Defibrylator

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
płaso

Defibrylator

Post autor: płaso »

Czy uważacie, że zakup do domu takiego urządzenia jak defibrylator do przywracania akcji serca to dobry pomysł, kiedy w domu mieszka osoba cieżko chora wlaśnie na serce? chcę mieć możliwość niesienia pomocy jeśli zajdzie nagła potrzeba i zagrożenie życia. znalazłem takie niewielkie urządzenia https://platformaratownicza.pl/14-defibrylatory - podobno obsługa jest prosta i naprawdę może to wykonać niemal każdy lub przeszkolić się. co uważacie?
Norbiś

Re: Defibrylator

Post autor: Norbiś »

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że jest to dobra opcja. Zawsze warto mieć w domu sprzed do pierwszej pomocy w domu. Jestem zdania, że lepiej mieć więcej sprzętu niż później żałować, że coś się stało. Na stronie: https://anco.com.pl/pl/c/Defibrylatory/57 znajdziesz defibrylator Lifepak CR2 - najbardziej intuicyjny, automatyczny, łatwy i przewidywalny, który dzięki prostej obsłudze może być użyty przez osoby, które nie przeszły szkolenia z Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. Jednak uważam, że watro sobie takie szkolenie zrobić, aby mieć pewność, czy na pewno można użyć sprzętu na osobie wymagającej pierwszej pomocy.
ODPOWIEDZ