Uzaleznienie od alkoholu

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
Awatar użytkownika
jamka
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:27

Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: jamka »

Alkoholizm to straszna choroba i bez odpowiedniej pomocy nie da się wyleczyć. Takie leczenie od narkotyków tylko pod opieką specjalistów. Dlatego warto zgłosić się do Ośrodka Wiosenna. Warto wspierać taką osobę i tłumaczyć że jest uzależniona, i sama sobie nie poradzi. Od tego są najbliżsi
Awatar użytkownika
error
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 21:35

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: error »

Odpowiednia poradnie. W każdym mieście taka działa. Psychiatra również może dalej skierować.
Awatar użytkownika
martyna7873
Posty: 125
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:32

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: martyna7873 »

Jesli chodzi o takie choroby uzależnieniowe jak np alkoholizm to wiadomo - ciezka sprawa.Warto sięgnąć po profesjonalną opiekę bez względu na rodzaj uzależnienia. Poradnia https://psychoterapiacotam.pl/dla-kogo/ ... leznienia/ od wielu lat z sukcesem rozwiązuje wszelkie takie problemy i można np u nich wybrać się na leczenie alkoholizmu Warto dbać o siebie i swoje zdrowie bo mamy je tylko jedno.
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:42

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Doris »

Od wielu lat obserwuję ludzi uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, bo wiąże się to z moją pracą. Pracuję też z osobami, które na pozór poradziły sobie z problemem. Wielu pacjentów mówi, że skuteczny jest esperal. W tym wypadku strach przed ciężka chorobą lub śmiercią to najmocniejszy argument. Jednak chory musi tego chcieć. Dlatego potrzebna jest też odpowiednia terapia.
Awatar użytkownika
zegar
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 11:10

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: zegar »

Czy ktoś może polecić jakiś ośrodek terapii? Moja mama jest w fatalnym stanie i z bratem podjęliśmy decyzję o leczeniu w ośrodku. Znależliśmy w Internecie Ośrodek Forest, wygląda bardzo porządnie i ma dużo pozytywnych opinii. Czy ktoś ma jakieś dosświadczenia w tym temacie?
Awatar użytkownika
filista
Posty: 188
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:41

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: filista »

Gdy pojawia się uzależnienie od alkoholu to znikają wszelkiego rodzaju hamulce i rozsądek. Taką osobę należy ratować, bo sama sobie już nie poradzi. Metod na leczenie alkoholizmu jest wiele, m.in. wszywki http://www.dlazdrowia24.pl/esperal-wszywka-alkoholowa/ i oczywiście terapie
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Celina »

Nie jest łatwo, ale można wyjść z tego nałogu. Wiadomo, że potrzeba ogrom siły i samozaparcia. Warto zdecydować się na pomoc specjalisty, warto wybrać dobry ośrodek terapeutyczny. W Krakowie na pewno dobrym polecenia miejscem są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl Trzymam kciuki za wszystkie osoby walczące z nałogiem.
Awatar użytkownika
tolo123
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2020, 12:58

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: tolo123 »

Uzależnienie to choroba i nie ma się czego wstydzić. Jest tak samo niebezpieczna jak inne. Trzeba działać i szukać pomocy! Dla mnie bardzo pomocna okazała się wszywka alkoholowa. Ja robiłem w Detoks Fenix i to było świetne rozwiązanie. 30 minut i z głowy.
Walczcie o siebie!
Awatar użytkownika
paticzak
Posty: 224
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:10

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: paticzak »

A co sądzicie o wszywce alkoholowej? W Polsce już to uznali za nielegalne?
Awatar użytkownika
Kolorowa
Posty: 35
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:33

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Kolorowa »

Mój ojciec przez wiele lat był alkoholikiem, niszczył życie swoje i nasze aż w końcu zgodził się na terapię. W ośrodku Detoks Fenix przeszedł leczenie, terapię i właśnie zaproponowano mu wszywkę - esperal. Jest to specjalny bloker, który hamuje chęć sięgnięcia po alkohol i powiem szczerze, że jest to bardzo skuteczne. Ojciec jest od wielu lat czysty i nie myśli już o przysłowiowym kielichu.
Awatar użytkownika
Bingo
Posty: 425
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:44

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Bingo »

Ja moge polecić dobry ośrodek w Nowym Modlinie, to niedaleko Warszawy. Medox to klinika skupiajaca swietnych psychologow, moim zdaniem najlepszych w okolicy jesli chodzi o detoks alkoholowy . Dajmy sobie pomóc.
Laliś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Laliś »

Cześć! Do naszej kamienicy wprowadziła się nowa rodzina bez dzieci. Dość szybko okazało się, że w tym małżeństwie problem z alkoholem ma facet. Z doświadczeń życiowych wiem jak to jest, bo mój ojciec był uzależniony, ale pomyślnie przeszedł terapię w ośrodku Forest. Naszej nowej sąsiadce spodobał się pomysł skierowania jej męża na terapię do tego ośrodka, a dziś jest bardzo zadowolona i szczęśliwa. Jeśli chcesz komuś pomóc, wiesz co robić!
Awatar użytkownika
ragatara
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2020, 18:35

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: ragatara »

Jeśli szukasz dobrego prywatnego ośrodka w leczeniu terapii, to moim zdaniem jest to https://www.osrodek-empatia.org/ Moja znajoma wysłała tam swojego męża alkoholika i udało się na naprostować, co powiem szczerze nie udawało się w innych klinikach. Już dwa lata jak nie pije, jest w ogóle inną osobą, można z nim się pośmiać i porozmawiać.
Majkaś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Majkaś »

Niestety ale uzależnienie od alkoholu jest w mojej rodzinie dość częste. Najgorsza sytuacja zdarzyła się jednak wtedy, gdy mój wujek spowodował wypadek samochodowy pod wpływem. Wtedy Kancelaria adwokacka Wojas Pawlak z Gliwic musiała zająć się tą sprawą, chociaż wiadomo było jakie będą konsekwencje.
Titana
Posty: 418
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Titana »

Niestety ale w Polsce wiele osób ma problem z uzależnienie, choć nikt nie prowadzi takich statystyk, głównie z tego względu, że mało kto w ogóle chce podjąć się leczenia. To jednak widać wyraźnie choćby po ilości problemów w wielu rodzinach, gdzie do rozpadu dochodzi właśnie przez alkohol.
Heluś4

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Heluś4 »

Uzależnienie to okropna choroba przez którą krzywdzisz ludzi. Mój wujek spowodował wypadek po pijaku. .Musiał trafić do Ośrodka terapii uzależnień Nefo. Tam mu pomogli, cały czas był pod opieką specjalistów. Ośrodek miał nawet basen z którego mógł korzystać podczas przerw.
Dżasmina

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Dżasmina »

Moja mama była uzależniona od alkoholu, niestety nie chciała dać sobie pomóc i bagatelizowała głos lekarzy co przepłaciła życiem niestety. Żałuję, że na siłę nie umieściłam jej na odwyku bo może by jeszcze żyła. Jeżeli macie problem z alkoholem czy innymi używkami to dajcie sobie pomóc. Mój znajomy odbył terapię w Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit i jest bardzo zadowolony. W końcu może normalnie cieszyć się życiem
luśka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: luśka »

Niestety leczenie alkoholizmu jest długim i trudnym procesem, który wymaga cierpliwości. Alkohol sprawia, że w naszym organizmie odkładają się toksyny. Alkoholikom niejednokrotnie zaleca się zabieg zwany detoksem alkoholowym. Ma on na celu przywrócić równowagę wodno-elektrolitową. Wiele placówek świadczy usługi odtrucia w domu pacjenta. Dzięki fachowej opiece powrót do dobrego samopoczucia jest znacznie łatwiejszy.
Awatar użytkownika
Olina
Posty: 64
Rejestracja: 27 lut 2020, 9:43

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Olina »

Najważniejsze jest wsparcie najbliższych i gdy ich nie ma to wtedy przydałby się chociaż jakiś przyjaciel. Ja mam znajomego, którego próbuję namówić do leczenia w Ośrodku Terapii Mental Relax ale nie wiem, czy mi się to uda. To miejsce jest jednym z nielicznych, gdzie oferują bardzo komfortowe warunki pobytu.
Łucja34

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Łucja34 »

Wsparcie w walce z chorobą faktycznie jest niezbędne. Sama miałam do czynienia z alkoholikiem i wiem, że leczenie tego nałogu wcale łatwe nie jest. Alkoholik nie przyznaje się do problemu i nie chce dać sobie pomóc. Po długich namowach udało mi się przekonać do zaszycia. I to był strzał w 10. Czytałam o wszywce na https://esperalszczecin.pl/koszalin-sta ... inoujscie/ i w końcu postanowiłam umówić znajomego na spotkanie ze specjalistą. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji.
Mławwa

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Mławwa »

Uzależnienie to oczywiście fatalna rzecz, ale można i należy z nią walczyć, oczywiście przede wszystkim metodą terapii. Wizyta u specjalistów jest niezwykle ważna, sprawia, że będziemy pod naprawdę dobrą opieką, będziemy mega zadowoleni. Tu polecam klinikę leczenia uzależnień https://drogadodomu.info/terapia-uzaleznien/ myślę, że naprawdę pomogą nam w życiu
kamiś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kamiś »

Też uważam, że lepiej od razu udać się do specjalisty i zaczerpnąć jego porady niż samemu szukać rozwiązania. Lekarz oceni stan pacjenta i doradzi, która opcja w danym przypadku będzie najlepsza. Popularną metodą jest wszycie Esperalu w Kołobrzegu, które wykonuje się w Polsce od wielu lat. Podstawowym celem działania Esperalu jest wywołanie reakcji awersyjnej, czyli strachu przed konsekwencjami spożywania alkoholu. Zabieg trwa około trzydzieści minut, po uprzednim miejscowym znieczuleniu Pacjenta.
Miśka88

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Miśka88 »

Doceniam jak najbardziej wszystkie rodzaje terapii, jednakże myślę że bez farmakologii leczenie alkoholizmu jest niestety nieskuteczne. Na początku leczenia warto podjąć się terapii awersyjnej czyli wszywce alkoholowej. Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny, polega na podaniu podskórnie leku Esperal. Lek ma za zadanie przy najbliższym spożyciu alkoholu wywołać szereg nieporządnych skutków, które finalnie doprowadzą pacjenta do awersji do spożycia alkoholu. Więcej informacji o zabiegu jest na stronie internetowej https://esperalszczecin.com/
anna089

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: anna089 »

Być może, juz sama pomoc psychologiczna będzie wystarczająca, a już na pewno będzie przydatnym wsparciem podczas detoksu, wszystko zależy od tego jak mocne jest uzależnienie. Moge polecic Ośrodek Leczenia Uzależnień Medox, szczegolnie jesli chodzi o leczenie alkoholizmu.Mają bardzo dobrych specjalistów.
kamówa

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kamówa »

Ten kłopot jest do pokonania, jednak należy zacząć od zgłoszenia się do fachowych i zaufanych specjalistów. Moją siostrę dręczył problem alkoholowy a solidną pomoc uzyskała ona u https://www.uzaleznienia-plock.pl/ofert ... uzaleznien . Wspólnymi siłami pokonali ten kłopot, przez co został on na dobre pożegnany a ona mogła powrócić do normalnego funkcjonowania - bez alkoholu.
ODPOWIEDZ