Pierwsze badanie prenatalne

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
Martyna
Posty: 399
Rejestracja: 27 mar 2019, 17:28

Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: Martyna »

Jak to dokładniej wygląda?
Trzeba się do tego badania w jakiś sposób przygotować?
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/pierw ... prenatalne znalazłam ciekawy artykuł na ten temat.
Może ktoś podpowie więcej z doświadczenia?
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: DAMKA »

Ja dopiero będę takie wykonywać z szpitalu Medicover w Warszawie. Jest tam kilka do wyboru jak się dowiadywałam i muszę jeszcze się z ginekologiem w tym temacie skonsultować. W pierwszej ciąży nie robiłam, a teraz że już po 30 jestem to wolę takie badanie zrobić.
Awatar użytkownika
Trompka11
Posty: 109
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:48

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: Trompka11 »

Oczywiście, że tak! Przecież nauka tak bardzo poszła do przodu właśnie po to, byście mogli korzystać z tego typu badań. Najlepiej będzie, jak zajrzycie do http://badanieprenatalne.com/diagnostyk ... antacyjna/ i sami upewnicie się w tym, dlaczego warto wykonywać takie badania w ciąży. Chodzi w końcu o zdrowie Waszego malucha, a tego nie powinniście odpuszczać.
Awatar użytkownika
ariadna
Posty: 178
Rejestracja: 10 cze 2020, 21:10

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: ariadna »

Jeśli o Katowice chodzi to super się u mnie sprawdziło Centrum Medyczne Patrycja Sodowska https://sodowski.pl/badania-prenatalne/ na Piotrowickiej. Pracują tam genialni specjaliści, to centrum jest pierwszym polskim centrum medycznym zajmującym się badaniami prenatalnymi, także to już chyba wiele wyjaśnia. Mają ogromne doświadczenie w temacie, także lepiej trafić nie możecie.
kaśka

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: kaśka »

Moim zdaniem absolutnie najlpszym domem seniora jest http://podtopolami.eu przebywa tam moja babcia. Długo zastanawialismy się co zrobic, bo nie chcielismy jej tak po prostu oddać do domu starców,ale babcia wymaga stalej opieki. Zobaczycie ze babcia tam odzyje... bo bedzie wsród swoich
Majkaś

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: Majkaś »

Są różne badania prenatalne, ale najpopularniejsze to USG prenatalne, które jest jak najbardziej bezpieczne. Ja właśnie chodziłam do Gyncentrum w Częstochowie, dokładniej do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej na takie badania. Czasem ciężko jest się do niej dostać, ale warto próbować.
Awatar użytkownika
Titana
Posty: 349
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:08

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: Titana »

Jak dla mnie badania prenatalne powinny być obowiązkowe dla każdej kobiety, ale wiadomo, że w obecnych czasach mocno się robi kobietom pod górę i zamiast je wspierać, zaczyna się je straszyć i zastraszać, czasem aż strach myśleć o posiadaniu dziecka.
Awatar użytkownika
pikiriki
Posty: 196
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:59

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: pikiriki »

Ja będę wykonywać niedługo taki test, który umożliwi analizę dna mojego dziecka https://www.testdna.pl/badania-prenatal ... nifty-pro/. Nie chcę iść na inwazyjną amniopunkcję, za duże ryzyko. Przy tym badaniu pobierana będzie moja krew i nie ma żadnego ryzyka dla ciąży ani maleństwa. A dowiem się wszystkiego o ewentualnych chorobach genetycznych
żbik

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: żbik »

Ja bardzo bym chciała, żeby takie testy były obowiązkowe dla każdej kobiety. Niestety :( Jak chcemy zrobić je w miarę szybko, to pozostaje tylko opcja prywatna. Przyznam się, że sama korzystałam (test Nifty robiłam w 10 tyg ciąży w placówce https://babkamedica.pl/ w Warszawie). Jestem szczęśliwa, że się zdecydowałam. Mogłam mieć pewność, czy moje dziecko jest zdrowe i nie ma wad genetycznych.
Ķączka

Re: Pierwsze badanie prenatalne

Post autor: Ķączka »

Ja długo szukałam informacji o tym jakie badanie prenatalne najlepiej zrobić i zdecydowałam się w jednej placówce Medicover na zrobienie badania Veragene - bierze pod uwagę nie tylko próbkę matki ale i ojca! niewiele badań na ten moment to robi. No i jest bardzo bardzo dokładne
ODPOWIEDZ