Dziecko nie chce iść do dentysty

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
Selena1988
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2019, 2:06

Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: Selena1988 »

Cześć Dziewczyny. Czy macie już za sobą wizytę z dzieckiem u dentysty? Mnie czeka kolejne podejście... Mój czteroletni syn zdecydowanie nie jest fanem wizyt u stomatologa. Ostatnia wizyta skończyła się płaczem i pan stomatolog nie mógł nawet spojrzeć na ząbki.. Macie jakieś metody?
Awatar użytkownika
błażena62
Posty: 46
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:09

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: błażena62 »

Ja kupiłam kilka książeczek o wizycie u lekarza i starałam się jakoś oswoić z tematem.
Awatar użytkownika
Macieja67
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2019, 12:40

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: Macieja67 »

Rozmowy, opowiadania to bardzo dobry pomysł. Ja też wybrałam się do dentysty z polecenia http://prodentika.com.pl/, który ma fantastyczne podejście do pacjentów.
Awatar użytkownika
madziula
Posty: 74
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:13

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: madziula »

Na początek dobrze by było abyś wytłumaczyła dziecku na czym polega wizyta u dentysty. Aby oswoił się z tymi wszystkimi narzędziami to możesz pokazać mu je w internecie. Można także pobawić się wraz z dzieckiem w taką wizytę. Ale najważniejsze jest to znaleźć takiego dentystę który będzie miał dobre podejście do dzieci. My chodzimy do Stomatologi Polak http://stomatologiapolak.pl/. Tam lekarz najpierw pokazuje dziecku wszystko i tłumaczy, czyli zdobywa jego zaufanie. A potem cała reszta to już idzie z górki
Awatar użytkownika
annauja
Posty: 112
Rejestracja: 21 maja 2019, 6:08

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: annauja »

moja córka też za nic w świecie nie chciała chodzić do dentysty ( złe doświadczenia z pierwszej wizyty zrobiły swoje...). Sytuacja ustabilizowała się dopiero, gdy trafiłyśmy do Platinum Dent w Gdyni. Choć na początku nie było łatwo bo córka za bardzo nie chciała współpracować, to po pewnym czasie przekonała się do Pani Doktor i pozwoliła sobie wyleczyć wszystkie ubytki. Ja sama tez się już u nich leczę, najlepsi w mieście!
Awatar użytkownika
destelo
Posty: 177
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:25

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: destelo »

Ja zrobiłam tak, że jak szłam do swojego ulubionego gabinetu stomatologicznego czyli https://acusdent.pl/ to wzięłam dziecko ze sobą żeby zobaczyło jak wygląda leczenie zębów i żeby przekonało się, że nic nie boli. Druga sprawa, że dentyści którzy pracują w tym gabinecie mają dobre podejście do dzieci więc od razu było łatwiej. Dobrze jest przyzwyczaić dziecko do czestych wizyt u dentysty juz od najmlodszych lat!
Awatar użytkownika
kolonel
Posty: 185
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:52

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: kolonel »

Może czas zdecydować się na stomatologa przyjaznego dzieciom? My w końcu postanowiliśmy skorzystać z usług Kingi Barbarzak https://stomatolog-kingabarbarzak.pl/ w Opolu. Tamtejsze zabiegi są realizowane bardzo profesjonalnie, wykazywane jest sporo cierpliwości wobec dzieci. :) Tego właśnie poszukiwaliśmy!
Awatar użytkownika
ciekawska
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:05

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: ciekawska »

Niestety jeśli chodzi o dzieci i ich pierwszą wizytę u stomatologa to różnie z tym bywa. Dlatego też warto najpierw przygotować w domu dziecko na taką wizytę a potem wybrać sprawdzonego i z polecenia dentystę. Ja właśnie tak zrobiłam u mój syn bez problemu poszedł na taką wizytę. Oczywiście poszliśmy do Atelier Uśmiechu w Warszawie gdyż koleżanka poleciła nam doktor Kopciewską i miała rację. Pani doktor ma niesamowite podejście do dzieci i wie jak przekonać małego pacjenta by otworzył buzię.
Awatar użytkownika
kluskaleniwa
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:10

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: kluskaleniwa »

Też robiliśmy pielgrzymkę po lekarzach, bo żaden dziecku nie pasował, był płacz, uciekanie z fotela. W końcu trafiliśmy do Villa Nova Dental clinic, jeśli jesteście z Warszawy to polecam, jestem super zadowolona i w końcu mały chodzi chętnie do stomatologa.
Awatar użytkownika
norm
Posty: 60
Rejestracja: 13 cze 2019, 11:55

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: norm »

Tutaj https://www.stomatologiadziecieca.com/kontakt/ macie kontakt do bardzo dobrej kliniki dentystycznej, która zajmuje się najmłodszymi klientami. Zdecydowanie tam powinniście pójść, z tym, że jest to specjalista z Częstochowy, więc nie wiem, czy macie blisko, czy nie. Myślę jednak, że dzieci będą zadowolone z wizyty.
Łinifred

Re: Dziecko nie chce iść do dentysty

Post autor: Łinifred »

Czasem wystarczy znaleźć dentystę, który ma dobre podejście do dzieci i od razu problem przechodzi w zapomnienie. Tak było w przypadku moim i mojej córki. Poszliśmy do Gabinetu Lubińska Stomatologia Ortodoncja w Szczecinie i tam świetnie się nami zajęli.
ODPOWIEDZ