Ponowne leczenie kanałowe?

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Gatmaś

Ponowne leczenie kanałowe?

Post autor: Gatmaś »

Hejka. Czy któraś z Was miała może ponowne leczenie kanałowe zęba? Wydaje mi się, że to będzie rozwiązaniem mojego problemu. Od jakiegoś miesiąca w jednym miejscu powiększa mi się dziąsło. Do tego zrobiła mi się krostka z białą końcówką, która znika i pojawia się znowu. Nic mnie nie boli a dzieje się to koło zęba, który był leczony kanałowo z 3 lata temu. Trochę się naczytałam i trochę się wystraszyłam, ale pewnie bagatelizuje. Do dentysty idę w piątek, a czekałam z tym, bo myślałam, że to zwykła afta, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam naczytałam się o zapaleniach dziąsła, okołowierzchołkowych, torbielach dziąsła... mam nadzieję, że się trochę uspokoję. Jeśli miałyście podobną sytuację to co to było? Jak było leczone? Ile zapłaciłyście za ponowne kanałowe albo inne leczenie?
Wataśka

Re: Ponowne leczenie kanałowe?

Post autor: Wataśka »

Miałam to samo, najpierw źle zrobione kanałowe, a po kilku latach wyskoczyła mi taka biała kropka nad dziąsłem, jest to przetoka. U mnie doszło jeszcze do uszkodzenia kości pod tym zębem. Miałam kolejne leczenie kanałowe i teraz czekamy (ok pół roku) czy to uszkodzenie się naprawi.
https://medycynaestetycznakrakow.pl/kie ... -kanalowe/

Na stronie jest opisane, w jakich sytuacjach jest konieczność takiego rodzaju leczenia.
ODPOWIEDZ