Depresja a naturalne leczenie

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
Bogusława_88
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2021, 5:09

Depresja a naturalne leczenie

Post autor: Bogusława_88 »

Kochane forumowiczki, mam nadzieję, że będziecie w stanie mi doradzić, bo sama błądzę bez celu. Czy uważacie, że naturalne leczenie przy depresji ma rację bytu? Próbowałam wielu rozwiązań, ale nic nie wydaje się przynosić mi ulgi. Może miałyście podobne problemy i mogłybyście mi co nieco doradzić?
Beata Ś

Re: Depresja a naturalne leczenie

Post autor: Beata Ś »

Bogusława_88 pisze: ↑08 cze 2021, 4:15 Kochane forumowiczki, mam nadzieję, że będziecie w stanie mi doradzić, bo sama błądzę bez celu. Czy uważacie, że naturalne leczenie przy depresji ma rację bytu? Próbowałam wielu rozwiązań, ale nic nie wydaje się przynosić mi ulgi. Może miałyście podobne problemy i mogłybyście mi co nieco doradzić?
Świetny artykuł o tym jak wyleczyć depresję bez leków znajdziesz na blogu Wetalk prowadzonym przez znakomitą panią psycholog.
BaśkaKatowice

Re: Depresja a naturalne leczenie

Post autor: BaśkaKatowice »

Moim zdaniem naturalne metody leczenia depresji są znacznie bardziej efektywniejsze niż farmakologiczne. Dowodu na to nie trzeba daleko szukać. Wpisałam w Google zapytanie dot. leczenia depresji i wybrałam stronę: https://www.elpisonline.pl/blog/depresj ... -leczenie/ na której wskazane są różne przyczyny depresji i naturalne sposoby jej leczenia. Mnie osobiście bardzo ciekawi znaczenie terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu depresji. Jest o nim mowa w tym artykule i dotyczy kursów w ramach programu ElpisOnline: https://www.elpisonline.pl/kursy/. Muszę to przemyśleć jeszcze, ale zapewne skuszę się.
BaśkaKatowice

Re: Depresja a naturalne leczenie

Post autor: BaśkaKatowice »

Hej!
Dodaję raz jeszcze mój wpis, ponieważ widzę, że link przestał być z jakiegoś powodu aktywny, a może to dla kogoś być bardzo pomocne.

Moim zdaniem naturalne metody leczenia depresji są znacznie bardziej efektywniejsze niż farmakologiczne. Dowodu na to nie trzeba daleko szukać. Wpisałam w Google zapytanie dot. leczenia depresji i wybrałam stronę: https://www.elpisonline.pl/blog/depresj ... -leczenie/ na której wskazane są różne przyczyny depresji i naturalne sposoby jej leczenia. Mnie osobiście bardzo ciekawi znaczenie terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu depresji. Jest o nim mowa w tym artykule i dotyczy kursów w ramach programu ElpisOnline: https://www.elpisonline.pl/terapia-pozn ... awioralna/ Muszę to przemyśleć jeszcze, ale zapewne skuszę się.
Pawel282822

Re: Depresja a naturalne leczenie

Post autor: Pawel282822 »

Naturalne leczenie może być skuteczne, jeśli będzie odpowiednio dobrane. Warto poczytać na temat naturalnych rozwiązań, taka jak ekoterapia, terapia naturą. Ja mogę polecić portal, gdzie ekoterapia jest na pierwszym miejscu https://naturallybalanced.org/ sprawdzajcie koniecznie.
ODPOWIEDZ