problem z pms

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

problem z pms

Post autor: DAMKA »

Kobietki, jak radzicie sobie z pms? Co wam tak naprawdę skutecznie pomaga?
Awatar użytkownika
anitka12
Posty: 109
Rejestracja: 21 sie 2019, 14:23

Re: problem z pms

Post autor: anitka12 »

Hej. A duże masz te dolegliwości? Bo ja to strasznie się męczyłam. Czasem to nawet z pracy musiałam się zwolnić, tak mnie cały dół bolał. Mi ginekolog doradził antykoncepcję i faktycznie jest poprawa duża.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: problem z pms

Post autor: DAMKA »

Oj duże. Czasem to cały dzień mam do niczego, tylko przeciwbólowe ale to różnie pomaga. Poza tym strasznie rozdrażniona też jestem, mąż twierdzi żartem, że wtedy musi wyjeżdżać z domu najlepiej.
Awatar użytkownika
anitka12
Posty: 109
Rejestracja: 21 sie 2019, 14:23

Re: problem z pms

Post autor: anitka12 »

To tak jest, wiem coś o tym. Mi też przeciwbólowe leki nie zawsze pomagały. Dlatego poszłam do ginekologa żeby coś zaradził.
Awatar użytkownika
lampeczka
Posty: 141
Rejestracja: 30 lis 2019, 11:07

Re: problem z pms

Post autor: lampeczka »

Dziewczyny, powiem wam, ze u mnie takie bolesne miesiaczki to byla tragedia, zaczelam szukac przyczyny, no i na wizycie w szpitalu Medicover mialam robione takie bardzo dokladne usg, okazało sie, ze winowajca moich dolegliwosci jest endometrioza, wiele kobiet cierpi a nie wiedza ze choruje, warto miec to na uwadze
Awatar użytkownika
Katja17
Posty: 81
Rejestracja: 30 wrz 2019, 19:04

Re: problem z pms

Post autor: Katja17 »

Antykoncepcja mi pomogła,wcześniej strasznie się męczyłam z powodu dolegliwości miesiączkowych https://antykoncepcjanamiare.pl/bole-ow ... ormonalna/ Od kiedy stosuje pigułki mam serio z tym spokój.Warto iść do swojego ginekologa i szczerze o tym porozmawiać.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: problem z pms

Post autor: DAMKA »

anitka12 pisze: ↑26 cze 2020, 19:10 To tak jest, wiem coś o tym. Mi też przeciwbólowe leki nie zawsze pomagały. Dlatego poszłam do ginekologa żeby coś zaradził.
To dobrze, że pomogło. Powiedz, jaką masz antykoncepcję?
Awatar użytkownika
anitka12
Posty: 109
Rejestracja: 21 sie 2019, 14:23

Re: problem z pms

Post autor: anitka12 »

@ DAMKA, mi akurat lekarz dobrał tabletki, belarę dokładnie. W sumie te są moimi pierwszymi biorę je do tej pory. Mają małą dawkę hormonów, samopoczucie po nich w porządku i co najważniejsze, zapomniałam co to pms. Porozmawiaj ze swoim ginekologiem, tak będzie najlepiej.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: problem z pms

Post autor: DAMKA »

anitka12 pisze: ↑27 cze 2020, 21:59 @ DAMKA, mi akurat lekarz dobrał tabletki, belarę dokładnie. W sumie te są moimi pierwszymi biorę je do tej pory. Mają małą dawkę hormonów, samopoczucie po nich w porządku i co najważniejsze, zapomniałam co to pms. Porozmawiaj ze swoim ginekologiem, tak będzie najlepiej.
Wielkie dzięki za informacje, dużo więcej wiem teraz.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 439
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:06
Kontakt:

Re: problem z pms

Post autor: Kamilla36 »

Może warto wykonać badanie, jakim jest ultrasonografia?
Awatar użytkownika
irmina
Posty: 101
Rejestracja: 25 paź 2019, 15:14

Re: problem z pms

Post autor: irmina »

Ja niestety ale miałam to samo, a mianowicie bardzo bolące okresy. Dawniej to najchętniej brałabym wole w pracy w takim okresie, bo ledwo co znosiłam ten cały pms. Ale całe szczęście zgodziłam się za namową ginekologa na przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych vines, które momentalnie sobie poradziły z moim problemem.
Awatar użytkownika
patra
Posty: 212
Rejestracja: 24 maja 2019, 11:07

Re: problem z pms

Post autor: patra »

To może powinnaś się zgłosić do szpitala medicover na diagnostykę endometriozy bo ta choroba daje takie objawy, ja tam miałam bardzo poważny zabieg zrobiony, mają doskonałych specjalistów
dominiśka

Re: problem z pms

Post autor: dominiśka »

Ostatnio właśnie znalazłam bardzo dobrego ginekologa jakim jest Sławomir Olek z https://olmedical.eu/ . Regularnie chodzę do niego na konsultację i szczerze mówiąc cieszę się, że trafiłam do niego. Moja poprzednia ginekolog lekceważyła moje problemy z nieregularnymi miesiączkami, a pan doktor szybką zajął się szukaniem przyczyny jak i leczeniem
ODPOWIEDZ