Zapalenie płuc formalnie zniknęło?

Opowiadamy o problemach ze zdrowiem, podpowiadamy jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy. To idealne miejsce na rozmowę o urodzie, pielęgnacji, sporcie i aktywności rekreacyjnej.
justyś

Zapalenie płuc formalnie zniknęło?

Post autor: justyś »

Witam. Wszędzie teraz głośno tylko o jednej infekcji, tymczasem słyszałam, że inni pacjenci, np. z zapaleniem płuc-chorobą równie ciężką nie są w porę diagnozowani. To absurdalne. Powiedzcie mi czy można jeszcze gdziekolwiek pod tym kątem się zbadać, czy wciąż tylko dostępne są teleporady?

e faktura plus pierwsze logowanie
elżbieta38

Re: Zapalenie płuc formalnie zniknęło?

Post autor: elżbieta38 »

Justyś, to przykra prawda, że niektóre przychodnie i szpitale poszły mocno w jednym kierunku ale nie wszystkie , więc jest światełko w tunelu :) Placówki Luxmedu np. pracują normalnie, można zapisać się na badania, w tym diagnostykę w kierunku podejrzenia zapalenia płuc. Na stronie https://www.luxmed-diagnostyka.pl/dla-p ... ie-rodzaje czytałam, że jeśli zaobserwujemy u siebie długotrwałe duszności, którym towarzyszy gorączka bądź uporczywy kaszel z ropną wydzieliną warto wykonać RTG klatki piersiowej plus ewentualnie tomografię komputerową. Gdzie się da i to bez kolejek już wiesz:) Jakby nie było , lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego pamiętaj o diecie wspomagającej odporność, o ruchu na świeżym powietrzu i odpowiedniej ilości snu aby organizm miał czas na regenerację.
kaśka

Re: Zapalenie płuc formalnie zniknęło?

Post autor: kaśka »

Moja babcia jest w domu opieki http://podtopolami.eu w moojej rodzinie wszyscy pracują i nikt nie moze pozwolić sobie na rezygnację z pracy zarobkowej. Stąd pomysł domu opieki. I wiecie co wam powiem? Babcia jest bardzo zadowolona! Wiec wszystko może byc mozliwe, zwłaszcza w trakcie pandemii warto ja tam zapisać
ODPOWIEDZ