Leczenie otyłości

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Melaniae

Leczenie otyłości

Post autor: Melaniae »

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Jak to się odbywa? początkowo pomoc/konsultacja dietetyczna i psychologiczna? Czy operacja bariatryczna to konieczność? Bliska mi osoba choruje na otyłość i szukamy dla niego takich rozwiązań jak leczenie otyłości.
KaśkaKraków

Re: Leczenie otyłości

Post autor: KaśkaKraków »

Melaniae pisze: ↑19 paź 2021, 15:32 Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Jak to się odbywa? początkowo pomoc/konsultacja dietetyczna i psychologiczna?
Myślę, że konsultacja i dietetyczna i psychologiczna byłaby wręcz obowiązkowa,
bo często sami nie wiemy czy otyłosć wynika stricte z tego co jemy, czy może najpierw ma jakieś podłoże nerwowe, z którym trzeba sobie poradzić.

W sumie to najlepiej byłoby umówić się na rozmowę z lekarzem, specjalistą, nawet w formie online jak ktoś się krępuje twarzą w twarz, jak tu https://telemedi.com/pl/lp/pilne-konsultacje-medyczne/
masz taką możliwość i dzięki temu też czy skierowanie na badania się dostanie, czy wsparcie typowo psychologiczne, ustawienie diety itd.
Ja bym od tego zaczęła
Awatar użytkownika
elmira-63
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2022, 4:14

Re: Leczenie otyłości

Post autor: elmira-63 »

Zdecydowanie przed wszystkim powinna być tutaj konsultacja dietetyczna, a najlepiej psychodietetyczna. I jasne, jest sporo zabiegów, które można wykonać. Ale to w drugiej kolejności. I dodatkowo, polecam Wam skonsultować się z najlepszym chirurgiem, bo naprawdę to ma ogromne znacznie. Zostawiam linka do kliniki dr Szczyta https://www.drszczyt.pl uważam, że jest najlepszym specjalistą.
ODPOWIEDZ