślicie, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Byliście kiedyś na takiej terapii? Znacie kogoś kto był?
Zośka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Zośka »

Na specjalne terapie warto udać się do ośrodek krótkoterminowej terapii uzależnień jest to Ośrodek Terapii Uzależnień dla dzieci i młodzieży od 14 do 21 roku życia. Oni pomogli już wielu osobom. Poczytajcie o nich na stronie tam macie też ofertę oraz kontakt. Polecam serdecznie.
expiś003

Re: Terapia uzależnień

Post autor: expiś003 »

Osoba uzależniona musi chcieć się leczyć. Jeśli już zdecyduje się na terapię to bardzo dobrym rozwiązaniem może być terapia u psychologa. Poczytajcie koniecznie, na czym polega terapia uzależnień i jak ona całkowicie wygląda na stronie https://drogadodomu.info/terapia-uzaleznien/ .
Awatar użytkownika
ragatara
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2020, 18:35

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ragatara »

Jeśli zastanawiasz się nad pójściem na leczenie, to jak od siebie zachęcam do kontaktu z prywatnym ośrodkiem uzależnień https://www.osrodek-empatia.org/ mój mąż był u nich na terapii i udało mu się wyjść z alkoholizmu. Według mnie warto myśleć jak najlepiej i korzystać z takiej pomocy, samemu niestety nic się nie zdziała.
Zośka32

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Zośka32 »

To nie jest taka prosta sprawa. Na pewno musicie pamiętać o tym, że jeśli chodzi o kwestie związane z uzależnieniem, to bez odpowiedniego wsparcia mogłoby być Wam bardzo ciężko wyjść z nałogu. Dzisiaj jest o tyle prościej, że można chociażby skorzystać z porad onlline w takich miejsach jak https://psychomedic.online/ To bardzo duże ułatwienie, bo z własnego domu możecie odbyć terapię.
Ważka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Ważka »

owiś pisze: ↑16 gru 2020, 1:12 Czy terapia uzależnień ma sens? Tylu ludzi mówi że wystarczy się zaszyć i po kłopocie
Zdecydowanie terapia uzależnień ma sens! Przede wszystkim trzeba zmienić myślenie, trzeba zmienić podejście. Dlatego dobry ośrodek terapeutyczny, taki jak Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl jest podstawą w walce z uzależnieniem.
być

Re: Terapia uzależnień

Post autor: być »

Oczywiście! Tu chodzi o nasza psychikę, o to, by zacząć myśleć inaczej, podejmować lepsze decyzje. Ja trwam w trzeźwości rok i siedem miesięcy. Terapia odmieniła moje życie, dalej jestem alkoholikiem, zawsze będę alkoholikiem, ale trzeźwym :). Na terapii alkoholowej byłam w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień – ODPOCZNIENIE https://www.terapia-odpocznienie.com.pl ... alkoholowa w Lipnicy. Miałam tam detoks i terapię, która jest skuteczna, wiele im zawdzięczam i szczerze ich polecam.
Staśka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Staśka »

Przy leczeniu uzależnienia, jakim jest alkoholizm, terapia na pewno jest dobrym pomysłem. Jednak czy będzie to wystarczające? Lekarze często mówią, że przed rozpoczęciem leczenia warto, aby uzależniony poddał się odtruciu alkoholowemu. Polecam zapoznać się z tematem. Tu można znaleźć wiele informacji https://odtruwaniekatowice.pl/odtrucie- ... -gornicza/. Dzięki detoksowi pacjent od razu czuje się lepiej, poprawia się jego stan fizyczny.
Awatar użytkownika
mikimaki
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2019, 9:01

Re: Terapia uzależnień

Post autor: mikimaki »

Mało osób zapomina o tym, że nie tylko sam uzależniony potrzebuje pomocy ale bardzo często i jego rodzina. DDA mają bardzo dużo problemów i warto chociaż z takich pomocy korzystać https://www.silnapsychika.pl/produkt/dda/ i spróbować je przerobić. Dla siebie i lepszego komfortu życia po prostu
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 302
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:13

Re: Terapia uzależnień

Post autor: kasiakowa06 »

Staśka pisze: ↑03 lip 2021, 17:17 Przy leczeniu uzależnienia, jakim jest alkoholizm, terapia na pewno jest dobrym pomysłem. Jednak czy będzie to wystarczające? Lekarze często mówią, że przed rozpoczęciem leczenia warto, aby uzależniony poddał się odtruciu alkoholowemu. Polecam zapoznać się z tematem. Tu można znaleźć wiele informacji odtruwaniekatowice.pl/odtrucie-alkoholowe-ruda-slaska-rybnik-dabrowa-gornicza. Dzięki detoksowi pacjent od razu czuje się lepiej, poprawia się jego stan fizyczny.
Niestety leczenie uzależnień to proces długi i ciążki dla samego chorego. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w tym zakresie to mogę polecić piękny, cichy ośrodek pod Krakowem Wyspa SOZO https://wyspasozo.pl/
Słota

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Słota »

owiś pisze: ↑16 gru 2020, 1:12 Czy terapia uzależnień ma sens? Tylu ludzi mówi że wystarczy się zaszyć i po kłopocie, po co więc terapia? Jak myślicie, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Byliście kiedyś na takiej terapii? Znacie kogoś kto był?
Zaszycie alkoholowe Warszawa wykonuje Medyczny Detox i tak zdecydowanie jest to najskuteczniejsza metoda w walce z alkoholizmem, natomiast dodatkowo wsparcie psychologiczne jeśli jest taka potrzeba nie zaszkodzi.
julkaa

Re: Terapia uzależnień

Post autor: julkaa »

Od siebie mogę polecić dobry ośrodek leczenia uzależnień. Wierz mi, ze wyjscie z nałogu na własną rękę jest praktycznie niemożliwe. Mój teść jest alkoholikiem i ma okres gdy nie pije a później wpada w ciąg i pije bez przerwy. Nie chce się leczyć, bo nie widzi problemu.
ślimak

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ślimak »

Ja uważam, że w pierwszym etapie leczenia alkoholizmu zaszycie alkoholowe jest skuteczną metodą walki. Po pierwsze - efekty widoczne są od razu, przez co alkoholik widzi, że może mu się udać skutecznie z tego wyjść. Po drugie - zabieg jest szybki i bezbolesny. W dalszej kolejności myślę że mimo wszystko warto zastanowić się nad psychoterapią, bo proces wychodzenia z nałogu jest bardzo długi i po drodze może czekać wiele pokus... jeżeli bylibyście zdecydowani na wszywkę alkoholową to polecam zapoznać się z ofertą na stronie internetowej https://wszywka-wroclaw.pl/
królik

Re: Terapia uzależnień

Post autor: królik »

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o terapię uzależnień oraz jakościową detoksykację organizmu, to warto postawić na Ośrodek Krajna, którego pełną ofertę znajdziecie na ichniejszej stronie internetowej. W mojej ocenie posiadają świetnie skonstruowany wachlarz ofertowy. W moim mniemaniu warto przejrzeć ich ofertę.
Michał J.

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Michał J. »

Wielu ludzi wyszło z uzależnienia właśnie dzięki profesjonalnej pomocy ze strony właściwego centrum leczenia uzależnień. Jeśli również borykacie się z uzależnieniem nie czekajcie i od razu zgłoście się po pomoc. Na stronie internetowej takie go centrum https://dezyderata.com/leczenie-alkoholizmu/ dowiecie się gdzie można się złościć.

jak otrzymać rozwód kościelny
Sylvia

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Sylvia »

Ja mimo wszystko jestem zwolenniczką farmakologii. Myślę że zaszycie alkoholowe w Szczecinie z pewnością wystarczy na pierwszym etapie leczenia. Zabieg wszycia Esperalu jest bezbolesny, krótki i skuteczny. Ma za zadanie wywołać awersję do picia alkoholu. To działa tak, że jeśli po zaszyciu sięgnie się po alkohol, to pojawią się bardzo nieprzyjemne tego skutki. Mowa tutaj o symptomach podobnych do kaca, ale 100x bardziej intensywnie. Najczęściej występują duszności, mdłości, wahania ciśnienia, bóle głowy, bezsenność itp.
ODPOWIEDZ