Stres przed dentystą

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
Nika_80
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2020, 7:53

Stres przed dentystą

Post autor: Nika_80 »

Hej kobietki. Zdecydowałam się wreszcie zapisać na wizytę do dentysty, mimo że panicznie się tego boję. Doszłam do wniosku, że usługi stomatologiczne w Łodzi nie należą do najdroższych, więc kamień spadł mi z serca. W każdym razie udało mi się znaleźć polecaną klinikę, także powoli przygotowuję się do wizyty. Może macie dla mnie jakieś rady, żeby mniej się stresować?
Awatar użytkownika
Gretta
Posty: 187
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:20

Re: Stres przed dentystą

Post autor: Gretta »

Normalna rzecz, ja zawsze mam stres, co dopiero moje dzieci. Nikt nie lubi jak się mu grzebie w zębach, no ale nie można tego zaniechać oczywiście... Wybierajcie sprawdzone gabinety, to na pewno pomoże. Ja tak znalazłam na stronie https://dentistica.pl specjalistów od wielu problemów stomatologicznych.
Kaśka342

Re: Stres przed dentystą

Post autor: Kaśka342 »

Nika_80 pisze: ↑13 sty 2021, 15:33 Hej kobietki. Zdecydowałam się wreszcie zapisać na wizytę do dentysty, mimo że panicznie się tego boję. Doszłam do wniosku, że specjaliści z dentysta toruń nie należą do najdroższych, więc kamień spadł mi z serca. W każdym razie udało mi się znaleźć polecaną klinikę, także powoli przygotowuję się do wizyty. Może macie dla mnie jakieś rady, żeby mniej się stresować?
Najlepiej nie rozmawiać z innymi pacjentami, który też się boją, bo będziecie razem nakręcać strach.
Wężyk862

Re: Stres przed dentystą

Post autor: Wężyk862 »

Gretta pisze: ↑08 lut 2021, 11:29 Normalna rzecz, ja zawsze mam stres, co dopiero moje dzieci. Nikt nie lubi jak się mu grzebie w zębach, no ale nie można tego zaniechać oczywiście... Wybierajcie sprawdzone gabinety, to na pewno pomoże. Ja tak znalazłam na stronie http://implantytorun.pl/ specjalistów od wielu problemów stomatologicznych.
A czy są jakieś sposoby, aby usunąć strach? Szukam porad dla mojego bąbelka :)
Wąsacz.007

Re: Stres przed dentystą

Post autor: Wąsacz.007 »

Nika_80 pisze: ↑13 sty 2021, 15:33 Hej kobietki. Zdecydowałam się wreszcie zapisać na wizytę do dentysty, mimo że panicznie się tego boję. Doszłam do wniosku, że ortodonta toruń nie należą do najdroższych, więc kamień spadł mi z serca. W każdym razie udało mi się znaleźć polecaną klinikę, także powoli przygotowuję się do wizyty. Może macie dla mnie jakieś rady, żeby mniej się stresować?
Ja nigdy nie bałem się dentysty. Może trafiłem na świetnych specjalistów, ale od małego nie było powodów do obaw.
wołek_5464

Re: Stres przed dentystą

Post autor: wołek_5464 »

Nika_80 pisze: ↑13 sty 2021, 15:33 Hej kobietki. Zdecydowałam się wreszcie zapisać na wizytę do dentysty, mimo że panicznie się tego boję. Doszłam do wniosku, że leczenie kanałowe nie należy do najdroższych, więc kamień spadł mi z serca. W każdym razie udało mi się znaleźć polecaną klinikę, także powoli przygotowuję się do wizyty. Może macie dla mnie jakieś rady, żeby mniej się stresować?
Zawsze bałem się dentysty, dlatego rzadko chodziłem. Jak się okazało, że dwa zęby mam tak zniszczone, że czeka je ekstrakcja, to zmieniłem zdanie. Teraz dbam o siebie.
Łosoś

Re: Stres przed dentystą

Post autor: Łosoś »

Nika_80 pisze: ↑13 sty 2021, 15:33 Hej kobietki. Zdecydowałam się wreszcie zapisać na wizytę do dentysty, mimo że panicznie się tego boję. Doszłam do wniosku, że usługi stomatologiczne w Łodzi nie należą do najdroższych, więc kamień spadł mi z serca. W każdym razie udało mi się znaleźć polecaną klinikę, także powoli przygotowuję się do wizyty. Może macie dla mnie jakieś rady, żeby mniej się stresować?
Na stres są rożnego typu sposoby. Czasami sprawdzają sie rzeczy takie jak olejki CBD. Jakbys chciała to sprawdz stronę kanabifarm. To bardzo dobrej jakości producent cbd.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: Stres przed dentystą

Post autor: DAMKA »

Mniejszy lub większy, ale ten stres przed dentystą jednak jest. Natomiast jeśli będzie chodziło się regularnie na wizyty, to też problemy będą mniejsze i łatwiejsze do wyleczenia. Nie powinno się bagatelizować różnych problemów. Nie wiem czy u mojego męża nie zaczyna się paradontoza , muszę go zapisać do dentysty, lepiej niech specjalista oceni.
Zózia

Re: Stres przed dentystą

Post autor: Zózia »

W ogóle to nie wiem czy wiecie, ale a propo aparatów na zęby, to są teraz takie nakładki, które widziałam tutaj https://www.borczyk.pl/ Fajna sprawa, bo zakłada sie ta nakładkę a nie ma sie aparat na zęby , potem jest problem z tymi drucikami :/ pamiętam jak moja koleżanka czy kuzynka mega sie męczyły. Plus jeszcze wzmożona higiena.
wrażenie

Re: Stres przed dentystą

Post autor: wrażenie »

Niestety, ale wiele osób podziela Twoje zdanie, a dlaczego, to nie wiem. Wydaje mi się, że dobry stomatolog w łęcznej nie będzie przecież miał problemu, żeby pacjenta znieczulić i tak dalej. Dlatego bardzo mi zależy na tym, żebyście szukali tam, gdzie lekarze naprawdę chcą pomóc pacjentowi.
Gdyńska

Re: Stres przed dentystą

Post autor: Gdyńska »

Niejednokrotnie bałam się isc do gabinetu na nawet najprostszzzy zabieg gdyz juz nie jednoktronie ktos mi zwyczajnie mowiac spieprzyl zabieg. To zle podane znieczulenie, to plomba wypadla, to ceny z kosmosu i bolesnie wykonany scaling. W gabinecie http://taszakowscy.pl/ pierwszy raz spotkalam sie z takim podejsciem jak wiele planow leczeni, dokladna analiza tego ze w paszczy gra i bezbolesne leczenie.
Bączek

Re: Stres przed dentystą

Post autor: Bączek »

Myślę, że samych wizyt stomatologicznych raczej nie ma co się obawiać i gdy uczęszczamy regularnie to wtedy na pewno jest mniej rzeczy do robienia. Ja również od pewnego czasu zdecydowałem się na wizyty u ortodonty https://persdental.pl/ gdyż tak naprawdę moje uzębienie już dawno tego wymagało.
miśka04

Re: Stres przed dentystą

Post autor: miśka04 »

Stres przed dentystą jest, to się zgodzę. Najtrudniej to chyba przy pierwszej wizycie, a potem to już jakoś idzie. Często oprócz leczenia zębów konieczna jest ekstrakcja. Wtedy trzeba się udać do chirurga szczękowego lub chirurga stomatologa, zależy jaki jest problem. W ramach oswajania stresu poczytajcie sobie na temat chirurgii stomatologicznej, jakie to są zabiegi, czy bolesne. Przydaje się taka wiedza zdecydowanie.
ODPOWIEDZ