Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
Martyna
Posty: 399
Rejestracja: 27 mar 2019, 17:28

Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: Martyna »

Jak żyć z takim atopowym zapaleniem skóry?
Ktoś z was miał z tym coś więcej do czynienia?
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... enie-skory widziałam coś takiego.
Piszą tam więcej jak można sobie pomóc z takiego dermatologicznego punktu widzenia.
Ktoś z was też boryka się z tym problemem i podpowie, jak z tym walczyć?
Awatar użytkownika
mallina
Posty: 94
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:29

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: mallina »

Można się przyzwyczaić, wystarczy eliminacja alergenów, które nasilają AZS i odpowiednia pielęgnacja. U moich dzieci walka trwa już od dobrych 8 lat, ale teraz jest naprawdę dobrze. Od dawna w ruch nie szły żadne sterydy, antybiotyki na skórę, wystarczą odpowiednio dobrane emolienty. W naszym przypadku jest to atoperal baby, delikatny dla atopowej skóry, natłuszcza i chroni, więc żyjemy całkiem normalnie.
Awatar użytkownika
julka
Posty: 224
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:06

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: julka »

Odpowiednio dobrane kosmetyki to klucz do sukcesu przy AZS. Możesz trochę poczytać o pielęgnacji skóry na https://www.lashup.pl/ Poza tym koniecznie udaj się do dermatologa. Ja mam bardzo suchą skórę, ale to jeszcze nie AZS. Zanim dobrałam odpowiednie balsamy strasznie się męczyłam.
Awatar użytkownika
Majkaaa
Posty: 46
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:07

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: Majkaaa »

Na moją skórę świetnie sprawdzają się dermokosmetyki Atopis z Novaclear. Łagodzą, eliminują świąd, odpowiednio nawilżają i wygładzają cerę. Dzięki nim moja skóra dostała drugie życie i jest w znacznie lepszej kondycji.
Awatar użytkownika
faro
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2019, 18:59

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: faro »

wiadomo, że wszystko zależy od tego jak bardzo zaostrzone masz to zapalenie i czy bardzo mocno łuszczy Ci się skóra. Bo u mnie przykładowo najgorzej jest na dłoniach i przedramionach. Czasem zdarzy się coś delikatnie na buzi, ale odkąd używam kosmetyków eko https://twojefarmasi.pl/ to zauważyłam na twarzy znaczną poprawę. Jednak delikatniejsze składy robią różnicę
Awatar użytkownika
Frytula
Posty: 159
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:33

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: Frytula »

Da się życ z azs i to całkiem normalnie jeśli odpowiednio zadba się o skórę. Ja mam azs i długo miała problem ze skórą ale wynikał on ze zle dobranych kosmretykow. Odkąd przerzuciłam sie na produkty atoperal to jak reką odjał. Skóra jest ładnie wypielegnowana, jędrna i nawilżona. Przy azs wazna jest codzienna pielegnacja, tylko regularne stosowanie emolienmtów przynosi dobre efekty
Awatar użytkownika
TaylorSwiftWind
Posty: 28
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:35

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: TaylorSwiftWind »

Jeszcze gorsze pytanie to jak z AZS żyć w zimie! Znalazłam ostatnio taki artykuł jak pielęgnować skórę zimą, myślicie, że dla atopowców też się nadadzą te porady? https://biuti.pl/blog/jak-dbac-o-skore- ... -sposobow/
Awatar użytkownika
herbaciana
Posty: 26
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:50

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: herbaciana »

I moja skóra zima jest najbardziej przesuszona ale wtedy na ratunek mam kosmetyki atoperal, sa świetne dla takiej skóry a także atopowej, po emulsji mam skórę gładką, nie łuszczy się, szczególnie na łydkach tak jak wcześniej no i co ważne nie swędzi. Także regularne stosowanie daje świetne efekty.

kosmetyki świata wrocław
Awatar użytkownika
Celina
Posty: 103
Rejestracja: 19 paź 2019, 21:56

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: Celina »

Warto porozmawiać z dermatologiem, u mnie sprawdził się krem z jego przepisu - który wykonali dla mnie na miejscu w aptece DOZ. Mają świetnie wyposażone zaplecze do wykonywania takich leków.

papiernicze warszawa
Żaneta

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: Żaneta »

Ja od dłuższego już czasu stosuje emolienty z linii exomega control i jestem bardzo zadowolona z efektów. Doskonale pielęgnują suchą skórę, działają kojąco na podrażnienia, zmniejszają uczucie swędzenia. Ostatnio zakupiłam pieniący się żel do mycia i jest ok. Ma fajna konsystencję, dobrze się go rozprowadza i jest bardzo wydajny.
Łucja

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: Łucja »

Żaneta ja też stosuje te emlienty, ale bardziej odpowiada mi żel do mycia w 2w1. W przeciwieństwie do Ciebie stosuję go od niedawna, ale już widzę efekty. Skóra po zastosowaniu jest delikatna i nawilżona i tak jak piszesz Ty znacznie zmniejszyło się u mnie uczucie swędzenia i napięcia skóry
baśka

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: baśka »

Przede wszystkim odpowiedni lekarz który zdiagnozuje i poprowadzi leczenie. Mnie udało się trafić na cudownego lekarza. To jest najważniejsze bo nie ma co testować na sobie róznych produktów. Rezygnacja z kremów i balsmaów z drogerii na rzecz emolientów.
AZS to choroba na całe życie więc warto dbać o siebie.
Łewa

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: Łewa »

Celina pisze: ↑29 cze 2020, 23:51 Warto porozmawiać z dermatologiem, u mnie sprawdził się krem z jego przepisu - który wykonali dla mnie na miejscu w aptece DOZ. Mają świetnie wyposażone zaplecze do wykonywania takich leków.
Tak, potwierdzam - też korzystam z możliwości zamówienia maści, którą wykonuje na miejscu w aptece DOZ farmaceutka. Bardzo fajna opcja, bo chyba niewiele aptek ma już taką możliwość.
Małgośka

Re: Jak żyć z atopowym zapaleniem skóry?

Post autor: Małgośka »

Używam do smarowania ciała balsamu z exomegi control. Jest super bo radzi sobie nawet z bardzo sucha czy podrażnioną skórą. Idealny na okresy zaostrzenia choroby, a właśnie jesień jest u mnie ciężka. Bardzo dobrze nawilża. Wystarczy posmarować nim skórę raz dziennie. Uwielbiam go
ODPOWIEDZ