Uzależnienie

Kiedy nie wiesz, gdzie dodać post, skorzystaj z tej kategorii, jednak pamiętaj, że jeśli dodasz post do tej kategorii, a na forum jest inna, która pasuje do poruszanego przez Ciebie tematu - post zostanie usunięty lub przeniesiony do innego wątku (zmieni się adres url posta).
valencja

Uzależnienie

Post autor: valencja »

Myślicie, że w każdej placówce podobnie wygląda leczenie uzależnień? Dużo różnych rzeczy słyszałam o tych miejscach i opinii. Doszłam do wniosku, że najlepszy dla mojego brata będzie Ośrodek Terapii Wiosenna. Zależy mi, aby personel był przyjaźnie i życzliwie nastawiony do podopiecznych, a tam właśnie tak jest. Przecież warunki muszą sprzyjać wracaniu do zdrowia. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Kamila Ć

Re: Uzależnienie

Post autor: Kamila Ć »

Uzależnienie to bardzo ciężka choroba. Bo tak można nazwać każdy rodzaj uzależnienia. Dlatego też bardzo ważne jest aby takiej osobie starać się pomóc i przekonać do zgłoszenia się do dobrego ośrodka w którym pomogą nam wyjść z tego uzależnienia. W przypadku alkoholizmu bardzo ważny jest detoks alkoholowy. I taki detoks możemy odbyć w ośrodku Detoks Fenix w Warszawie. Jest to bardzo dobra palcówka medyczna istniejąca od lat i zatrudniająca bardzo dobrze wykształcony personel medyczny
adiś

Re: Uzależnienie

Post autor: adiś »

Sporo cennych i praktycznych informacji na temat leczenia uzależnień na pewno znajdziecie na tym blogu https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/le ... zaleznien/ . Myślę, że jeśli macie problem ze swoim bliskim, to należy go małymi kroczkami przekonywać do leczenia. Nie da się ukryć, że w pierwszej kolejności musi on sobie uświadomić problem, to jest podstawa. Jednakże jest to pierwszy i najtrudniejszy etap.
ktoś

Re: Uzależnienie

Post autor: ktoś »

Leczenie uzależnień jest bardzo ważne. Moja mama miała problem z alkoholem, piła coraz to więcej, mimo że na początku była to lampka wina na tydzień , z czasem przerodziło się to w dwie albo więcej butelek dziennie. Tak kończyła każdy dzień. Było to straszne, bo martwiliśmy się o nią, a ona to lekceważyła. W końcu zrobiliśmy interwencję, całą rodziną, zaczęliśmy z nią rozmawiać i mama namówiła się na leczenie. Detoks i same leczenie odbyło się w System Med w Morawicy https://www.systemmed.pl/detoksykacja/. Tam maja super ofertę, doświadczonych i kompetentnych lekarzy, a ścieżka leczenia jest tam bardzo dobrze zorganizowania, pomogli nam, polecam.
Michał25

Re: Uzależnienie

Post autor: Michał25 »

Jeśli potrzebujecie odpowiedniej terapii to kontaktujcie się zterapia uzależnień to jeden z najlepszych ośrodków w stolicy. Tutaj każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, jako partner i aktywny uczestnik własnej terapii. Nie zwlekajcie tylko się zapiszcie. Naprawdę warto.
Awatar użytkownika
kolonel
Posty: 185
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:52

Re: Uzależnienie

Post autor: kolonel »

Uzależnienie da się pokonać! Najważniejsze to wiedzieć, do kogo się zgłosić w tej sprawie. Rozwiązania najwyższej klasy zrealizowali dla mnie https://detoks500.pl/ , dzięki czemu odtrucie alkoholowe, detoks i pokonanie nałogu okazały się możliwe.
łukasz p.

Re: Uzależnienie

Post autor: łukasz p. »

Można się zdecydować też na odtrucie alkoholowe w domu: https://lekarze-krakow.com.pl/odtrucia- ... we-krakow/ . Prawidłowe odtrucie alkoholowe przerywa ciąg alkoholowy, redukuje jego poważne skutki i to też dobry wstęp do terapii odwykowej. Warto się nad tym zastanowić.
Titana
Posty: 442
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Uzależnienie

Post autor: Titana »

Żeby leczyć uzależnienie, to najpierw trzeba chcieć. Niestety, ale zmuszając kogoś to podjęcia leczenia, wcale mu się nie pomoże.
Śnieżka

Re: Uzależnienie

Post autor: Śnieżka »

Na mojego przyjaciela, który jest alkoholikiem bardzo duże wrażenie zrobiło spotkanie z dorosłym dzieckiem osoby uzależnionej. To właśnie był ten impuls, który sprawił, że poszedł na leczenie. Przeraziła go myśl, że jego dzieci mogą mieć kiedyś właśnie takie problemy https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/dd ... lkoholikow
piórko

Re: Uzależnienie

Post autor: piórko »

Leczenie uzależnienia wygląda raczej różnie w różnych placówkach. Warto najpierw skonsultować się z terapeutą, który doradzi jakiś ośrodek jeżeli będzie taka potrzeba, a jak nie to sam zastosuje odpowiednią formę terapii, aby pomóc uzależnionemu. Nie ma co podejmować tak ważnej decyzji na własną rękę. W Psychomedicu w Warszawie (nr do nich 22 253 88 88) jest wielu doświadczonych w tego typu sprawach specjalistów, którzy mogliby Wam doradzić i pomóc.
bartuś

Re: Uzależnienie

Post autor: bartuś »

Moja mama jest uniezależniona od książek . Jedne czyta drugie już kupuje moim zdaniem jest molem książkowym . Teraz przerabia powieść pt "Dziecko Księżyca " którą zamawia w tym sklepie tutaj https://www.taniaksiazka.pl/dziecko-ksi ... 77963.html . Znajduje się w niej : skondensowane okrucieństwo, seks i sztuczne raje zwyrodniali sąsiedzi, mściwe nauczycielki, wszechobecna potrzeba wymierzania sprawiedliwości jako odpowiedź na nikczemność ludzi. Zaskakująca, hipnotyzująca proza.
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 15
Rejestracja: 15 kwie 2019, 10:42

Re: Uzależnienie

Post autor: Doris »

Uzależnienie alkoholowe wymaga konkretnego leczenia. Choroba alkoholowa jest przewlekła, dlatego tez po zdecydowaniu się na leczenie alkoholizmu warto skorzystać z detoksykacji i odtrucia alkoholowego. - https://nasz-gabinet.pl/krakow/detoks-alkoholowy/.

W późniejszym etapie pozostaje nam wszywka alkoholowa i terapia z psychoterapeuta ;)
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Uzależnienie

Post autor: pikiriki »

Każde uzależnienie wymaga leczenia, tylko ta osoba musi tego chcieć. Tutaj istotną rolę odgrywa rodzina, która powinna wspierać. W drodze ku wyjściu z uzależnienia pomaga pani Ola Gut, jest to dobry terapeuta uzależnień Warszawa , którego z całego serca polecam. Bliska mi osoba korzystała z terapii u pani Oli i choć droga była wyboista to udało się jej w końcu spojrzeć na sprawy inaczej i zrozumieć jak destrukcyjny jest nałóg
Gońda

Re: Uzależnienie

Post autor: Gońda »

W Warszawie mogę polecić centrum walki z uzależnieniami https://www.medycznydetox.pl Moja siostra miała swoje problemy, na szczęście, dzięki ich pomocy wyszła z uzależnienia od dopalaczy. Jestem im strasznie wdzięczna, uratowali jej życie i w końcu nasza rodzina może normalnie funkcjonować.
maśka

Re: Uzależnienie

Post autor: maśka »

Cóż ja zapisałam sie całkiem niedawno na odwyk alkoholowy https://medox.org.pl/leczenie-odwykowe/ . Mają tam bowiem świetnych specjalistów. Prawda jest taka, że tylko leczenie uzależnień w tego typu ośrodku może przynieść rezultaty. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie sobie pomóc.

wykrawanie blachy na prasie mimośrodowej
Awatar użytkownika
ragatara
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2020, 18:35

Re: Uzależnienie

Post autor: ragatara »

Uzależnienie od narkotyków jest czymś strasznym, sama się o tym przekonałam, nie było łatwo wyjść na prostą, ale w końcu udało się. Dzięki terapii w prywatnym ośrodku https://www.osrodek-empatia.org/ udało mi się wszystko poukładać na nowo. Pamiętaj, jeśli masz problem, to walcz z nim, nie poddawaj się.
ćmik

Re: Uzależnienie

Post autor: ćmik »

jak wiadomo alkoholizm ma niewinne początki. zacząć się może zupełnie niepozornie. Przecież każdy lubi sobie wypić na imprezie integracyjnej czy wspólne wyjście do pubu po godzinach. niektórzy kontrolują spożywanie trunków niektórzy niestety wpadają w ten nałóg. jeśli mamy takie problemy nie wiemy gdzie udać się po pomoc to warto zapisać się do ośrodka Terapii Uzależnień nefo
Żaneta

Re: Uzależnienie

Post autor: Żaneta »

Dobrze, że starasz się pomóc swojemu bratu. Wsparcie podczas leczenia uzależnienia jest niezwykle ważne. Warto uprzednio poznać różne metody, aby wybrać najwłaściwszą. Wielu lekarzy przed podjęciem terapii zaleca udać się na detoks alkoholowy. Tutaj możecie przeczytać więcej informacji o tym zabiegu https://odtruwaniewroclaw.pl/olesnica-olawa-dzierzoniow. Odtruwanie zalecane jest osobom w ciągu alkoholowym. Dzięki podaniu kroplówki od razu poprawia się ich stan fizyczny, a z organizmu usuwa się toksyny.
Fłorsycja

Re: Uzależnienie

Post autor: Fłorsycja »

Moim zdaniem jeżeli nasz bliski cierpi na jakiegoś rodzaju uzależnienie to najlepszym rozwiązaniem jest po prostu kontakt ze specjalistami też również wizyta po prostu w prywatnym ośrodku, gdzie osoba będzie podana terapii. Zerknijcie sobie tu na ofertę https://drogadodomu.info/. Myślę, że to właśnie odpowiednie miejsce do tego typu kwestii
róża

Re: Uzależnienie

Post autor: róża »

Najważniejsze to zdać sobie sprawę, że ma się problem i zapisać się na odpowiednie leczenie alkoholizmu do bardzo dobrego ośrodka jakim jest https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ . Dzięki czemu z pomocą profesjonalistów łatwiej uporamy się z tą walką.
puśka

Re: Uzależnienie

Post autor: puśka »

Wszystko zależy od tego jaką metodę wybierzecie. Najpopularniejsza wydaje się być terapia, jednak kiedy czytałam opinie osób uzależnionych, nie zawsze przyniosła ona oczekiwane efekty. Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie rozważenie zabiegu zaszycia alkoholowego w Rumii. Za pomocą oddziaływania substancji czynnej, jaką jest Disulfiram, wytwarza się w alkoholiku awersja i wstręt do napojów procentowych. Warto pamiętać, że warunkiem poddania się zabiegowi zaszycia alkoholowego jest brak zdrowotnych przeciwwskazań oraz trwanie w abstynencji przez minimum dwie doby przed planowanym zabiegiem.

plivafem f opinie
Ciećko

Re: Uzależnienie

Post autor: Ciećko »

Ja na podstawie własnego doświadczenia mogę potwierdzić ze zaszycie alkoholowe w moim przypadku było skuteczne. Poddałem się zabiegowi wszywki alkoholowej Esperal w Krakowie. Zabieg trwał około 30 minut i był realizowany podskórnie pod miejscowym znieczuleniem więc właściwie nic nie czułem. Podanie tabletki miało na celu wywołanie niechęci do spożycia alkoholu. Ja kilka tygodni po zabiegu wypiłem piwo i czułem się koszmarnie - wymioty, zawroty głowy, kołatanie serca. Szkoda zdrowa, żeby po każdym spożyciu alkoholu się to powtarzało... Zabieg z pewnością pomógł mi z podjęciem decyzji o abstynencji.
FrezjaMała

Re: Uzależnienie

Post autor: FrezjaMała »

Ja akurat wiem aż za dobrze, co znaczy problem z uzależnieniem. Mój ojciec i brat są alkoholikami. Z tymże ojciec nigdy nie chciał pomocy i uparcie twierdzi, że nie jest chory. Zresztą jest z nim co raz gorzej. Za to Kamil, mój brat opamiętał się i powiedział, że sam sobie nie da rady, ale wie, że chce z tego wyjść. I to był pierwszy poważny krok. Zdecydowaliśmy się na terapię odwykową w ośrodku Primum Vivere koło Bielska Białej https://www.osrodekodwykowy.pl/alkoholizm Widać od pierwszej chwili, że to profesjonaliści. Kamil wrócił odmieniony po terapii i cały czas się trzyma i pracuje nad sobą.
Amelia88

Re: Uzależnienie

Post autor: Amelia88 »

Ja mam za sobą bardzo długą i ciężką walkę z chorobą alkoholową. Chętnie podzielę się z Wami moimi doświadczeniami oraz pomocnymi sposobami leczenia. Próbowałam naprawę wielu rzeczy. Mimo wszystko najważniejszą cechą w tej walce jest motywacja do działania i wytrwałość w dążeniu do celu. Jeżeli to mamy to z pewnością każdemu uda się wygrać z nałogiem. W pierwszej kolejności polecam wszystkim przez rozpoczęciem leczenia udać się na detoks alkoholowy do Szczecina. Dzięki temu na samym początku oczyścimy swój organizm z toksyn oraz trucizny, a także przywrócimy gospodarkę wodno-elektrolitową. Po tym procesie będziemy gotowi na dalsze leczenie. Później należy zapisać się na psychoterapię oraz regularnie uczęszczać na spotkania. Powodzenia wszystkim!
ODPOWIEDZ