Uporczywy trądzik

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
Awatar użytkownika
Babeta-76
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2019, 12:21

Uporczywy trądzik

Post autor: Babeta-76 »

Hej, jak poradziliście sobie z uporczywym trądzikiem na twarzy? Walczę z tym już kilka lat i nadal nie znalazłam dobrego rozwiązania, a drogeryjne maseczki i inne nie działają :(
Awatar użytkownika
henrieta1996
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2020, 6:13

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: henrieta1996 »

Wiele osób zmaga się z trądzikiem, w tym i ja. Na szczęście znalazłam lekarza dermatologii http://aleksanderolsztynski.pl/, który od razu wiedział jak mi pomóc. Jeśli jesteś z Gdyni lub okolic to polecam Ci umówić się do Pana doktora na wizytę. To człowiek z wieloletnim doświadczeniem. Na pewno będzie w stanie Ci pomóc.
Awatar użytkownika
Katja17
Posty: 81
Rejestracja: 30 wrz 2019, 19:04

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: Katja17 »

U mnie akurat zadziałała antykoncepcja..Wcześniej nic nie pomagało. chodziłam do dermatologa z mizernym skutkiem. Dopiero jak poszłam do ginekologa bo chciałam się zabezpieczyć przed niechcianą ciąża ,to lekarz przepisał mi pigułki ,belare biorę. I tak po ok dwóch miesiącach całkowicie pozbyłam się trądziku.
Awatar użytkownika
irmina
Posty: 101
Rejestracja: 25 paź 2019, 15:14

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: irmina »

W moim przypadku niestety ale żadne kosmetyki się nie sprawdzały, byłam nawet u dermatologa. Może minimalną poprawę zauważyłam ale nie był to jakiś spektakularny efekt. Dopiero antykoncepcja hormonalna pomogła mi w zupełności się go pozbyć i nie ukrywam że nadal jestem w szoku. Bo dzięki tabletkom vines jestem chroniona przed ciążą, ale także moja cera się poprawiła no i ogólnie to zdecydowanie częściej się uśmiecham.
Awatar użytkownika
Majkaaa
Posty: 46
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:07

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: Majkaaa »

Przy trądziku bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. U mnie fajnie sprawdziła się seria Acne od Novaclear, kosmetyki dobrze oczyszczają, łagodzą podrażnienia, działają antybakteryjnie i przyjemnie matują na cerę na cały dzień.
Awatar użytkownika
DAMKA
Posty: 305
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:12

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: DAMKA »

Z trądzikiem lekkiego życia nie ma i często mimo wielu starań nie chce zniknąć. Sama różnych preparatów i kosmetyków próbowałam. Wyczytałam, że olej arganowy pomaga na trądzik, mam z ecobotox. W składzie ma m.in. kwas linolowy o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Nie powiem, bo cera się poprawia. Dobry jest ten olej w sensie, że pomaga.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2020, 19:36 przez DAMKA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
foczka
Posty: 30
Rejestracja: 20 mar 2020, 13:58

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: foczka »

moja siostra odstawila cukier i nabial, dodatkowo uzywala dermokosmetykow od novaclear na tradzi i teraz ma piekna buzke :)
Awatar użytkownika
kinwusia
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2020, 13:03

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: kinwusia »

W obecnych czasach warto skupić się na naturalnych sposobach. Przy uporczywym trądziku bardzo dobrze sprawdzi się olej z czarnuszki od ecobotox. Ja go stosuje dwa razy dziennie wmasowując w skórę i muszę przyznać że efekty mam znacznie lepsze niż po tych wszystkich drogich kremach.
Awatar użytkownika
sonia
Posty: 100
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:42

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: sonia »

Myślę, że w tej sytuacji pomogłyby Tobie leki recepturowe. Porozmawiaj o nich ze swoim dermatologiem. Wszystkie recepty na tego typu leki zrealizujesz w aptekach DOZ.
Awatar użytkownika
olkas
Posty: 136
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:09

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: olkas »

Świetna metoda, która najbardziej mi pomogła w walce z trądzikiem to zabiegi ozonowe. Ozon ma bardzo silne właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze, świetnie sobie radzi z wieloma problemami skórnymi, w tym z trądzikiem właśnie. Na zabiegi jeździłam do Centrum Leczenia Ran Metodą Ozonoterapii http://www.centrumleczeniaran.pl/ozonoterapia/ w Warszawie, to bardzo dobra placówka. Dzięki nim mam teraz ładna cerę.
Awatar użytkownika
Rebecca
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:07

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: Rebecca »

Faktycznie antykoncepcja może bardzo pomóc w problemach z trądzikiem https://antykoncepcjanamiare.pl/tabletk ... ojotokiem/ U mnie było bardzo podobnie i moje pigułki które przepisał mi mój ginekolog bardzo mi pomogły, wcześniej nie potrafiłam sobie poradzić z trądzikiem.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 187
Rejestracja: 03 sty 2020, 14:22

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: maksik »

Dieta jest bardzo ważna. Przy trądziku należy unikać jedzenia tłustego i słodkiego, bo może to powodować wypryski. Warto też zadbać o pielęgnacje. Dobrać odpowiednie kosmetyki. Na https://www.lek24.pl/ są dostępne dermokosmetyki, które w moim wypadku pomogły.
Awatar użytkownika
lady30
Posty: 310
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:18

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: lady30 »

Jeśli trądzik pojawia się u dorosłej osoby trzeba podjąć leczenie. To już nie jest normalna sytuacja jak w okresie dojrzewania, samo też nie przejdzie. Na pewno warto się przyjrzeć swojej diecie, na https://www.sztukakosmetologii.pl/ w artykule o tym czytałam. Poza lekami podstawa odpowiednia pielęgnacja, można na przykład zrobić sobie własne domowe peelingi bazujące na cukrze. Słuchać lekarza, stosować maści i kremy zalecane. Dać skórze oddychać, nakładając codziennie na kilkanaście godzin mocny makijaż będziemy sobie tylko szkodzić.
Awatar użytkownika
Bona
Posty: 75
Rejestracja: 07 sty 2019, 15:25

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: Bona »

A słyszałyście o lekach recepturowych? Jest to coraz rzadziej dostępna usługa ale w aptekach sieci DOZ istnieje taka możliwość. Zapytajcie o nie swojego dermatologa. Dostępność substancji recepturowych jest bardzo szeroka.
Awatar użytkownika
ariadna
Posty: 178
Rejestracja: 10 cze 2020, 21:10

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: ariadna »

Dziewczyny, wypróbujcie sobie ten krem https://aptekamirowska.pl/acnex-krem-do ... -35-g.html U mnie się dobrze sprawdza odkąd regularnie go stosuję. Dodatkowo krem nawilża i matuje skórę, także to tez plusy. Z tej samej serii używam też emulsji myjącej, bo wiadomo- takie kompleksowe działanie jest najlepsze. Do tego polecam pić dużo wody i herbat ziołowych i unikać niezdrowego jedzenia.
Fiołka

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: Fiołka »

Warto dobrać odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji- to ważna część walki z trądzikiem. U mnie akurat sprawdziły się dermokosmetyki Acne Novaclear.
Awatar użytkownika
Karolinka22
Posty: 482
Rejestracja: 29 paź 2019, 10:50

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: Karolinka22 »

Co sądzicie o tym,aby zainwestowac w kosmetyki naturalne? Mysle o kremie z okejkiem cbd. https://satoritime.eu Co o tym sądzicie ? Uwazacie,ze warto ? Pozdrawiam.

kurtki militarne męskie
Anonimą

Re: Uporczywy trądzik

Post autor: Anonimą »

Polecam serie NovaClear Acne na trądzik, świetnie sobie z nim poradził u mnie a do tego pozbyłam się zaczerwienień skory, polecam :)
ODPOWIEDZ