Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Mroźna

Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: Mroźna »

Cześć, mam taki problem - po każdym goleniu maszynką, na moich nogach i pod pachami pojawiają się czerwone krostki. Czy wiecie, co może być tego przyczyną?
Ośmiornica

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: Ośmiornica »

Wydaje mi się, że to zapalenie mieszków włosowych, które zwykle pojawia się po niewłaściwym goleniu maszynką bądz elektrycznym depilaotrem. Czy po każdym goleniu odpowiednio nawilżasz skórę i dezynfekujesz sprzęt?
Mroźna

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: Mroźna »

Smaruje nogi balsamem, a maszynkę zwykle płukam pod bieżącą wodę, a i tak mam krostki. Nie wiem co robię źle.
Łucja

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: Łucja »

Maszynkę powinnaś dezynfekować wodą utlenioną, albo coś w tym stylu. Też miałam kiedyś pełno takich krostek, dlatego przerzuciłam się na laserową depilację i nie żałuje.
Zośka

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: Zośka »

Zgadzam się, laserowa depilacja to same korzyści. Od lat depiluje się w taki sposób w klinice vesuna z Krakowa. Z resztą na ich blogu pojawił się wpis o zapaleniu mieszków włosowych. Może Cię zainteresować: https://vesuna.pl/zapalenie-mieszkow-wl ... apobiegac/ .
Mroźna

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: Mroźna »

O kurczę, mam dokładnie to samo, co opisano w tym tekście. Myślicie, że powinnam iść do dermatologa? Ja się cały czas waham i nie wiem co mam zrobić. Z jednej strony wiem, że powinnam, a z drugiej strony myślę, że jakoś to będzie i samo może przejdzie.
Zośka

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: Zośka »

Nie zaszkodzi się przejść, jeżeli stan zapalny się nie pogłębia to nie masz powodu do zmartwień, ale lepiej dmuchać na zimne. Co lekarz, to lekarz więc to na jego opinię powinnaś się zdawać, bo na forum to Cię nakierujemy, ale problemu całkowicie nie rozwiążemy.

tesco bydgoszcz godziny otwarcia wielka sobota
oreśka0

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: oreśka0 »

To lepiej sie zapisac na depilacje laserowa. Jak jest dobrym sprzętem wykonana to może być i całkowicie trwała. Ja robiłam taki zabieg https://klinikamiracki.pl/mapa-zabiegow ... wa-bemowo/ i mam już długo długo długoooooo spokój z włoskami :) mega dobrze się z tym czuje
Gość

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: Gość »

Przy goleniu się maszynką miałam problemy z czerwonymi krostkami i podrażnieniami. Nogi nie wyglądały zbyt dobrze. Zdecydowałam sie na wydepilowanie ich w depilconcept przy użyciu metody shr. Nic mnie nie bolało, w końcu pozbylam sie czerwonych kropek na nogach i latem na spokojnie moge je eksponować zakladjąc sukienki.
żonkilekk

Re: Czerwone krostki po goleniu - czy to normalne?

Post autor: żonkilekk »

Też miałam często ten problem i dlatego też zdecydowałam się na depilację laserową laserem diodowym vectus, trafiłam do dobrego salonu w Warszawie https://www.depicare.pl/ efekt jest super, bo tera mam gładkie nogi i bikini bez żadnych podrażnień, z bikini jestem mega zadowolona i bardzo doceniam to latem :)
ODPOWIEDZ